Čím slepit hřídel

Od: Datum: 14.08.12 11:19 odpovědí: 9 změna: 18.08.12 07:24

Potřebuji slepit kovový hřídel s ozubeným kolem vyrobeným z tvrzeného silonu které pohání el.řetězovou pilu.Původně slepeno Lepox-metalem.Vydrželo dlouho,ale při řezání pražců povolilo.Znáte prosím nějaké kvalitnější lepidlo pro pevnější spojení.Na webu jich je samozřejmě dostatek,až na to,že nevím,které použít,proto se ptám spíše na vlastní zkušenost.Za radu předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 16.08.12 13:28

S lepidly zkušenost nemám ale měl jsem podobný problém koupil jsem raději nový díl a mám klid s lepidlem je to vždy jen na chvíli.*ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 16:36
avatar

tento způsob spojení, zdá semi poněkud nešťastným. Raději bych šel cestou do obého vyfrézování drážky a zaklínkování tak, jak se to postaru dělalo desítky let. Takto namáhaný spoj nemá šanci na dlouhodobou výdržnost pokud je jak říkáte slepen. Fotřík je strojař, tak snad mám aspoň částěčně pravdu a něco jsem i pochopil. Nemáte fotku toho hřídele či kola.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.08.12 18:01

to miramira,také nelze než souhlasit,ale hnací hrídel měl v místě styku s oběžným kolem nazval bych to mřížkováním,čili něco jako drážky,ale jemnější a kolo bylo na hřídel nalisováno(původní kolo bylo z materiálu,kterému se kdysi říkalo pertinax) nové bylo ze silonu (jiný materiál nebyl) a s lepením silonu byly vždy problémy.Toto kolo bylo na hřídel také nalisováno a ještě zalepeno.Dnešní lepidla dokáží opravdu zázraky(jen musíte vědět které-takže pátrám).Jinak již používám motorovou Husquarnu a ta elektrická slouží vlastně jen jako náhrada,ale rád bych a by byla plnohodnotná.

Datum: 16.08.12 17:47

Ano,souhlasím-pokud se dá nový koupit.Já jsem se dozvěděl,že tato pila se již nevyrábí a finito.Takže dobrý kamarád vyrobil kolo nové.

doplněno 16.08.12 18:03:

pro itan71

Od: itan71*
Datum: 16.08.12 18:26

*hej*MULTA psal jste snad že už se nevyrábí?není mi známo.Raději si kupte novou a máte to bez takových problémů a se ZÁRUKOU.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 18:39
avatar

no dobře tazateli souhlas s Vámi, ale tedy poku došlo k poškození Vámi udávaným způsobem, pilu jste jednonačně přetěžoval a došlo ke stržení těch zubů. Jediné bezpečné řešení je nové kolo s opětovným nalisováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.12 19:14

Přátelé,plně chápu vaši snahu dopitvat se k meritu problému,ale to už se dostáváme opravdu někam úplně jinam,ke stržení původních zubů došlo tím,že můj syn zajel s pilou tam ,kde byl nějaký vazací drát a bylo vymalováno,ale to neřeší moji otázku,čili dostáváme se lidově řečeno jaksi,,mimo mísu",rovněž nápad koupit si novou pilu,ano bylo mi to nabízeno,dokonce se slevou,ale já chtěl zprovoznit tu starou,abychom si rozuměli.Takže děkuji za snahu a myslím,že diskuzi na toto téma uzavřeme (pokud ovšem se nenajde někdo,kdo mi napíše kup si toto lepidlo,mám ho vyzkoušené a je naprosto bezkonkurenční).

Ještě jednou děkuji a přeji všem v řešení problémů úspěch.

Datum: 17.08.12 19:43
avatar

Snad by se dal použít kombinace lepení epoxidem(lepší lepidlo na tento účel není)a provrtání součástky s hřídelkou a vlepený kolíček..

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.08.12 07:24

Asi by to šlo,ale hřídel vypadá velmi tvdě(vrtat jsem ji nezkoušel),pak by se musel udělat řez do obvodového kola,podle délky kolíku.Určitě by to bylo pevnější spojení. Už jsem to spojil Lepox-Metalem,uvidím,co to vydrží a kdyby to povolilo,tak snad potom.Myslím,že to je dobrý nápad(jestli ovšem hřídel není legovaná).

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.