Reklamace lina

Od: Datum: 16.08.12 12:39 odpovědí: 5 změna: 17.08.12 13:35

Dobrý den,

chci požádat o pomoc při reklamaci lina. Dne 29.4.2011 jsme si nechali položit lino společnosti KOMFORT a někdy kolem února, března 2012 se začli objevovat nerovnosti (přiložené obrázky č. 1 a 2). Po uplatnění nároku na reklamaci přijel pán co nám podlahu pokládal, udělal cca. 10 fotek, podlahy se ani nedotknul a odjel. Za 3 tydny přislo od společnosti vyrozumění, že vedení společnosti v Polsku rozhodlo, že se reklamace zamítá z důvodu vlhkosti (nejsem odborník, ale podle fotek poznat, ze se jedna o vlhkost?). Rozhodli jsme se tedy o odvolání. Na další návštěvu přijel jiný odborník z výše jmenované společnosti, rozřezal podlahu, zjistil, že se o vlhkost nejedná, ale ukázal nám praskliny (obrázek č. 3), které vznikli jak si dům sedl. Během pár dnů nám přislo vyrozumění, že se reklamace znovu zamítá, tentokrát z důvodu, že si nám sedl barák a praskliny kolem zdi způsobily zvlnění po celém linu (ne jenom u stran, kde zeď praskla, ale i uprostřed).

Na posledním obrázku (č. 4) přikládam výřez z projektu, jak je dané místo řešeno. Na původní betonový strop byly přidány trámy, které se ukotvily do zdi, meziprostor se vyplnil izolací a navrch se položili 2 vrstvy OSB desek. Podklad z OSB se vystěrkoval stěrkou THOMSIT a poté položilo lino.

Moje otázka zni: má cenu ještě zvát statika popřípadě soudního znalce? Protože je nám záhadou, že se podlaha zvlnila defakto všude, a né jen u míst kde vzniklo popraskání z důvodu sednutí domu. Společnost KOMFORT tvrdí, že nepochybila a vinu svaluje na špatně udělaný podklad.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fatte
Datum: 16.08.12 12:42

publikuju zde poprvé, tak se předem omlouvam ;) V prvni příspěvku mi to zaslalo pouze jeden obrázek.

Od: fatte
Datum: 16.08.12 12:43

obrázek č. 3

Od: fatte
Datum: 16.08.12 12:43

obrázek č. 4

Od: legio
Datum: 16.08.12 13:24

Tohle se muze stat, kdyz lino lepite ihned po rozbaleni. Lino by se melo alespon jeden den nachat lezet, aby se natahlo a pote teprve lepit. Nekdy si to casem sedne samo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pity*
Datum: 17.08.12 13:35
Zdravím. Pokud je PVC celoplošně nalepeno, tak je to špatnou dobou odvětrání lepidla. Tzn., že PVC bylo brzy položeno do lepidla a nenechalo se řádně odvětrat.
doplněno 17.08.12 13:45: Ještě dodám, že podlahář, který PVC pokládá by si měl změřit případnou vlhkost. Jinak na nivelačku by se PVC mělo pokládat po 48-72h v závislosti na tl.nivelačky a teplot.podmínkách.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.