PPR rozvod vody

Od: Datum: 13.08.12 08:00 odpovědí: 13 změna: 15.08.12 09:10

Zdravim,

je mozne plastove trubky PPR pro rozvod vody zabalene v mirelonu zasypat piskem a zalit betonem...Jako vedene v podlaze?

Dekuji za odpovedi

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.12 08:03

možné to je, ale jesti je někdy v budoucnu budete opravovat, budete se k nim probíjet přes betonovou podlahu.

Od: tomv
Datum: 13.08.12 08:17

Dekuji za odpoved...z hlediska opravy mi je to jasny. Bohuzel by to platilo i v pripade trubek z jineho materialu.

Nemam moc moznosti jak to jinak udelat. Kdybych to tahal po zdi vypadalo by to znacne odpudive.

U PPR potruby jsem cetl ze zivotnost je 50 let tak doufam ze mi to tam aspon 30 vydrzi

Datum: 13.08.12 16:05

A co by vypadalo odpudive v pripade, ze by se ty trubky zasekaly do zdi a omitly?

Datum: 14.08.12 07:48

Ja jsem myslel po zdi ne ve zdi...

Me vedou trubky pres kuchyn a predsin do kotelny a v predsini si nedovedu predstavit ze bych je zasekaval do zdi..Navic mam usek kde bych nemohl zasekat do zdi jelikoz zed je moc tenka tim padem bych musel po zdi.A to mi nepripada moc esteticke..

Vede to pres dalsi dvere a chodbu a musel bych jit chvilku ve zdi, chvilku po zdi a chvilku v podlaze a cesta by byla dvakrat delsi a bylo by tam dvakrat vic kolen a spoju nez kdyz to vedu jak to vedu. Tedy v podlaze..

Od: hop®
Datum: 13.08.12 11:51

Ano je to běžný postup. Před zabetonováním doporučuji udělat tlakovou zkoušku.

Datum: 13.08.12 11:59

Bohuzel nemuzu udelat tlakovou zkousku jak se spravne ma ale trubky jsou napusteny a vzduch vypusten. To znamena vsude je voda.

Zatim nikde nic netece ..Jeste to tak necham tyden nez to zabetonuji

Datum: 13.08.12 19:34

Tomy,

Nevidím jediný důvod proč by to nešlo. Mě to tak funguje.

čeho se obáváte?

doplněno 14.08.12 08:48:

Tomy, doufám že v tom čtení bylo sděleno taky proč to nedělat. Dávat PPR do další trubky je ekonomicky špatné, stačí Mirelon 4-6mm. Ten zajistí dostatečnou dilataci. Je třeba ale podle délky dělat dilatační smyčky. PPR je hodně roztažná... až 1 cm na 1 metr délky...

Datum: 14.08.12 07:39

Nekde na internetu jsem nasel ( v nejake podobne poradne ), ze dat PPR do zdi nebo do betonu muze udelat jen blazen ..Tak to tam bylo napsane...

Tim padem jsem se chtel jen ujistit.

Kazdopadne mam trubky uz udelane jen ne zalite betonem tak bych to uz stejne nepredelaval jen jsem se chtel zeptat.

Ted necham trubky tak tyden napustene vodou a budu testovat a pak je zabetonuji

Dekuji za odpovedi...

Datum: 14.08.12 08:00

A co vést trubky pod podlahou zabetonovanou trubkou většího průměru?Nám to takto funguje i pro topení.

JABRAKA

Od: des*
Datum: 14.08.12 09:16

Mám PPR trubky použité na teplou,studenou a na topení.Dal jsem je do pet flašek bez dna a hrdla a zalil betonem.Vodu a topení každé zvlášť.Je to už 12let,funguje to perfektně,ani si na to nevzpomenem.Mimochodem,za své praxe,jsme dali u lidí kilometry trubek PPR do zdí,v Mirelonu ,teplé i studené vody a vživotě se nestalo,žeby se nějak vytrhly ,nebo byla nějaká katastrofa.To se může stát jen nějakému lemplovi,co to neumí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.08.12 09:37

desi, naprosto s Vámi souhlasím, (až na jedno slovo)

Mám PPR na topení i na vodu, několikrát jsem kotel i přetopil a trubky jsou OK. Taky možná 10-12 let.. jen u jednoho radiátoru jsem nedomyslel roztažnost a malý radiátor 60cm se mi dole o 2 cm naklápí...

doplněno 15.08.12 11:44:

desi a Martine, já použil tu nejobyčejněší PPR. Jen jsem udělal rovnou trubku 3,4 metrů a zakončil kolenem se závitem a přes šroubení do radiátoru. Nemůže se trubka nikam prohnout jedině natáhnout asi o 2 cm. Proto se radiátor dole naklápí...(60 cm dvoudeskáč)

to víte dělám pokusy s různým matrošem, takový soukromý zkušební barák... (4 druhy krytiny atd..)

Ohodnoceno: 2x

Od: des*
Datum: 15.08.12 08:56

Jestli jde o "lempla" tak soráč.Mně se ani malé radiátory neodklápí,anžto mám přípojky odspod a v těch to propéruje.

Datum: 15.08.12 09:10

A když na rozvodu topení (když už používáte PPR trubky) použijete řadu PPR PN20 Stabi s hliníkovou stabilizační vložkou nebo novější řadu PPR Fiber se skelnými vlákny, tak je roztažnost méně než poloviční...a cena není o mnoho vyšší. Spojování je stejné jako u klasických PPR trubek, tvarovky též. Pro teplou vody a vytápění jsou tyto dvě řady daleko vhodnější než PPR PN16..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.