Tapety místo štukování?

Od: Datum: 13.08.12 13:59 odpovědí: 8 změna: 21.01.16 08:20

Dobrý den, mám na vás jednu otázečku. Když jsem se nedávno ptala různých odborníků na vyštukování bytu za podmínek: nízké náklady, za co nejméně času a nejméně nepořádku, bylo mi doporučeno špatné zdi polepit tapetami PESTRUKTA. Můžu se zeptat, zda máte s těmi tapetami někdo zkušenosti? Především mě zajímá, zda opravdu drží, neodlupují se, zda není na zdi vidět, že je tam tapeta (rýhy od napojování) a zda je opravdu tapeta tak dobře přemalovatelná. Pán, který mi je doporučoval, mi tvrdil, že je to k nerozeznání od štukované zdi. Stačí polepit stěny, strop vyrovnat sádrokartonem a byt je prý jako po rekonstrukci.
Předem děkuji za vaše odpovědi a případné tipy na jiné řešení.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 13.08.12 14:10

Jestli zrovna "pestrukta" nevím, ale s podobnými tapetami (papír s dřevní štěpkou) zkušenost mám, vcelku dobrou - pokud je kvalitně vytapetováno, nejsou videt ´spáry´ mezi jednotlivými pruhy (nelepí se s přesahem) ani se tapety neodlupují. Přemalovatelné jsou dobře, i opakovaně. "K nerozeznání od štukované zdi" - no, to je otázka - povrch tapet je plastický (štěpka vytváří nepravidelný ´vzor´), takže od hladkého štuku jsou rozeznatelné snadno - ale rozhodně nenavozují dojem chybějícího štukování podkladu.

Jen - povrchové vady (rýhy, mapy, spáry) skryjí jen do určité míry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucka111*
Datum: 13.08.12 15:13

Děkuji za odpověď. Řeším totiž problém, že když jsem koupila byt, byl celý vytapetovaný. Když jsem je slounula (jednalo se o vliesové tapety) šel s nimi i poslední nátěr. Tak jsem se rozhodla, že ho odstraním. Ať jsem se snažila sebevíc, je to i po 3 nátěrech vidět :( Nevím co s tím, při představě, že by se tam štukovalo klasickým způsobem mě jímá hrůza, protože je to malý byt, takže není pořádně kam přesunovat nábytek :(

Zkoušela jsem se poptávat v různých hobby shopech, zda tam nemají ukázku jak ta stěna vypadá, ale bohužel. Myslíte, že u nějakých tapetářů, by to mohlo být k vidění? A vy ste si to tapetoval sám, nebo jste měl na to tapetáře?

Od: mowla*
Datum: 13.08.12 15:37

Tapetoval jsem si ´sám´ (teda - ve dvou, s pomocníkem, pro jednoho je to skoro nemožné - chybí ´třetí´ ruka - "podej, podrž, dones" ;) ), stačí mít už nějakou zkušenost s lepením tapet a být pečivý.

U vás vidím chybu v malování na neopravený povrch po stržení tapet - pokud je povrch nerovný (´mapy´), je dobré jej srovnat (přebrousit, přeštukovat), ale drobné nerovnosti tahle tapeta skryje - čím zvolíte hrubší ´zrnitost´, tím skryje více. Kde se kouknout na otapetovanou plochu nevím, ale prakticky ve všech stavebních super-hyper tyhle tapety mají (na výrobci nezáleží) a výsledek se dá snadno představit. Vymalovat pak můžete libovolnou barvou, já používám Primalex Polar, jen musíte počítat s první vrstvou malby více naředěnou a s vyšší spotřebou, než udává výrobce - tapety sají.

Pokud zhodnotíte, že doma povrch pod tapety nebudete opravovat, vřele doporučuju penetraci - spojí a zpevní povrch, aby se posléze nestalo, že se bude pod tapetou odlupovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucka111*
Datum: 15.08.12 15:06

Děkuji moc za užitečné rady

Datum: 13.08.12 15:50
avatar

Už jsem je tu doporučoval,Používám je často.Doporučuji ji spolubydlícím v panelácích.Samozřejmě je potřeba zdi také opravit a srovnat,ale tapeta zeď sjednotí a po dokončení se akrylem opraví různé mezery a nedostatky a může se vymalovat.Tapeta Rauchfazer - Pestrukta má čtyři strukturální drsnosti,takže zeď může být od jemné až po hrubou.

JABRAKA

doplněno 13.08.12 15:51:

Ještě malou ukázku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucka111*
Datum: 15.08.12 15:09

Koukám, že s těmito tapetami budete mít asi velkou zkušenost. Jaké byste mi doporučil lepidlo? Kde tapety pořídit? Zkoušela jsem Obi, Bauhaus i Baumax a nikde je nemají :(. A ještě se zeptám na jedno. Potřebuji tím udělat zhruba 100 m2 zdí, jak se bude pohybovat cena?

Datum: 15.08.12 16:13

Počítejte tak 1500,- Kč + lepidlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 08:18
avatar

to Jabraka děkuji také za tip.Včera jsem doděla jednu tech. místnost.Moc mi nezáleželo,jaký bude výsledek,jen jsem chtěl něčím schovat opravdu škaredou zeď.Výsledek je skvělý.Mrzí mě,že jsem to nenafotil,jak to vypadalo před tím a teď.Pracuje se s tím skvělě,jediné co byl trochu problém to ořezávání kolem něčeho ( dveře atd ).Ale mužu pestruktu jen doporučit.Doufám,že to bude držet.Zkoušel jsem jednu stěnu hodit do barvy ( myslím ,jako odstín ,červená ,jinak jsem ji samozřejmě přetřel primalexem). a je to ještě lepší.

Manželka to chce i na chodbu.Je to fakt super věc.Doporučuji .Je to levnější než štukování,které stejně neumím a výsledek fakt super. Akorát zedníci nemají co žrát : )


doplněno 21.01.16 08:20:

jen doplním,že jsem kupoval pestruktu v Hornbachu 53 cm x 25 m za cca 220 Kč + 160 lepidlo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.