Jak zakrýt prasklinu v panelu

Od: Datum: 11.08.12 13:28 odpovědí: 2 změna: 11.08.12 16:28
avatar

Dobrý den! Chtěla bych poradit. Chystám se vytapetovat část zdi, na které je spoj panelu a po každém malování se tam vytváří prasklina. Uvažuji, že bych tento defekt zakryla tapetou, ale nemám s tím žádné zkušenosti. Jaký druh tapety by jste mi doporučili, případně jak by se ta prasklina dala jinak zakrýt (třeba při malování). Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 11.08.12 14:06

Ideální je spoj ´vyškrábnout´, vyčistit a zatmelit akrylátovým tmelem (je trvale pružný, takže se nebude posléze drolit). Pak spoj (ale lépe celou stěnu) přetapetovat skleněnou tapetou (např.: http://www.primalex.cz/index.php?&location=2_88 ), existují různé rastry (já nejraději používám rohož - bez rastru). Tu je pak možné malovat libovolnou barvou (používám opět Primalex).

Tapeta poněkud vylepšuje akustickou a tepelnou izolaci, ale hlavně zabraňuje pronikání prasklin pokladu do malby - stěna je hladká s neporušeným povrchem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.12 16:28
avatar

Dosti často se s tímto problémem setkávám,pro tyto opravy používám především stavební flexibilní lepidlo(na obklady)Kterým po důkladném očištění spáry mezi betonovými ale i dřevotřískovými panely spáru vyplním a nechám zatvrdnout.Pro povrchovou úpravu pak používám strukturní papírovou tapetu Rauchphazer - Pestrukta.Je levná a po nalepení ji lze ještě dekorovat běžnou malbou.Vytváří jemně strukturní povrch.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.