Jakou koupit karmu?

Od: Datum: 11.08.12 13:26 odpovědí: 3 změna: 12.08.12 10:26

Mám v koupelně dosluhující karmu Mora 371 a rád bych jí vyměnil. Co jsem zatím zjistil, tak nejsnazší výměna by byla v případě přechodu k novějšímu zařízení od té samé firmy. Nicméně mám starý plynový kohout - při revizi plynař doporučil v dohledné době výměnu za nový (říkal: ení to kritické, ale až by se měnila karma, tak by to chtělo udělat), tak ani drobná úprava na plynu a vodě není nereálná. Co doporučujete?

Ještě doplním, že jde o byt ve kterém bydlí 3 osoby a teplá voda vede do koupelny i kuchyně. Jde mi o výhodný poměr cena/výkon (nepotřebuji za každou cenu to nejlevnější, ale neco co bude fungovat spolehlivě).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.12 14:11
avatar

Dobrý den, mohu pouze poradit bezplamínkovoý plynový ohřívač vody. Díka tomu ušetříte až 25% roční spotřeby plynu.

http://www.gas.cz/product/karma-junkers-wrd-11-2-minimaxx-wrd-11-2-g-23-prutokovy-plynovy-ohrivac-junkers-wrd-11-2:2287/

doplněno 12.08.12 13:05:

Jak napsal Dalle, žádné hrozné úpravy neprováděl. Vše se dá vyřešit bez instalatéra, když tak jsou flexibilní hadice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.12 07:38
avatar

nový kus od stejného výrobce bude mít stejné připojovací rozměry i ten plynový ventil před karmou vyměníte bez problému. Přijde jeden plynař a bude hotový raz dva tři.

Horší problém bude, jestli koupíte jinou karmu od jiného výrobce. Bude mít jiné rozměry a trubky jinde. Pak budete muset předělat a přeložit úplně všechny trubky, co do karmy vedou. Bude to pracné a nebude to laciné. Jestli například budete překládat plynovou trubku, pak budete potřebovat plynaře s oprávněním svařovat plynové trubky. Přijdou dva, budou mít autogen, budou u vás pár hodin a cena nebude pod 3000.-. No a pak připočítejte i ten zbytek, předělávku vody, napojení do odtahu a taky tu okolnost, že budete mít pár dní rozvrtaný byt.

moje rada: doporučuji vyměnit kus za kus od stejného výrobce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.12 10:26

Já jsem řešil naprosto stejnou záležitost. Zvolil jsem Junkers bezplamínkový s generátorem 14 kW (slabší bych být Vámi nevolil). Ventil jsem pro jistotu vyměnil a jediné co jsem ještě přikoupil tak bylo kousek hadice k napojení plynu. Odtah kouře byl totožný. Karma funguje spolehlivě a oproti staré Moře asi o třetinu úsporněji. Karmu jsem koupil na netu asi rok použitou ještě v záruce za 3.500,- Kč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.