Převod bytu

Od: Datum: 13.08.12 13:42 odpovědí: 2 změna: 13.08.12 15:04

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu týkající se převodu bytu. Jde o tohle:

Před dvěma lety jsme se sestrou - tehdy ještě nezletilou, kterou jsem měla v pěstounské péči, dostaly nabídku na odkup městského bytu. Bohužel nebylo možné, že bych byt koupila sama, sestra musela být vedena a je stále jako spolumajitelka nemovitosti, přestože financování bytu jsme zajišťovali já a můj přítel. Nyní řešíme hypotéku na novostavbu a chtěli bychom ručit bytem. Má otázka zní, jak je nyní třeba postupovat s převodem? Sestra není proti převodu, jde jen o to, že se budou muset platit nějaké daně z převodu nebo darování, nebo jak se toto vůbec a kde řeší? Dá se poplatkům vyhnout?

Děkuji Vám mnohokrát, pokud máte někdo v této problematice trochu jasno Monika


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.12 14:16
avatar

V případě darování mezi sourozenci činí darovací daň při základu daně (ceny stanovená odhadcem) do 1 mil. Kč 3% základu daně. Při základu daně ve výši 1 - 2 mil. Kč činí daň 30 tis. Kč + 3,5% částky přesahující 1 milion Kč.

Při prodeji se platí daň z převodu nemovitosti. Ta činí 3% ceny uvedené v kupní smlouvě nebo ceny stanovené odhadcem, vždy však z ceny vyšší.

doplněno 13.08.12 17:04:

Od daně darovací je osvobozeno bezúplatné nabytí majetku, pokud k němu dochází mezi osobami zařazenými v I. a II. skupině.

O zůstaviteli lze hovořit jen v případě dědění.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: modixi1
Datum: 13.08.12 15:04

Aha, takže tedy neplatí, že příbuzní skupiny II. v řadě pobočné (bratři, sestry, jejich děti) a manželé dětí (zeťové a snachy), rodiče manžela a osoby, které se zůstavitelem žily nejméně jeden rok ve společné domácnosti jsou od darovací daně osvobozeni? Jako základ daně se tedy bude brát celková cena bytu stanovená odhadcem nebo pouze část patřící sestře, tedy polovina odhadnuté ceny?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.