Vodoměry a měřiče - jsou povinné?

Od: Datum: 12.08.12 20:14 odpovědí: 8 změna: 13.08.12 13:38

Potřeboval bych poradit. Je majitel domu povinen dát do bytu měřáky na radiátory a taky měřáky teplé a studené vody? Pokud ano je na to zákon? Děkuji za radu. Johan


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 12.08.12 20:23

Jsou dvě možnosti:
1, teplo se bude rozpočítávat podle plochy, nebo si najdete jiný parametr, voda podle osob
2. nebo IRTN a měřáky na vodu, pak si každý hradí to své (mimo ztrát)
Nevím ovšem o jaký dům se jedná, kdo je vlastníkem, fyzická osoba, družstvo, SVJ, jak se topí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: snehulak*
Datum: 12.08.12 22:00

SVJ nemůže být vlastníkem domu. Vlastníky bytů jsou např. jednotlivci nebo manželé a současně jsou spoluvlastníky společných prostor. Společenství vlastníků jednotek je speciální typ právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku, která je způsobilá vykonávat práva a zavazovat se ve všech věcech spojených se správou, provozem a opravami společných částí domu, případně vykonávat i činnost související s provozováním technického zařízení v domě, které slouží i jiným subjektům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 12.08.12 20:33

*bzum*Já bych v takovém bytě nebydlel a doplácet na druhé,*placni* vlastní je vlastní.MĚŘIČE.*cert*

doplněno 12.08.12 21:53:

*ua*RD je RD s nikým se nemusím dohadovat a doplácet na druhé co si vypiplám to si zaplatím.*ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.12 20:38
avatar

Podle mne záleží na domluvě nájemníků s majitelem. (Pokud vím, žádný zákon majitelům domů nenařizuje osadit byty měřiči vody.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.12 20:51
avatar

zákon na to přímo není. Každý dům musí mít při své "patě" jedno měřidlo na vodu a pokud je dodáváno i teplo, tak jedno měřidlo na teplo. Vše ostatní j věcí behu domu a ne dodavatele energií. Bytové vodoměry vnímejte jako podružné, kdy jejich celkový součet bývá jiný než je naměřeno při patě. Rozdíly se rozpočítávají na byty obvykle podle podlahové plochy. Jestli nemáte měřiče ani na vodu, tak to je opravdu hrozné! doplácíte na někoho, kdo třeba plýtvá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.12 20:54

Nic ve zlem, ale takhle se vetsinou pta prave ten, co plytva nejvice a parazituje na jinych. Ale nemusi to byt zrovna tazatel. V kazdem pripade je lepsi meraky mit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 12.08.12 20:56
avatar

Dobrý den Johan. Svým způsobem, je to úplně jedno, zda měřáky, máte nebo ne.;)

Máme byt v osobním vlastnictví, máme měřáky, jak na vodu, tak na teplo. Vše se odečítá, na vyúčtování. Problém je, že spotřeba vody, jak studené, tak teplé je větší, než dělá součet měřáků. Pak to dopadne tak, že zbytek se rozečte podle plochy bytu, nebo počtu osob v bytě. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.12 13:38
avatar

tohle je zavádějící odpověď... ANO zbytek se rozpočte, ale jeho velikost je zanedbatelná vzhledem k celkové spotřebě. Rozdíly mezi centrálním měřeními a jednotlivými jsou díky dnešním přesným měřidlům malé. JEDNOZNAČNĚ JDĚTE DO VLASTNÍCH MĚŘIČŮ. stojí pár stovek a záuka funkčnosti je 5let.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.