Hřebík vs panel

Od: Datum: 15.08.12 09:56 odpovědí: 8 změna: 15.08.12 15:03

Jak přitlouct hřebík do panelu

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.12 10:02

Žádná hřebík do panelu netlučte...

Dejte tam hmoždinku a šroub..., nebo přímo turbo šroub do betonu.

http://www.fischerwerke.cz/Po…ystems/products/_docs/FBS.pdf

Datum: 15.08.12 10:09

Turbo šroub taky ne,teda bez předchozího předvrtání nee.

doplněno 15.08.12 18:25:

Aha ,to mne nenapadlo,že to berete automaticky,protože jsem se s tím setkal,že se snažili bez vrtání!

doplněno 15.08.12 18:28:

To Mowla ano používají se (nevím kalibr),ale nastřeluje se i do traverz (železa)-naposledy v Praze Na Václavce do traverz přistřelovali zámoši košičáky,budoucí podlahu pro nové balkony!

Datum: 15.08.12 14:59

Samozřejmě...bez předvrtání jsem nemyslel...

Nijak, použij hmoždinku a vrut.

Od: mowla*

Do panelu betonového v paneláku? - jedině nastřelit, hřebík - ani nastřelovací, nezatlučeš.

Mnohem snazší je vyvrtat díru a pouřít hmoždinku/vrut...

;)

doplněno 15.08.12 15:06:

To Miramira: To se nastřelovalo, nezatloukalo...

Ještě pamatuju na nastřelovací pistole nabíjené ´slepými´ cal. .22... BTW - netuším, jesti se používají dodnes...

;)

doplněno 15.08.12 15:08:

Babkazov: *palec* Vás - rozhněvanou, určitě neznal Fráňa Šrámek, když psal: "Chtěl bych tě potkati v lukách..."

*smich*

doplněno 15.08.12 15:22:

Babkazov: Samozřejmě, že znám... Horníček byl geniální... ;) ...husí sádlo...

No - a z vlastní zkušenosti - moje máma, nevysoká/nevelká, dokázala občas přestavět nábytek v bytě tak, že táta, po příchodu z práce, nejednou přemýšlel, zda není u sousedů...

*smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.08.12 10:15

nenapsal jste, k jakému účelu to potřebujete. na obrázky jsem kdysi v paneláku používal ocelové jehly do gramofonu (takového na kliku). dokonce tím bez problému držely i krycí dřevěné lišty. dnes byste mohl použít jehly z háčků "twenty". vyrábějí se i černé ocelové hřebíčky. ty ale nenám osobně vyzkoušené.

Datum: 15.08.12 14:57

jde to,ale musí to být hřebík do betonu! a ten používali už komanči, když paneláky stavěli, zejména třeba na přichycení garnýží ke stropu a podobně. Neměli tenkrát vrtáky do betonu.

Datum: 15.08.12 15:03

Já jsem do panelu jednou natřískala 17 nastřelovacích hřebíků. Je pravdou, byla jsem mladá a nesmírně jsem zuřila. *hi* Nejdříve jsem natloukla hřebík do tenkého prkýnka, pak dlaní to prkýnko na zdi podržela a větším kladívkem hřebík natloukla a prkýnko rozštípla. Nesmí to být nějaké ťup ťup. Musí to být rány ze všech sil. Pak jsem se na prkýnka vykašlala a podržela jsem hřebík v kombinačkách. *jasne* Ke konci, mě vztek už začal přecházet, tak to bylo složitější, ale znovu jsem si připomněla, co mi udělal a najedovala jsem se znovu a všecko dotloukla tam, kde jsem měla značky. Asi jsem bývala strašná, ve svém hněvu.*hi*

doplněno 15.08.12 15:16:

mowla, to asi ne, to neznal. Vzpomínáte si na Horníčkovy snad Dobře utajené housle, kde popisuje, jak jeho žena, křehká jako porcelánová cukřenka rovná koberec pod piánem? Ne? Stojí to za přečtení. ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.