Zvuky z odpadu

Od: Datum: 08.08.12 22:31 odpovědí: 3 změna: 11.08.12 21:03

Dobrý večer, nevíte prosím, jak se zbavit divných zvuků z odpadu od umyvadla? Resp. v odpadu bublá voda a už mě to štve... myslím si, že to je tím, že když se sousedi koupou a jak voda odtéká, tak to vydává tenhle divnej zvuk (?). Bydlím v přízemí.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: briketa007*
Datum: 09.08.12 00:01

Pravděpodobně máte ucpané odvětrávání odpadu (které býbá vyvedeno nad střechu). Chrochtání pak vzniká přisáváním vzduchu z vašeho umyvadla místo ze střechy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.08.12 12:19
avatar

jj, je to tak. Padající voda sebou bere vzduch a vytváří v trubce podtlak. Vzduch do odpadní trubky vám pak probublává přes sifon.

Co s tím?

První možnost. Odpadní trubka by měla být odvětrávaná, odvětrávací trubka obvykle končí na střeše a obvykle má stříšku. Tak se mrkněte, jestli je průchodná a jestli si v ní neudělali vrabci hnízdo.

Druhá možnost. Odpadní trubka bývá zanesená a je záhodno ji občas vyčistit. Tím v ní získáte více prostoru, rozdíl tlaků se zmenší a bublání zeslábne nebo rovnou přestane. Řekněte sousedovi, ať odpadní trubku pořádně propláchne, nejlépe louhem. Jestli to neumí, tak mu s tím pomozte. Při troše opatrnosti se vám možná nic nestane.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.08.12 21:03

Ok, děkuji za pomoc, vše vyzkouším.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.