Odvoz odpadu

Od: Datum: 14.12.12 21:21 odpovědí: 5 změna: 15.12.12 10:35

Dobrý den,
prosím o radu. Každý týden při vývážení popelnic v naší obci, musím naložit plnou popelnici do auta a odvézt cca 200m a to i přestože kolem rod. domu vede veřejná komunikace. Obecní úřad nemá zájem moji situaci řešit a odmítá zajistit odvoz odpadu od mého domu. Poplatky platím za 4 osoby. Problém je, že mi vadí popelnici vozit v autě, kde normálně vozím děti, nákupy atd., navíc musím pro ni co nejdříve dojet, než jí někdo ukradne. (již jsme měli to štěstí..)
Můžete mi posím někdo poradit, jak nejlépe tuto situaci vyřešit? Na ob. úřad jsem již žádost podal, bohužel byla zamítnuta, mám nějaké jiné možnosti?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.12 21:40

Já teda nevím,ale mají povinnost je vyvážet ,takže si myslím toto- "nepište na úřad žádost ale napište stížnost s tím,že Vám nevyvážejí odpad ,pkd nenastene náprav,tak přestanete plati za službu kterou nemáte!"

doplněno 15.12.12 10:02:

To 2masoni- ve vašem případu ano,ale když oni tam přímo bydlí!To je něco jiného než zahradakde netrávím všechen volný čas ale jen sezónně a (někdo) příležitostně!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.12.12 21:46

obávám se, že takhle jednoduché to nebude. na zahradě (v jiné obci než máme trvalý pobyt) musíme také platit za odvoz odpadu, který nikdo neodváží. jednou ročně jdeme zaplatit poplatek a dostaneme 10 cca třicetilitrových sáčků na odpadky. ty máme vozit k nejbližší popelnici, která je od nás cca 500 metrů. řešil jsem to s jednou známou na magistrátu, a ta mi řekla, že takto je to přesně podle zákona...

Ohodnoceno: 0x

Od: briketa007*
Datum: 14.12.12 21:43

doporučuji jít na veřejné jendání zastupitelstva vaší obce a zeptat se :) , po tom co jsem to udělal u nás náhle problémy s odvozem odpadu zmizely... *frajer*

Ohodnoceno: 1x

Od: kytara
Datum: 14.12.12 21:54

Dobrý den,

další pro mě nepochopitelná věc, která se asi děje jenom v čechách. Jak to, že když platíte obci, tak obec nezařídí normální odvoz odpadu? Pro mě je to nepochopitelné a nechtěl bych to řešit, stejně jako jiné věci, které čech musí řešit, především na úřadech. Znovu to nechápu, jaktože když platíte, tak vám úřad nezajistí normální odvoz odpadu? Já bych to asi řešil jinak, a to tak, že to napsat nemohu. Navíc, kde si můžete stěžovat? Já bych si totiž ještě předtim, než bych to řešil, tak bych se snažil někde stěžovat. U nás zase obec nedovolí přívod plynu přes "její" ulici, tudíž "její" pozemek. K tomu není co dodat. Dokud nedostanou do korýtka pořádnej podmáz, tak si na tom svým akorát přidávaj do kopečka, což je asi ta lepší varianta. Horší varianta je taková, že když je tam nějakej pomatenej člověk (jedno na jakém postu) a z nějakého pomatenýho důvodu to nepovolí, s tím se nedá dělat vůbec nic. Ať se Vám to podaří vyřešit.

Od: buss®
Datum: 15.12.12 10:35

Vizte zákon o obcích, o odpadech. Ano, někde mají svážná místa. Pokud nechtějí svážet, jak zdůvodnili, čím, zákon?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.