El. rozvody - potřebuji stavební povolení?

Od: Datum: 17.08.12 18:28 odpovědí: 7 změna: 18.08.12 16:23

Dobrý den,

koupili jsme byt v paneláku, kde nejsou v jedné místnosti nové el. rozvody. Chtěli bychom je tedy udělat a potřebovala bych poradit jestli musíme takovou úpravu ohlásit na SÚ nebo stačí ohlásit jen u správce paneláku? Potřebujeme vyvrtat 3 otvory na krabičky k zásuvkám a od nich asi 30 cm dlouhou drážku k podlaze, kde budou dráty vedeny podlahovými lištami. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.12 18:30
avatar

Ne...stavební povolení rozhodně nepotřebujete.

Jedná se o běžné udržovací práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olinlitomericko
Datum: 17.08.12 19:11

...nepotřebuješ povolení, (maximálně od majitele domu). Děsí mě představa elektrikáře, který by čekal dva měsíce na začátek rekonstrukce elektro v bytě*smich*.To by šla ekonomika v tomhle nefunkčním státě ještě víc do kopru... Akorát se na vchodové dveře pro ostatní ze slušnosti ke spolubydlícím pár dní před vrtáním a boucháním vylepuje papír s upozorněním, že toho a toho dne v tolik a tolik hodin do tolika a tolika hodin nenastane zemětřesení, ale rekonstrukce elektro v bytě a že se omlová za hluk...Přeju příjemnou zábavu při rozměřování, sekání, tahání kabelů, sádrování a úklidu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 17.08.12 21:08
Jste elektrikář? Elektřina je potvora jakýkoliv i menší špatně udělaný kousek může způsobit požár celého bytu , domu takových případu už je nespočet.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.08.12 22:24

Ve svém bytě si dělejte co chcete, pokud nebudete škodit jiným, instalace bude v pořádku, jak má být, nepřetížíte vedení a jistič.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.08.12 16:08
avatar

Na novou elektroinstalaci by rozhodně měla být projektová dokumentace a po dokončení revizní zpráva.Z toho vyplývá i povolení,rozsah schválení asi zjistíš dotazem na stavebním odboru.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.12 16:13
avatar

Jabraka:

Na kompletní elektroinstalaci by PD být měla..(v bytě bych to ale tak "nežral").

Nicméně dělat PD na tři zásuvky..., to by se kolega projektant elektrikář asi smíchem neudržel..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.12 16:23
avatar

To jsem špatně přečetl zadání,samozřejmě jen při kompletní rekonstrukci,je to i dobré pro majitele bytu,aby se pak při opravách orientoval,kudy vedou dráty,.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.