Řezání laminodesek

Od: Datum: 07.08.12 16:09 odpovědí: 6 změna: 07.08.12 21:26

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jakým strojem mohu řezat laminované dřevotřískové desky, ze kterých budu vyrábět vestavěnou skříň. Nejširší řez by měl být 700mm. Jde mi o to, aby nástroj řezal pravé úhly.

Moc děkuji za odpověď

Milan Bydžovský


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.12 16:24
avatar

už to tu bylo několikrát. ideální je formátovací pila s předřezem. na cenu se neptejte!

vše ostatní nebude dobré.

doplněno 07.08.12 21:32:

na bosche už vám odpověděli jiní. já jen dodám, že pokud někdo tvrdí, že maflem (a je jedno jaký bude mít kotouč!) nařeže kvalitně lamino,tak tomu nevěřím. jen docílit toho, aby mafl řezal naprosto kolmo je nemožné. vždy to pár stupňu ujede. . .

Ohodnoceno: 1x
 
Od: milan2*
Datum: 07.08.12 16:49

Děkuji za odpověď, ale cenově je to opravdu někde jinde,,, našel jsem toto, myslíte, že to bude špatné? http://www.nakupka.cz/vyrobek…10-facelift-zdarma-podstavec/

Od: dexters
Datum: 07.08.12 18:27

Takovej krám na řezání lamina, a ještě to kupovat jen kvůli 1 skříni?

Stačí přece obyčejnej mafl s pořádným vidiovým co nejvíce zubovým kotoučem, dvě svěrky, 1 rovná deska, kalkulačka, metr, obyč. tužka a jedna tenká laka, na kterou budu značit délky uhlopříček pravoúhlých desek, které budu chtít uříznout. Když to budu vše kupovat suma sumárum max 2000,-Kč. A budete mít pravý úhly, že vám je budou závidět i v bauhausu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 07.08.12 19:03

já to řezal maflem, koupil jsem za 15 stovek kotouč a docela to šlo. chce to pak samozřejmě prostor, úhelník, nějaké vodítko a truhl. svěrky (šponvingly). samozřejmě na formátovací pilu s předřezem to nemá. nechte si to někde nařezat. když lamino koupíte třeba v Bauhausu atd.,tak nařežou zadarmo dle požadavku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.12 20:34
avatar

nevím kolik toho budete řezat, jak často používal, ale řeknu ze zkušenosti, ani mafl s ostým zubem neudělá tak kvalitní práci, jako formátovka s předřezem.

Nevím odkud jste, ale jsou prodejci desek, kteří to i nařežou..a přesně..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.12 21:26
avatar

Jakýkoliv systém řezání lamina bez formátovací pily s předřezem je předem odsouzen ke katastrofálnímu neúspěchu. Neobjevuj Ameriku a nech si to nařezat. Moc nedoporučuju různý hobbymarkety, ještě jsem z nich neviděl dobře nařezaný věci. Nejlepší to mᚠv nějaký truhlárně. Případně v nějakým dřevoskladu. Tam něco o řezání lamina vědí. V truhlárně ti to navíc i olepí, případně i vytýblujou. Za dopoledne mᚠdoma stavebnici, kterou by jsi na koleně dělal měsíc s nejistým výsledkem.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.