Čím vyčistit polystyrenový plast?

Od: Datum: 12.08.12 15:08 odpovědí: 6 změna: 13.08.12 16:29

Mám zahradní nábytek Falster z Ikey, jako materiál je uveden polystyrenový plast. Po jídle jsou na stole i na židlích mastné skvrny, které nejdou vyčistit - zkoušela jsem mýdlo, jar, "intenzivní čistič zahradnho nábytku" od HG, ředidlo a technický benzin. (V návodu stojí, že se mají čistit jen mýdlovm roztokem.) Co mám ještě zkusit? Díky předem za rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 12.08.12 15:11

Vraťte to zavčas,je dva roky záruka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.12 15:22
avatar

Skusil bych leštidlo na plastový nábytek, pokud jste to už čistili i ředidlem, tak auto leštěnkou na plasty nic už nepokazíte.

doplněno 12.08.12 15:33:

Hlavně nepoužívejte prášek na nádobí, cif a podobné abrasivní čistidla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 12.08.12 15:26

No - pokud už jsi použila "... "intenzivní čistič zahradnho nábytku" od HG, ředidlo a technický benzin...", už můžeš cokoli, třeba prášek na nádobí... *zed*

Jinak - jak píše Des, pokud ti prodejce uzná záruku, vrať to...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.12 16:01
avatar

"Polystyrenový plast" Je ABS kopoymer,houževnatá verze,.Po létě na zahradě je povrch narušen sluncem.Proto je dobré ho ošetřovat voskovými preparáty.Použití rozpouštědel a ředitel je zcestné,vede k dalšímu porušení povrchu.V této fázi bych použil jen abrasivní prostředky na odstranění narušeného povrchu a hned voskové nátěry,používané na dřevo.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr130rs*
Datum: 13.08.12 15:50

Jabrako, nevím, kde berete jistotu, že je stůl z ABS, o čemž silně pochybuji. ABS je kopolymer, ale polystyrenový plast není automaticky jen ABS. Akrylonitril-butadien-styren patří pouze do skupiny polystyrenových plastů, stejně tak jako PS samotný, dále SAN, EPS a jiné. Navíc nemá ABS ideální odolnost proti povětrnostem a UV záření, což v případě zahradního nábytku hrozí. Navíc není také zrovna finančně výhodný, např. oproti PS.

Ale k věci. Obecně je PS odolný vodě, zásadám, alkoholům (ty jste zjevně zkoušela) a minerálním olejům, takže z tohoto pohledu by nemělo nic vadit. Pokud se Vám ale podaří nábytek vrátit, tak to bude ta nejvhodnější varianta.*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.12 16:29
avatar

Obyčejný polystyren je křehký,jsou z něj třeba krabičky na CD.Proto se buď dávají přísady,třeba změkčovadla,ale ty mění vlastnosti nepříznivě.Nejjednodušší je používat kopolymery.Pak u výrobce závisí jen na ceně,polystyrenových plastů je hafo.Všechny jsou odolné proti vodě,ale rozpouštědlům moc ne.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.