Strihani ziveho plotu mezi sousedy

Od: Datum: 13.08.12 12:10 odpovědí: 4 změna: 13.08.12 15:58

nas soused vysadil mezi nasimi pozemky jiz pred lety zivy plot a sam ho i strihal.Jelikoz ted mame velice spatne sousedske vztahy a on strihani ziveho plotu proste ignoruje,chci se zeptat,zda mame pravo tuto cast,ktera je videt z naseho pozemku a neupravena,sami ostrihat?

Dekuji za odpoved


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.12 12:33
avatar

ano, pokud na to soused kašle. pozvěte si na to firmu a účet pak pošlete sousedovi. předem bych ho na tuto možnost upozornil. nejlépe písemně. uvidíte, jestli bude reagovat. . .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 13.08.12 13:26

Měl jsem též takový problém.Soused nasázel všechno co ho napadlo ,až k plotu.Domluva žádná.Tak jsem jen vyhmátl,když odjeli s autem,a vrhl se na to.Ořezal jsem všechno zároveň s plotem a haluze naházel k nim.Když přijel,řval jak blázen,ale nalepit to nazpět nešlo.Časem přestal blbnout a vycházíme spolu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.12 14:30
avatar
http://zakony-online.cz/?s6&q6=127
§ 127 (1) Vlastník věci se musí zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného nebo čím by vážně ohrožoval výkon jeho práv. Proto zejména nesmí ohrozit sousedovu stavbu nebo pozemek úpravami pozemku nebo úpravami stavby na něm zřízenébez toho, že by učinil dostatečné opatření na upevnění stavby nebo pozemku, nesmí nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat sousedy hlukem, prachem, popílkem, kouřem, plyny, parami, pachy, pevnými a tekutými odpady, světlem, stíněním a vibracemi, nesmí nechat chovaná zvířata vnikat na sousedící pozemek a nešetrně, popřípadě v nevhodné roční době odstraňovat ze své půdy kořeny stromu nebo odstraňovat větve stromu přesahující na jeho pozemek.
Počkejte na vhodnou roční dobu a řežte to, co on přes Vaše upozornění neřezal!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.12 15:58

ja bych ho upozornil na to, ze se mi nelibi na mem pozemku jeho vetve a pokud by nebyla z jeho strany vstricna reakce, tak bych nasadil hubici zalivku na plevel. Zrovna hledam neco proti psimu vinu na meho souseda.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.