Rodinné Dluhy

Od: Datum: 14.08.12 17:37 odpovědí: 25 změna: 27.08.12 23:53

Dobrý den, chtěl by jsem se vás zeptat je mi 19 let kolem 20 srpna očekávám svou druhou výplatu, takže jde o to že by jsem chtěl pomoct rodičum z dluhama, ale je to trochu složitější, rodiče a bracha maji dohromady asi 1.600 000 kč a nějaký drobný dluh, já samozřejmě žádný (ani tu chybu neudělám) ale maj to ruzne rozházený nekde uvery, nekde kreditní karty, tady pujička na pračku tadyhle na televizi no to by se ještě zvládlo, ale poslední dva roky, jim to přerostlo přes hlavu, a celkově dávají včetně najmu pojistky na auto, a všech těch splátek, asi 42 tisic což jim ani nevycházi zvejplat a proto věčně platí splátky pozdě protože chodi takle po ruznu na jednorázový brigády třeba posekat travnik atd aby se to vše platilo, je to složitý unás, ale celkově jdou ty prachy do ruzných bank a nebankovních společností, takže v podsttaě se minimálně 1/4 platí jen uroky :(
a proto se ptám zdali by ste mi neporadily, jestli existuje nějaká jiná věc kromě osobniho bankrotu( protože to je prý jen na jedino osobu v rodině).
no prostě zda-li by se dalo někde pujčit 1 700 000 (pro 4 - 5 ) osob byl bych to : Já,Brácha,Máma,Tata, a Ségra segru tu nezminuji ta sice dluh má ale stíhá ho splácet bez problemu sama, a nám by todle moc ulevilo kdyby někde (nějaká banka, nebo někdo pujčil 1.700 000 třeba za 15 - 20 tisíc měsíčně ( Byly by sme společný spolužadatele o tuto sumu) , a paltili to na jednom místě a měly v tom přehled.

někdo si řekne proč nevezmu výplatu a nedám ji celou na dluh, ano to by jsem klidně udělala ale ono ani tak se s tim nedalo minulej měsíc vyjít, a hlavn by to stejně k ničemu nevedlo, kdyby sme to měl v jednom za nižšší splátku tak to pohodlně budem splácet, protože sem ve stailní práci celá rodi na v jednom podniku.
nevím jestli mi rozumíte ale byl by jsem rád za jakkoukoli radu kam by jsme se mohli obratit nebo tak :)

doplněno 14.08.12 17:38:

Ještě musim zminit že všechny pojičku nejsou jen na blbosti co sem zminil, al eboužel se potom už braly aby se z jednou pujičkou zaplácla druhá což je to nejhorší :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.12 18:27
avatar

Jestli máš trošku rozum, začni uvažovat o vlastním bydlení a vlastním životě. V čem žiješ, je nekonečný vražedný kolotoč, ze kterého se nikdo nedostane se zdravou kůží. Pouč se a nikdy tohle nedopusť. *hej*

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 14.08.12 18:39

to nechci, nemužu se na ně vykašlat, chci jim s toho pomoct byt ponesu následky, s tim že budu figurovat jako spolužadetel, ale oni už b znova tu chybu neudělali, ted to jen platiej a už si dva roky nevzaly pujičku ani nic jinýho a že jim nabidky choděj furt ale už vědi co udělaly, a já jim s toho chci pomoct, nějaká cesta ven pujde věřim tomu..

Od: ron*
Datum: 14.08.12 19:15

Dobrý den.

Nemyslím, že s jedním platem to vytrhnete. Společnou půjčku také nedostanete. Rodičům ani bratrovi, vzhledem k jejich zadluženosti nikdo nic nepůjčí. Vy, předpokládám, také nemáte čím se za půjčku zaručit. Píšete, že dva roky si už nepůjčili. Přemýšlejte o tom proč. Protože jim nikdo už nepůjčí. Vím, chcete jim pomoci a chápu to, ale spadnete do toho také. Píšete, že rodiče i bratr pracují. Potom by pro ně osobní bankrot byl vhodným řešením.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 14.08.12 19:23
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.08.12 21:54
avatar

cit. "aby se z jednou pujičkou zaplácla druhá což je to nejhorší" .. a chcete to udělat i vy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 14.08.12 22:26

*plac*Tato suma je dost vysoká a je problém v ČR toto vyřešit je spousta takových lidí znám jednu osobu ve stejném průseru a taky se snažil to splácet až nakonec přišel o práci i o RD a vystěhovali je i s rodinou,tchánem a tchýni.Teď mají problém sehnat podnájem obzvlášť když je jich tolik to zn.6lidí.Nezávidím tuto situaci pravděpodobně neřešitelnou.Berte to s humorem.ÚPŘIMNOU SOUSTRAST.*plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 14.08.12 23:15

rozhlídněte se doma, co můžete prodat - určitě to může být ta televize, auto, možná nějaká jiná elektronika, ...Jestliže si neprodáte věci sami, přijde exekutor a udělá to za vás. A ještě mu za to zaplatíte. Peníze z prodejů samozřejmě použijte na splácení dluhů.

A začněte splácet půjčky od nejmenších dluhů. Tím vám psychologicky ubudou a pak budete mít větší splátky na ty větší dluhy.

Ale obávám se, jestli nejste naivní, promiňte. Jestliže byla rodina zadlužená, nestačí splácet a i tak si dále půjčovala na nesmysly typu televize, pak tam uplně nevidím snahu všech členů rodiny se dluhů zbavovat.

Když nebudete mít televizi, nebudete muset platit koncesionářské poplatky, ušetříte na elektrice, nebudete platit kabelovku, ...

A takhle zauvažujte o všech výdajích - jaké máte telefonní operátory - potřebujete mít tolik mobilů? Nemohli byste mít levnější internet? Elektriku? Plyn? Musíte tolik prokouřit? Propít? Nešla by pít voda z kouhoutku místo balených vod? Co nakupujete - nevyhodíte půlku jídla?

Udělejte si měsíční přehled výdajů, stanovte si tam meze, přes které se nesmíte dostat a zbytkem nekompromisně splácejte úvěry.

Další peníze vám někdo těžko půjčí. Pokud půjdete do půjčky sám, nemáte zatím dostatečnou jistotu zaměstnání, pokud tam půjde 5 členů rodiny, tak už to bude bance podezřelé samo o sobě...

Nemáte třeba chatu nebo chalupu, kterou byste mohli pronajímat nebo prodat?

A pokud se to nepovede, pak vám prodají bydlení. Nebylo by lepší hledat něco menšího hned? Děti se mohou osamostatnit a rodičům menší byt stačí...

Je to rodina, ale nenechte se jima potopit a zkazit si život.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 15.08.12 12:15
avatar

Auto samo je žrout peněz, to není jen pojistka, taky provoz a nakonec i stárnutí; čím opozději ho prodáte, tím méně dostanete. Prodejem se zbavíte těchto nákladů a získáte mimořádnou splátku (samozřejmě pokud auto rodina nepotřebuje k výkonu zaměstnání).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 15:35

dobře ale co dostaneme za 15 let starýho favorita? :O je o jediný zpusob jak se dostat na běhaní po uřadech do města autopbus sem zavita 3x za den a na nějaky ten menší nakup s kterýho žijem celý mesic.. ten dluh braly před 5 lety tehdy za něj chtěly 45 tisic ted at má hodnotu 5 :(

Od: buss
Datum: 14.08.12 23:36

Nejjistější rada je utííkat z domu, máš neodpovědné rodiče. Když se do toho zamontuješ, na úvěr, tak se uvrtáš a máš pokažený život! Kde máš jistotu, když jsou takoví, že budou splácet a bude to pak na tobě. Ano úvěr je možný i za exekuce, otázka čím se ručí, v tomto případě nemovitostí. Proč neprodají co se dá? Varuji tě!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: rv
Datum: 15.08.12 10:08

Koukej se osamostatnit. Až na zbytek rodiny přijde exekuce, budou potřebovat, aby ta exekuce nebyla i na tvůj plat a tvé bydlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 10:14
avatar

Zkusil bych být Vámi nějaké řešení ve formě konsolidace dluhů či úvěrů..

Pokud by se to povedlo, pak budete platit sice také hodně, ale jednomu subjektu...a dost možná i o něco nižší čásku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ann*
Datum: 15.08.12 10:54

Bohužel mám také ze svého okolí jen špatné zkušenosti z rádoby pomoci zadluženým. Takto zadlužený člověk - rodina to á jako drogu, mám pocít, že je to potřeba léčit! Kamarádka to nedomyslela a ... měla zadlužené rodiče, těm pujčoval a ručil její bratr, ale dluhy nebraly konce a ani vzorné splácení se nekonalo, nakonec prodali dům a posléze se odstěhovali každý jinak ale i její matka s dluhy! Zželelo se jí bratra, který tímto byl "postižen" při vlastním řešení bytové situace (nikdo mu nechce půjčit hypotéku) šel do toho i její partněr. Matku vzali k sobě s tím, že budou mít přístup k jejímu účtu, aby splácela a jají partner a bratr šli jako ručitelé do insolvence kvůli matce. Matka u ní vydržela půl roku a pak se zbalila a utekla k novému příteli, se kterým se seznámila přes net, mezitím jí ještě přišli na dluhy u operátora a půjčku na to "aby rodině nebrala tolik z ledničky" *ee**plac**bzum* teď se jen děsí aby platila dál to, co má, ikdyž teď nevím z čeho, když se odstěhovala mimo dosah své býdně placené práce *nevi* Vemte nohy na ramena a utečte!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 12:39
avatar

Sice by se mohlo říci "hodný synenek" ale podle mě jste blázen. Platit cizí dluhy a sám se zadlužit ještě před tím než vlastně založíte vlastní rodinu. Rychle sežeňte vlastní bydlení a pak splácejte svou hypotéku a kašlete na dluhy druhých. Pokud rodina nesplácela dosud nebude tak činit ani později a vy pochybuji máte těch zmíněných 20tis. měsíčně na splátku. Je docela dost lidí co dělali jen ručitele a dodnes splácí za toho co neplatil, nechtějte tak dopadnout i vy. Rodiče, brácha mají "drobné dluhy" milionové hmmm tak si užili tak nyní ať si je splatí, to že si je berou a nemají na splátky jistě věděli (pokud tedy mají ZŠ a umí si spočítat, že 2+2=4). Napíšete-nemám dluh a ani tu chybu nikdy neudělám a v zápětí chcete milionovou půjčku to si trochu protiřečíte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.08.12 15:42

nechci pro sebe pujičky, chtěl bych jen pomoct našim že bych byl jako 4 spolužadatel nekde kde by jim pujčily,a já bych jim to pomáhal splácet, tak samozřejmě nemam 20 tisic, udělal jsem si hnedka spoředni 5 tisic měsíčně, aby jsem aspon někam ukladal penize k dobru, mohl by jsem jim pomoci 10 tisicema vic ne, ale zase jima by odpadli tydle splátky a platily by zminených 20 tisic měsíčně, což by jim samo o sobě už stačilo a ještě zbejvalo z výplat na trochu normálni život a to nempočítám těch 10 tisic co bych jim k tomu ještě já přihodil, tim by to bylo vyřešeno, ano měly by sme dluh měly by sme ho na dlouho, ale byl by to normální život aspon s pozastranyk by byl ten dluh v rodině kterej by se splácel už pravidelně.. nevědi jak dál, a já se pokoušim jim s toho pomoct nějak aby nepřišli ty šmejdi exekucký a nesebraly vše co i nemáme.. jeden favorit, a bydleni v podnamjmu to neni nic ekného..

Datum: 15.08.12 17:13

rapid. Máš ode mě vzkaz ve vnitřní poště

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 15:51

tebe bych chtěl mít za syna, fakt takový přístup se nevidí, já dluhy nemám . ale líbí se mi tvůj přístup a odpovědnost k rodině zdar.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hm®
Datum: 15.08.12 16:45
avatar

1) Jestli už opravdu přišli na to, že si nesmějí vzít za žádných okolností žádnou další půjčku a ty současné musejí nejdřív úplně splatit, můžeš jim zkusit pomoci. Jestli ovšem nedospěli k tomuto zásadnímu poznání, neztrácej s nimi čas ani své peníze.

2) Kdybys jim chtěl pomoci, určitě ne jako spoludlužník nebo ručitel. Můžeš jim pomáhat, ale nepřeváděj jejich dluhy na sebe. Kdyby se vám to ani společně nepodařilo urovnat, stáhly by tě jejich dluhy do průšvihu.

3) Nejlepší by asi bylo půjčky sjednotit do jedné a tu splácet. Jak na to, ale nevím, zkus znalého finančního poradce (asi v nějaké bance), jeho nabídku dobře uvaž. Rozhodně ale nezkoušej všelijaké ty divné agentury, kterým se akorát zaplatí a ony stejně nic nevyřeší.

4) Kdyby nedošlo ke sjednocení půjček, pomáhej splácet tu (jen jednu) s největším úrokem (resp. největšími náklady). Až po jejím splacení pomáhej s další.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.08.12 17:20

myslím že už na to přišli, a popravdě teda si myslíte že by jsem měl pomahat splácet to co už je udělanýho a nehejbat s tim? mě ještě napadlo ž eby jsem třeba na šetřel na určitej dluh třeba kreditku co maj na 60 a tu jim zaplatil a pak zase bych šetřil na novej atd, to mě napadlo taky, ale nějak moc výrazně se jim neuleví v ohledne výšší splátek až po čase, tímdle zpusobem sem počítal bych mohl za rok splatit 3 dluhy z výši splátky zrhuba 7 tisíc dohromady čili by po roce bylo o 7 tisic mene na splátkách měsíčně, snad se v tom nějak probojujeme, jinak co se týče konsolidace tak by to bylo supr, ale je to na 3 lidi dohromady 1,7 milionu a to asi banka bez ručení nepujčí kdyby to teda nechaly jen mezi sebou a já jim ak pomohl s tim celkovým.. nevedel by ste kam nebo za jakou bankou se obratit?

Od: hm®
Datum: 15.08.12 17:28
avatar

> ž eby jsem třeba na šetřel na určitej dluh třeba kreditku co maj na 60 a tu jim zaplatil

Podle mě je lepší splácet, než šetřit a pak jednorázově splatit, protože úroky z půjček jsou vyšší, než ze spoření. A kromě toho je věřitel spokojen, že se mu spácí.

> nevedel by ste kam nebo za jakou bankou se obratit?

Ne, nikdky jsem podobnou záležitost neřešil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 17:51

rapid. mrkni do vnitřní pošty

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.08.12 16:49
avatar

rapid, uvažujete i o tom, že budete mít svůj život? Rodiče vás přece nepřivedli na svět proto, abyste splácel jejich neuvážené dluhy. Ale proto, abyste měl svůj život, svou rodinu a své štěstí. Neblázněte, musíte myslet na mnoho let dopředu. Věci, na které si vaši rodiče půjčili, už nebudou sloužit, už budou odepsané a na skládce a dluh stále nebude splacen, ať s vaší pomocí nebo bez ní. A vy budete zahořklým, ublíženým, starým mládencem, s promrhaným životem. Jen díky rodičům, kteří neměli dostatek selského rozumu.*zed* Je třeba být zodpovědný za důsledky svých činů. To je to, co nás odlišuje od zvířátek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalis85
Datum: 17.08.12 20:04

Je od Tebe hezké, že se snažíš pomoct rodině. Ale pokud máš všech pět pohromadě, vykašleš se na ně - Ty sis přece žádné dluhy nenasekal! Chtěli si užívat a neměli na to - tak ať si teď poradí sami. Z vlastní zkušenosti vím, že když někomu nabídneš prst, utrhne Ti celou ruku.
Pokud se chceš zadlužovat, kup si dvou- či třípokojový byt, ve kterém jim poskytneš azyl pro případ, že by přišli o střechu nad hlavou. Protože jinak se klidně může stát (pokud pořád bydlíte ve společné domácnosti), že jim na splátky dáš celou svoji výplatu, a pak stejně přijdou o dům - a Ty sám budeš bez peněz i bez vlastního bydlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.12 16:19

Pokud máte peníze i od nebankovních společností, ujišťuji Vás že je nikdy takto nesplatíte, to co platíte jsou peníze takřka vyhozené oknem. Je to moc velká částka na splacení. Kamarád měl podobný průser (1.200.000), veškerý majetek před exekucí převedl, plat mu píše zaměstnavatel minimální, to co má doma (movitý majetek) tak na každý má doklad znějící na jiné jmeno. Už tak rok má uvalenou exekuci a exekutor z něj nevytáhl ani korunu! A to si přijde cca na 40.000 měsíčně... Pokud nejsou rodiče v exekuci (to jsem nějak nevyčetl), tak ať veškerý majetek převedou na Vás pokud jste čistý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peepa*
Datum: 27.08.12 23:53

Hodně bankovních domů to teď umí, převzít za tebe všechny půjčky a sloučit do jedné, podle mě jediná šance to nějak ustát. Jinak hodně štěstí, splácet splátky další půjčkou je cesta do pekel. Zkus finančního poradce, něco to bude stát, ale aspoň vám poradí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.