Navýšení betonu a pokládka dlažby

Od: Datum: 06.08.12 17:02 odpovědí: 13 změna: 07.08.12 22:48

Dobrý den.

Rozhodli jsme se pro rekonstrukci podlahy v kuchyni, mamka se i přes nevýhody rozhodla pro dlažbu. Nynější stav je následovný: Na podlaze z betonu je ipa, na ní jsou položené dřevotřískové desky a lino. Původní plán byl odstranit vrstvy až k betonu, ten navlhčit a penetrovat, oblepit stěny dilatační páskou, zatřít stěrkou největší nerovnosti a pak vyrovnat nivelací. Na takto upravený porvrch už by se mohla položit dlažba. Narazili jsme ale na problém, pod podlahou je v oblasti zdí díra.

Chtěli jsme podlahu udělat svépomocí, ale nevím, jestli je navrhovaný postup správným řešením. Jednak DTD desky vedou pod zdmi a jediný způsob odstranění, na který jsme byli schopni přijít, je kladivo a majzlík. Druhak netuším, proč je pod zdí taková díra a zda se má nechat, nebo vyplnit.

Mohl by mi prosím někdo poradit, zda je postup řešení správný? Pokud by se měla položit ještě hydro či kročejová izolace, tak jaká a mezi které vrstvy? A co s tou dírou?

Budu velice vděčná za jakoukoliv radu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.12 17:08
avatar

Beton bych trochu srovnal,aby na něm nebyly boule a výčnělky.Na něj pomocí nízkoexpanzní pěny nalepil nášlapnou desku ze sádrovláknitých desek.Plocha těchto desek je vhodná k položení jakékoliv krytiny,včetně dlažby.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 06.08.12 17:11

Myslím, že bude potřeba doplnit ´pár´ informací - co je pod betonem, v jakém stavu beton je, jakou plánujete výšku nové podlahy (všech případných vrstev), z čeho jsou stěny a na čem stojí (na tom betonu podle fotky zřejmě ne)...

;)

doplněno 06.08.12 18:25:

Takže montovaný domek... ;)

Kročejová i hydroizolace jsou zbytečné (ve sklepě nebudete nikoho akusticky rušit a hydroizolaci má celá stavba ´níž´). K rekonstrukci podlahy bych spíše doporučil nějaký ´suchý´ systém (sádrovláknité desky Rigips, Knauf - to je asi jedno), ale je možná i varianta nalití stěrky (alespoň 3 cm, ideálně samonivelační anhydrid - vyrovná i nerovnosti) - je potřeba ji ale oddělit dilatační vrstvou od stěn (pohybují se vůči betonovému podkladu). Pokud to plánovaná výška podlahy dovolí, je vhodné mezi beton a stěrku umístit tepelnou izolaci (např. polystyren - od stěrky pak oddělit separační vrstvou - proti zatečení stěrky do izolace). Také dlažbě musíte nechat dilatační spáru od stěn. "Díru" - pokud vůbec, vyplnit jen třeba stavební pěnou (pevná výplň by mohla zapříčinit ´ustřižení´ instalací při vzájemných pohybech stavby). Pár milimetrů výškového rozdílu mezi podlahami v kuchyni a chodbě přechodová lišta absorbuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: roset
Datum: 06.08.12 17:32

Možná bude stačit říct, že jde o 'sendvičový' dům. V betonu už bude asi jen kari síť a pod vrstvou sklep. Jestli je tam něco víc, to už nevím. Beton je řekla bych v dobrém stavu. Nedrolí se a až na pár drobounkých prasklin (které jsou možná od majzlíku od nás), na něm viditelné deformace nejsou. Stěny jsou montované z DTD desek. Díra v betonu je okolo odpadů. Zvyšovat podlahu nebudeme o moc, jen zahladit nerovnosti a položit dlažbu, ale tak, aby díra pod zdí nebyla vidět. Původně nešlo kvuli lince otevřít pořádně okno a tím, že nechceme úplně vyrovnat schod vzniklý odstraněním podlahových desek, by se problém vyřešil. Těch pár milimetrů z chodby vyřeší kosená prahová lišta.

Datum: 06.08.12 17:57
avatar

zkuste sdělit kolik cm, můžete použít?

Dlažba s lepidlem 1,5cm...beton na srovnání stačí 2-3cm...(podle boule)...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roset
Datum: 06.08.12 18:38

Nejvíce do výšky původní podlahy, což je od betonu u zdi cca 3cm. Plánovali jsme jen zatřít největší nerovnosti stěrkou a rovnou lepit.

Datum: 06.08.12 19:42
avatar

Nejlépe asi bude jen beton srovnat flexilepidlem(řidším) a pak rovnou lepit dlažbu

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.12 20:54
avatar

Jarda je zastánce, flexi lepidla, já jsem pro ekonimiku. Když se kouknete na EBF jemný, tak klidně od 1cm můžete použít. Cena... to si porovnáte, páč flexi lepidlo je od 150Kš do 350Kč, podle kvality flexi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.12 20:58
avatar

Milane,nejsem zastáncem flexilepidla.Ale mezi starým betonem a novým potěrem musíš použít kontaktní můstek.A to řidší stavební lepidlo zastane.Kontaktní můstky zase bývají dražší.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.12 21:42
avatar

Mezi starý a nový beton lze použít i levnější obyčejnější můstek, třeba sokrat a PGM.

Ale to nic, já reaspektuji tvoje názory na flexi lepidlo, ať je to kamkoliv. Mám obkladače, co nechce jiné lepidlo nežli flexibilní...ať je to kamkoliv..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roset
Datum: 06.08.12 22:31

Máme koupenou penetraci Ceresit CT17 a k tomu betonový potěr Weber cz420 20Mpa. Musí mezi to přijít ještě něco jako ten "kontaktní můstek"? Lepidlo na dlažbu máme opět Ceresit - Elastic.

Datum: 07.08.12 17:16
avatar

ne, není třeba nic dalšího..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.12 17:26
avatar

Nakonec hmoty od Ceresitu jsou určitě kompatibilní.Nejhorší je,použít penetraci neodolnou alkaliím a pak se divit.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roset
Datum: 07.08.12 22:48

Mnohokrát všem děkuji za rady a návrhy. Dali jsme se do díla a už jen, aby bylo hotovo :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.