Jak seřídit panty u dveří

Od: Datum: 07.08.12 21:45 odpovědí: 4 změna: 08.08.12 09:52

Dobrý den,

nemáte nějaký nápad, jak postupovat při seřizování nových dveří aby se nezavíraly a držely v jakékoliv pozici? Jedná se těžké, prosklené dveře. Panty mají spoustu nastavení pomocí imbusových šroubů. Povedlo se mi je vyladit, že ve futru hezky sedí, potichu se zavřou, drží a není tam žádná větší škvíra. Co mě štve je, že je nedokážu seřídit, aby se samovolně nezavíraly nebo neotevíraly. Vodováha mi moc nepomohla, ve všech směrech vypadají dveře rovně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.12 21:53
avatar

No jo, tk zahoď vodováhu. Když dveře všude dobře sedí a zavírajíse, či otvírají, jsou futra zabudovaný trochu z váhy. Nejlepší je futra vybourat a zabudovat znova a rovně.

Šlo by to někdy dohnat i pantama, ale za cenu různě velkých škvír mezi křídlem a futrem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.12 21:57

za prvé pořádnou vodováhu,přeměřit a za druhé co takhle pruvan ten tam nemáte ,ten dveře zavírá rád

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.12 22:42

Zásada - dvere sa nebudú samovolne otvarat -zatvarat ,ak budú panty na zárubni -futrach zvisle pod sebou kolmo na zemský povrch .Meranie urobte olovnicou Pozor z Nemagnetického materialu ,lebo po vlastnej skusenosti viem , že na závažičko sa nepouživa Pb, ale ocel ,ktorá sa časom zmagnetuje a meranie je bezcenné. Presnost od zvislice by mohla byt do 1mm u najhoršieho pantu . Ladením pantov dverí upravite medzery

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 08.08.12 09:52

Futra nech jak jsou, V tomto případě bych zkusil zhoršit točení pantu. Při nasazování vložit kus papíru, nebo kapku pobouchat, aby malinko drhly, pak budou dveře držet tak, jak je pootevřeš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.