Uchycení stropu na panel

Od: Datum: 08.08.12 11:05 odpovědí: 9 změna: 09.08.12 06:38

Mám dotaz ohledně uchycení sádrokartonového stropu na dutý stropní panel. Kam by se správně měl vrtat a jaký typ uchycení je lepší, pokud je panel viz. obrázek.

Zdá se mi, že varianty C a D by se dělat neměly a z varianty A nebo B je lepší která? A jak případně zjistím, kde je dutina a kde "žebro"?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.12 11:44

za sebe si myslím že je to úplně jedno. stropní hřeby používané sádrokartonáři budou držet všude. v paneláku jsem strop SDK dělal před cca dvanácti lety a neřešil jsem to. kam měl hřeb přijít, tam jsem navrtal šestku díru, vrazil hřeb a drát. bez problému to v tom bytě drží dodnes.

doplněno 08.08.12 13:32:

žádné hmoždinky! kotvy jsou zbytečné. patří tam toto

doplněno 08.08.12 13:34:

teď jsem si všiml ceny v odkazu - fuj. kupuji u nás ve stavebninách za cca 3,50 Kč/ks

Datum: 08.08.12 11:49

Rozumím, chápu. Ale chtěl bych to mít posychrovaný a vědět všechny ne/výhody ... díky za názor.

Datum: 08.08.12 13:47

Pokud je to cena za jeden ks, pak je to drahé dost. Tyhle ceny mě někdy zarážejí. Napíšou že komponenta stojí třeba 5,- a že v balení je 100 ks a když to vložím do košíku, tak je celková cena k úhradě pořád 5,- ... to je šíleně zavádějící ...

Datum: 08.08.12 12:00

Všechny varianty jsou možné. V tomto případě vůbec nemusíte přemýšlet nad tím, kde jsou spiroly panelu.

Datum: 08.08.12 12:08

Takže já si rozmyslím profilový rastr (dvojitý) a pak prostě někam navrtam díry. Pojedu patrně podél panelů, takže když najde dutinu, pojedu v dutině a naopak. Akorát tedy nevím jaké šrouby mám pak koupit. Jestli nějaké kotvy, nebo bude stačit šroub s hmoždinkou. Budu se asi snažit spíš dělat díry v tom "hřbetu", protože ty šrouby asi budou levnější než ty kotvy. Ale zas nevím, jestli tam nebude mít ten panel nejvíc železa ...

Datum: 08.08.12 13:24

Dejte stropní hřeb (kovový, nic jiného nesmí na strop) a neřeště, kde je panel díravý...

Datum: 08.08.12 13:44

To děkuji, ale nejsem si jistý, že vím, jak se stropní hřeb používá pro sádrokarton. A co když zrovna trefím to nejtenčí místo? Nebude pak hřeb uložen v celé své délce ... nemohl by vypadnout? Nebude se tam "kinklat"?

Datum: 08.08.12 14:24

Michale, stropní hřem je za 3,50Kč, Držet bude, i kdyby tam bylo jen 1cm betonu.

Na strop nesmí přijít nic jiného nežli kov!

I kdyby se klinkal, tak nevypadne.

Datum: 09.08.12 06:38

Dobrá, tak já to tak udělám a musí to držet! Díky :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.