Stavba přesahující na náš pozemek

Od: Datum: 07.08.12 19:40 odpovědí: 1 změna: 07.08.12 19:58

Udělili jsme sousedovi souhlas s umístěním stavby na hranici našeho pozemku , ale soused stavbu založil 5cm od plotu již na našem pozemku a když jsme jej na to upozornili, sdělil, že mu nevychází pravý úhel a že ubere na druhé straně.Soused je dle sdělení starousedlíků poněkud rozpínavějšího charakteru a již se soudí s vlatníkem z druhé strany. Nechceme vyvolávat spory, ale mám obavy, že na roh stavby, kterou je již 5cm na našem pozemku napojí nový plot a tím získá také po celé délce 5cm i více z našeho pozemku.Kdy mohu prosím uplatnit námitku? Mám jít na stavební úřad, či upozornit souseda písemně?Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.12 19:58

A ten souhlas jste mu dali jen tak, nebo na základě nějakého stavebního plánu? Pokud to bylo na základě plánu (který soused doložil k ohlášení stavby), tak ho upozorněte, že nedodržuje plán (písemně) a že dáváte podnět stav. úřadu k prošetření. A obraťte se na stavební úřad, aby to prošetřil a nařídil odstranění stavby.

Případně nabídněte sousedovi odprodej části svého pozemku, na kterém staví...

Jestli je už teď 5 cm u vás, připočítejte si ještě případné zateplení a přesah střechy a v součtu to nebude do metru daleko.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.