Plot se zakladem

Od: Datum: 07.08.12 17:47 odpovědí: 2 změna: 08.08.12 08:45

Dobrý den,

budu dělat dřevěný plot, zaklady mam vykopany do hloubky cca 90cm. Mám v planu udělat betonovej zaklad z betonovýho zakladu rovnou do toho nasadit ztr. bednění první řadu, po zatvrdnutí bych dal 2 řadu popřípadě 3 podle terenu ( jde to z kopce ) aby byl jednou řadou nad zeminou.

Největší problem: Je to vedle potučka,je tam rovny sráz vyskladaný kamením od nej je asi 1 metr vykopanej zaklad. Vyška srázu je cca1-1,5 m. Nedostanu se zakladem až pod potok nedovolí mi to teren. tak se ptam jak to nejlepe vyřešit? Aby mi s tím nepohl mraz? Jestli udělat i hydroizolaci a jakou?

Děkuji za informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: praded*
Datum: 07.08.12 18:28

Bez obrazku těžká rada, ale povím čeho jsem si všimnul, tam kde se to zbortilo.

1.jestli to má být stabilní, tak by měl být spodek v tzv zámrzné hloubce. Podle kraje je to jinak. obecně, tam kde je více zima, tak je to hlouběji. Pokud se ovšem narazí na pevný podklad(skála), tak nemá cenu to hloubit níž. Např. vysočina tu hloubku měla někde i 110cm a i 140cm . Když nevíš, tak se podívejjak hluboko dělají základy u nějakého nového domu.

2. podemletí od potoka při průtrži se jen tak nezabrání. To by šlo jedině hloubkou a nebo ty kameny naskládené do armatury by mohly pomoct na straně potoka, aby se zabránílo podemletí. Předkové to ale taky řešili výsadbou vrb, akátů a pod. Fungovalo spolehlivě. Není nad kořeny Stačí navštívit hráz nějakého starého rybníka

3. je zde hrozba toho že bude přerušeno odvodnění pozemku ve směru k potoku. Staří mistři dělali odtokové kanály a ruzné stružky z jílu aby se tomu pomohlo. Vzdálenost výtoků bývala tak 8-10 m ve stěně. Klidně muže být kratší. Jde jen o to aby voda na stěně netlačila plot k potoku a pěkně prošla dál. Dneska by tam asi dali plastové trubky na vysoušení stěn a v nejnižším bodě by jto vyvedli k potoku.

Bod 3. bych si určitě pohlídal. To ostatní je podle pěněz a sil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mattes*
Datum: 08.08.12 08:45

No na to mrknu s tím nemam zase žadný zkušenosti s tím odvodněním. Jde hlavně o to aby se zaklad nevyvali na nějakou stranu, ale udělam ješte patky.

Ještě se chci zeptat jestli je spravne řešení dát první řadu bednění už pímo do nezatuhleho betonu aby se to spojilo?

Někde jsem četl že se davaji kolem zakladu pet lahve nebo štěrkova drť skrz odvodnění proto na zaklad při mrazech netlačí tolik ta zemina? ma s tím nekdo zkušenost?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.