Jaký polystyren do podlahy?

Od: Datum: 07.08.12 12:49 odpovědí: 6 změna: 07.08.12 18:13

Dobrý den,

v rámci rekonstrukce dělám novou podlahu. Bohužel jsem velmi limitován výškou a proto si nemohu dovolit moc silnou vrstvu tepelné izolace. Budu pokládat 4 cm polystyrenu a na to 4 cm betonu s vodním podlahovým topením + kari síť. Potřeboval bych proto doporučit podlahový polystyren s co možná největším tepelným odporem, podklad pod polystyrenem se budu snažit ještě srovnat, ale 100% rovnost asi nedocílím, tak bych potřeboval aby polystyren tyto nerovnosti nějak snesl.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.12 13:54
avatar

obávám se, že polystyren nemá široké spektrum tepelného odporu, spíše spektrum pevností či řekněmě tvrdostí. Nejvíce izolační podlě mě bude ten, co má nejmenší hmotnost na 1m3 tj. nejmenší objemovku. Tudíž mi z toho vychází klasický bílý EPS.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imis*
Datum: 07.08.12 14:17

Beton bych doporučil alespoň kolem 6-8 cm.

Do podlahy a pro zatížení se používa extrudovaný polystyren. Je dražší, ale pochůzí. Myslím že nic jiného tam nevymyslíte. Přesnou rovinnost dosáhnete nivelačkou, ale jestli budete na to pokládat dlažbu, tak dodateční vyrovnání není potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.12 15:35
avatar

Do podlahy a extruďák? to jsem ještě neviděl! Dává se sice tvrdší než je obyčejný fasádní,ale na něj ještě topenáři pře podlahovém topení dávají další dodávaná v rolích nalapen na nějakou fólii či co to je a ten je měkší než standart!

Ta vrstva betonu je moc malá.dle mne by měla být větší.to i přes tu karisíť!Nad topení (trubky chtějí mít vždy minimálně 6cm což je potom v sumáru asi 9cm betonu od tepelně zvukové izolace!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.12 18:07
avatar

Diesel, to že jste to neviděl je možné, ale XPS do podlah se dává. Ale jen v případech, kdy potřebujete, jako tazatel, při malé tloušce velký tepelný odpor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.12 17:54
avatar

Už tu s podlahovým topením bylo dotazů víc.Rozhodně pokud jsi na hlíně,tak co nejsilnější izolaci."Abys netopil krtkům".Místo betonu zkus uvážit sádrovláknitou dvoudesku RIGIDUR jako nášlapnou vrstvu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.12 18:13
avatar

arkjane, musím na 50% souhlasit s Jardou. jestliže dáte tak málo tepelné izolace, tak budete topit krtkům a do podloží..

Podlahový polyš EPS 100Z, vhodný pro podlahovky má lambdu 0,037, XPS má 0,030-34 dle tloušťky. Takže při Vaší možnosti je zbytečné dávat několikrát dražší XPS, páč se to nevyplatí.

Dejte EPS a silnější vrstvu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.