Rd bytové jednotky

Od: Datum: 16.08.12 08:38 odpovědí: 7 změna: 16.08.12 11:06

Dobrý den mám dotaz ohledně bydlení a úskalí, které toto bydlení má. Naskytla se mi možnost rekonstruovat část domku, v kterém bydlí rodiče. Je to starší část se samostatným vchodem 1. NP a možností podkrovního bydlení. Ale přípojky veškeré jsou společné s druhou částí, řešili bychom to dílčími měřiči elektroměr, vodoměr plynoměr. Z rekonstruované části bychom udělali samostatnou bytovou jednotku. Mám však obavy že za 20 let se bude část, kde jsou rodiče prodávat, nebo kdyby tam bydlel někdo cizí tak problém s domluvou. Má někdo zkušenosti s takovýmto bydlením?

Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.12 08:59

mě se jeví pouze jako relevantní otázka ve střetu s tou vodou (měřením vody),kdy vodárny akceptují jeden měřič na patě (vstupu) domu, a další vodoměry jsou jim šumák a jsou v režiji pronajímatele nebo správcedomu, vodárny prostě nezajímají. Co se týče spotřeby eletřiny tak každé jednotlivé hodiny jsou směrodatné pro společnost dodávající elektřinu a stejně to platí i pro plyn, kde opět sám uvádíte že instalujete samostatná měření pro bytové jednotky což je OK. POkud se jedná o jeden dům jako celek, jeví se mi z hlediska vodáren stav jednoho vodoměru za nezměnitelný, aleradě i se u nich informujte. Myslím,že pokud se část domu prodá, mělo by to jít jednoduše smluvně ošetřit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.08.12 09:05

Je poměrně jasné, že problémy v tomto případě nastat mohou...ať dříve, nebo později.

I když budete mít oddělené měření, nemáte jistotu, že majitel (pokud druhou část v budoucnu někdo koupí) bude platit spolehlivě jako Vy...Následně pak v případě dohadování s distributorem elektřiny, vody či plynu, budete mít problémy i Vy coby platící..

Další problémy mohou nastat v dohadování o provozu a údržbě přípojek..atd.

Vaše obavy jsou jistě oprávněné...a hodně dlouho bych se rozmýšlel provést něco podobného.

Datum: 16.08.12 09:09

...pokud část domu prodá a převede měřiče eletřiny a plynu na nového majitele, není mi jasné, proč by mohl mít problém s dodavatelem elektřiny nebo plynu . . . Za to přece zodpovídá ten, kdo je odběratelem a ne ten, kdo před 10lety vlastnil nemovitost. A měřáky elektřiny ani plynu nebudou společné, to napsal sám autor.

doplněno 16.08.12 09:10:

(žádné dílčí elektroměry a plynoměry bych nedával, jde to vůbec . . . )

Datum: 16.08.12 09:15

miramira:

ale tazatel píše že přípojky jsou SPOLEČNÉ...a on chce osadit podružné měřiče..

Případů kdy z těchto řešení je v budoucnu problém už bylo nemálo...

Od: vesely
Datum: 16.08.12 10:08

měřiče by byly jen pro mě dílčí, možná do budoucna by se museli zřídit nové přípojky a osadit fakturační elektroměr aby šlo účtování úplně zvlášť a ne se domlouvat.

Datum: 16.08.12 10:56

OK, je lepší každopádně to rozdělit teď a napořád jednoznačně a jistě než to nákladně řešit v budoucnu . . . Uděláte to dělení teď a do budoucna je klid. Apoň s tím plynem a elektrikou bych to udělal. Voda není tak velká položka. Češi jsou podvocníci jeden vedle druhýho, a jak zjistí, že mají jen podružný měřák a tím, že nebudou platit se jim nic nestane okamžitě Vám utnou platby, a elektrárny a plynárny se pon Vás budou vozit. Ale dělejte jak chcete. Těch případů, kdy jeden okrádá druhého se tuřeší desítky neli stovky. . . . hm. A nakonec Vám ani nedovilí to přepojit. Jestli chcete, tak si na ten problém teď pěkně zadělejte. howgh.

Datum: 16.08.12 11:06

Naši byli nuceni prodat, říká se tomu ideální polovinu rod.domku. Jéžiši, co to bylo za peklo! Bez nadsázky. Peklo. Stále se vynořovaly nové problémy. Se studnou, s uloženým bincem pod schody ve sklepě, s prádlem na půdě, s hlukem na chodbě, se psem a furt a furt něco. Naši úplně ztratili svůj život a jenom řešili spolumajitele. Tata říkával : Ani čert nemiloval spolky.*hej*Když prolistujete archív, dozvíte se, jaké šílené problémy lidé řeší se sousedy. Vyřešte to tak, abyste spolumajitele neměli, aby baráček byl váš. Jenom váš.*hej*Můžete najít bezva lidi, ale za týden se budete divit anebo, když spolumajitel zemře a na jeho místo příjdou jeho děti.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.