Voda v lednici - proč?

Od: Datum: 11.08.12 22:18 odpovědí: 7 změna: 12.08.12 16:09

voda v lednici - proč?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.12 22:21
 

Zadejte do vyhledávače heslo: "lednice" a "lednici".

Bylo to řešeno už X krát.

 
Datum: 11.08.12 22:31
 
avatar

Nejspíš lednice nemrazí, tj. není zapojena do elektrické sítě, tudíž voda vlivem fyzikálních zákonů změní skupenství z pevného ns kapalné.

 
Datum: 11.08.12 22:34
 
avatar

Velice stručný dotaz. Pokud se ptáte, proč se v lednici objevuje voda, tak je to tím, že na studených předmětech kondenzuje vzdušná vlhkost. Pokud je předmět, na kterém kondenzuje voda (výparník) dostatečně studený, z vody se vytvoří námraza. Pokud se ptáte, zda je dobré mít v lednici sklenici s vodou, tak o tom jsem také slyšel. Dává se to tam proto, že voda má velkou tepelnou kapacitu tedy dá se do vody schovat hodně tepla (zimy). Takže v případě delšího přerušení dodávky elektřiny slouží voda jako zásobárna chladu a pomáchá udržovat chlad v lednici. Další vlastností vody je udržovaní vlhkého klimatu v lednici a tím i údajně delší čerstvost ovoce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kejki
Datum: 12.08.12 00:36
 

A jestli vám teče voda z lednice, možná máte ucpanou díru pro její odtok, něco se dotýká zadní stěny, nebo při pootevřených dvířkách namrzlo hodně ledu na zadní straně.

 
Od: lego®
Datum: 12.08.12 07:27
 
avatar

Aby byla vychlazena a pripravena k osvezujicimu napiti.
Davam ji tam vychladit bezne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.08.12 07:54
 
avatar

jj, známý problém, rosný bod. Lednička dělá totéž, co vychlazená sklenice piva. Na studeném místě zkondenzuje vodní pára a teče po stěně sklenice i ledničky. Výrobci s tím počítají a proto je vždycky dole vzadu v ledničce dírka, kterou kondenzát odtéká ven. Tu dírku máte asi ucpanou. Zkuste ji prošťouchnout špejlí nebo drátem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.12 16:09
 
avatar

Já si myslím, že trubička pro odtok vody, vzadu v nejnižší části lednice, je ucpaný. Já to čas od času čistím brčkem na pití. Je ohebné, tedy nic neprorazí a šurvajs, který ucpal trubku se dostane bez problémů do brčka a vytáhnu ho.;)

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.