Asi plísně na dřezu-co s tím?

Od: Datum: 16.08.12 10:43 odpovědí: 13 změna: 18.08.12 15:04

Dobrý den. Ve dřezu se mi stále dělá šedý povlak, bojím se, že jsou to asi plísně. Vždycky to vydrhnu, třeba i Savem, ale za dva dny je to tam zase. Jak se toho zbavit?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.12 10:51

No...tak moment..

V běžné domácnosti jsem plíseň ve dřezu nikdy neviděl...možná u našich indiánských spoluobčanů...

Jedná se o nerezový dřez? Vodu máte z vodovodu, nebo ze studně?

Od: mowla*
Datum: 16.08.12 11:01

A není to mastnota?

Nebo - natočte vodu do sklenice a nechte pár (desítek) minut ustát - neusadí se na dně sklenice nebo u hladiny ´kal´?

Datum: 16.08.12 11:13

šedý povlak nemusí být plíseň. Zkuste ho setřít prstem a čichněte si k němu, plísně obvykle smrdí plesnivinou. Spíš si myslím, že vám něco plave ve vodě. Možná vápenec, možná nějaké dusičnany, možná obojí.

Co poradit? Nalejte trochu vody do sklenice a nechte ji vyschnout. Jestli zůstane šedý povlak i ve sklenici, pak to plíseň určitě není.

Ohodnoceno: 2x

Od: sepi®
Datum: 16.08.12 11:15

Vodní kámen .))to je prevít .))jakou máte vodu?.))

Od: hahanaj*
Datum: 16.08.12 11:24

Ani plíseň ani vodní kámen se neutvoří za 2 dny - Mejete nádobí s přídavkem jaru? Dřez se tím odmastí a pokud mejete i savem nemůže nic takového vzniknout . Nechápu kde bydlíte .

Od: ron*
Datum: 16.08.12 12:04

Bude to mastnota, vodní kámen se tvoří několik dní. Radím dřez umývat, umývat.

Horkou vodou s jarem, příp. octovou vodou.

Od: rv
Datum: 16.08.12 14:03

A není ten šedý povlak normální suchý povrch nerezu?

Od: ann*
Datum: 16.08.12 14:36

Zvlášť pak, pokud je již povrch "poničený" neustálým drhnutím a chemií?!

Setkala jsem se i s tím, že to způsoboval vodní kámen! Velice tvrdá voda! A nebo pak tedy ta mastnota, které ulpívá v porušeném povrchu dřezu!

Od: tresnovabublanina
Datum: 17.08.12 21:51

Díky za vaše odpovědi. Tak jsem to setřela prstem a po plesnivině to nesmrdí. Závěr je asi ten, že to bude tvrdou vápenatou vodou. Už když jsme se nastěhovali, tak mi bylo divné, že se v rychlovarné konvici poměrně rychle, asi tak po měsíci, udělal vodní kámen. Takže ta šedivá vrstva na dřezu tam bude pořád? Asi teda ano.

Datum: 18.08.12 15:04

NIkoliv, ta šedivá vrstva tam nemusí být pořád, ale pokud ji tam nechcete, pak Vás to bude něco stát.

Nejdříve si nechte udělat rozbor vody, aby se zjistilo co a v jakém množství je ve vodě "navíc"...

A potom se navrhne příslušný filtr, který problém odstraní..., někdy to může být filtr za 1500Kč, někdy za 30tis..

To jaký filtr a za jakou cenu se opravdu jinak než rozborem vody určit nedá.

Datum: 17.08.12 22:54

Kdyz je hodne tvrda voda,jako mame my,tak se sedy povlak udel klidne zaden.Plisen je blbost,kor,kdyz myjete savem.Po kazdem omyti nadobi drez vydrbu a vysusim a nemuze byt problem.pripravky z lidlu W 5 a obcas savo.Jinak nerez,je ruzny co se tyce kvality a lesku,bezny se brzy odre.

Od: askmenow*
Datum: 17.08.12 23:19

Potvrzuji, také jsem měla tu čest s domácností s extrémně tvrdou vodou. Nerezový dřez i bílé umyvadlo a vana v koupelně neustále vypadaly jako sto let nemyté, byl na tom takový na omak lehoulice hrubý povlak (oproti povrchu, který by tam byl bez něj). Po marných bojích jsme se s tím smířili. Víc to vadilo u spotřebičů, třeba takový kávovar dostával zabrat. Pokud máte bojler na vodu, pozor na to, vodní kámeň v něm hrozně zvyšuje spotřebu.

Datum: 18.08.12 15:01

Taky jsem si uz zvykla,vypada to opravdu,jako ,kdyby clovek neuklizel pritom,pri takove peci,by jinde svitili nerezove casti jak zrcadla,neda se nic moc delat.bud lestit+sanvo,zase lestit.nebo se na to krasne vy...Ale ze zkusenosti vim,ze nekvalitni nerez hraje roli,jelikoz jsme menili drez po 10 letech a evidentne je horsi,zesednul daleko driv a na udrzbu horsi,zalezi na porovitosti materialu atd.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.