Vytápění RD

Od: Datum: 14.08.12 21:13 odpovědí: 6 změna: 02.10.12 20:10

Dobrý den,jaké zvolit vytápění novostavby patrového RDo zastavěné ploše 80m2,tep.ztrátách 7kw,nepodsklepeného?na pozemku je plyn.přípojka,elektřina, v obývacím pokoji budou kachlová kamna a otevřené schodiště do patra.v přízemí bychom chtěli určitě teplovodní podlahové topení a v patře radiátory.elektrospotřebiče:indukční varná deska,el.trouba,čov,čerpadlo ve studni,myčka atd.má smysl tahat do domu plyn?děkuji za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.12 21:24

Kvůli pdlahovce budete muset pořídit bud´plyn nebo elektřinu kotel kondenzační nebo elektrokotel ,také by šlo tepelné čerpadlo možnosti jsou ,spíše záleží na tom kolik chcete investovat rozsah je od 50-do 400tis

Od: gucio*
Datum: 14.08.12 21:48

max 200tis.jaká by byla zhruba spotřeba el.na vytápění elkotlem?

Datum: 14.08.12 21:54

U domu s TZ 7kW se rocne se spotrebou elektriny vejdete do cca 30tis Kc...se vsim vsudy..V pripade tepelneho cerpadla by to bylo o cca 10 tis Kc mene.

Od: gucio*
Datum: 15.08.12 10:29

děkuji, takže plyn byste nedoporučoval? Jaký elektrokotel by jste doporučil?

Datum: 15.08.12 10:35

V případě takto nízkých tepelných ztrát bych plyn osobně nedělal..., ale provozně by samozřejmě vyšel ještě níž než topení elektřinou (pokud se však bavíme o samotném topení, ovšem to kompenzuje zase nižší sazba elektřiny pro všechny ostatní spotřebiče v domě a v podstatě se to tak vyrovná).

Elektrokotel není žádné složité zařízení a vyrábí ho dost firem.

Zkuste se podívat např. ma Protherm Ray 6K nebo 9K...

http://www.protherm.cz/stepon…2b/00/00/prospekt-ray-new.pdf

doplněno 15.08.12 10:37:

P.S.: důrazně bych doporučoval počítat topný systém na tepelný spád 55/45...To proto, aby bylo možno v budoucnosti do systému možno osadit tepelné čerpadlo bez větších úprav rozvodů a těles.

Od: kmalata
Datum: 02.10.12 20:10

Zdravím Vás ,

měl jsem naprosto stejný problém jako Vy. Nejdříve jsem (jako přechodné řešení) zvolil elektrokotel, který sice fungoval dobře, ale neřešil problém s chlazením domu a vytápěním bazénu. Po delších úvahách jsem zvolil tepelné čerpadlo, které umí vše výše zmíněné a také se mi razantně snížil účet za spotřebovanou elektřinu. Nyní rád dále doporučím,jsem velmi spokojen!

http://www.nizkenaklady.cz/te…epelne-cerpadlo-nibe-split-8/

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.