Stará zásuvka

Od: Datum: 17.08.12 11:33 odpovědí: 8 změna: 23.08.12 07:56

Zdravím,

chtěl jsem doma vyměnit zásuvky za nějaké novější a designem hezčí, ale narazil jsem na problém. Koupil jsem zásuvku v elektru, ale když jsem doma vyndal tu starou, tak jsem zjistil, že nová tam sedět nebude, protože je ''hlubší''. Zkrátka je dělaná tak, aby šla dát hlouběji do zdi. Nemáte někdo zkušenost s tímto případem? Nevíte, jestli se dá pořídit zásuvka, která by nebyla tak hluboká? Předem díky za odpověď. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.12 11:40
avatar

JJ, co s hlubokou zásuvkou na nízké krabici. Vyrábějí se jakési adaptéry, které se dají nasadit na nízkou krabici a teprve na adaptér se montuje zásuvka. Ale to je takové lehce provizorní řešení, protože zásuvky pak dost nepěkně lezou ze zdi.

Já bych vám spíš poradil : jestli je to možné, vyměňte zásuvky i krabice

nebo možnost číslo dva : kupujte zásuvky s nízkou krabicí v ruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.12 11:46
avatar

napřed zjistím co potřebuji a pak to koupím! Jedině vzít kde jste koupil a zkusit zda vymění za nízkou!Nebo koupit správnou a tuto si nechat pro sichra do budoucna!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendus
Datum: 17.08.12 11:49

O peníze mi vážně nejde. Je to 60 Kč. :) A myslím, že se určitě někdy hodit bude. Teď jsem ještě koukal, že se vyrábí polozapuštěné zásuvky, které by měly být i do nízkých instalačních krabic. Myslíte, že to vyřeší můj problém? :)

Datum: 17.08.12 13:13
avatar
Vezmu ostrý sekáč, starší dláto nebo šroubovák a vysekám zadní stěnu krabičky a za ní trochu kvádru či cihly. Nebo odvrtám vidiovým vrtákem.
Jde to i do panelu.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 17.08.12 17:37
avatar

Designové zásuvky potřebují hlubší krabice, minimálně KP68. Je to logické, není moc hezké když zásuvka moc kouká ze zdi a velková hloubka zásuvky je daná.

Pokud se nespokojíte s typem Classic od ABB, budete muset sekat...

doplněno 17.08.12 18:27:

*celková

Ohodnoceno: 2x
 
Od: olinlitomericko
Datum: 17.08.12 19:27

...přesně jak píše Hejkal® . Vem menší majzlík (sekáč) nebo větší šroubovák s přiměřeným kladívkem a odsekni opatrně dno krabičky asi 1 mm od stěny krabičky. Když je krabička dobře zasádrovaná tak ti bude držet dál. Potom opatrně odvrtej panel vidiovým vrtákem a příklepovkou nebo v cihlové zástavbě majzlikem cihly zdi a jeto. Já to dělal zrovna tak...Rozhodně lepší, než to znova vyklobat a znova zasádrovat krabici hlubší. Na bezpečnosti před úrazem el.proudem to nemá vliv, jedině že by ti za tou zásuvkou tekla voda...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.12 12:28
avatar

hlubokézásuvky se zaké řeší tím, že se kekonkr. typu zakoupí distanční "segment" k zásuvce a ten se nasadí pod kryt zásuvky čímž se získá potřebná tloušťka. Tento prvek je však vidět. Záleží o jak exponované místo se jedná.Vzhledme k tomu že stokí 10Kč pouvažoval bych o tym.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 07:56

Teď je skutečně otázka, jak je ta krabice hluboká. Jestli je to taková ta extrémně mělká (panelák, čtvercová krabice), nebo zda jste si koupil extrémně hlubokou zásuvku. Dělají se i zásuvky do mělkých krabic - právě pro ty extrémně mělké krabice, ale je omezený výběr designu. Jděte do elektra a řekněte, že potřebujete zásuvku do mělké krabice. Jestli nejde o design, tak je to určitě lepší, než sekat díru do krabice. A jestli jde o design, tak je třeba si důkladně rozmyslet, jestli ta díra do krabice za to stojí (riziko, že ta krabice pak nebude ve zdi držet a další).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.