Vyčnívající krabice na elektřinu

Od: Datum: 06.08.12 14:50 odpovědí: 10 změna: 06.08.12 23:20

Dobrý den, chci se zeptat elektrikář nám osazoval nové krabice do omítky, zjistili jsme že budou asi 1-2 koukat nejspíš ven co stím. Máme je potom zbrousit flexou? Bude to problém s osazením vypínačů a zásuvek.

Děkuji


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 06.08.12 15:00
 
avatar

Jde o to, jaké jsou to krabice, pokud hlubší KU68, problém nebude, pokud mělčí KP68, bude možná více problémů tam porovnat drátky. Ale dva milísky není tolik, nebál bych se následné kompletace...

 
Datum: 06.08.12 15:20
 
avatar

Doplnil bych Hopa: je potřeba, aby i po případném odříznutí zbylo dostatek plastu v místech kde jsou šroubky, držící zásuvku. Jinak flexu bych asi nepoužíval, je to moc drastické. Krabici tím nejspíš zničíte a budete jí muset vaměnit (čímž by se ovšem problém taky vyřešil;)).

 
Datum: 06.08.12 15:21
 
avatar

Problém je hlavně v délce závitu pro přichycení zásuvek,nebo vypinačů.Řešil bych to přimáznutím okolí krabičky do ztracena stěrkou.Druhá možnost je krabičku vyjmout a podsekat-.

JABRAKA

 
Datum: 06.08.12 15:31
 
avatar

Pokud je to jen jeden dva milimetry, opravdu se to dá vyrovnat stěrkou, vysekávání a znovuosazení už je dost drastické. Pokud to tedy nejsou míry v centimetrech...:)

Elektrikář musel být opravdu šikovný, při osazování krabic do zdi se vnitřní díl uloží do zdi spíš o pět milimetrů níže a vrchní díl se zašroubuje s úrovní zdi. Dnešní řemeslníci jsou opravdu dokonalost sama.

 
Datum: 06.08.12 15:45
 

Je to jen a pouze o komunikaci. Stačilo se domluvit se zednickým na sílé stěrky (omítky) a podle toho osadit krabice. Zapojovat zásuvku do utopené krabice je taky na prd.

Jestliže se jedná pouze o 2mm i 3 mm není problém. V nejhorším případě někteří výrobci prodávají strojky z "rozpěrkami" a šroub není třeba.

 
Od: vesely
Datum: 06.08.12 16:33
 

No prostě tam vázla komunikace, byl jsem do večera v práci. Ještě bych se chtěl zeptat, zejtra bude dělat koupelnu, tam se krabice dá zaráz s hrubou aby se obklad dal jakoby přez ni. jinak myslim že používal nějaký univerzál krabice KP 67/2. Možná ty milimetry co trčí krabice přes hrubou ještě dorovná štuk.

Od: mowla*
Datum: 06.08.12 16:49
 

Pokud krabice vyčnívá 1 - 2 mm a stěna se teprve bude štukovat, je to OK - štukatér povrch omítky dorovná napřesno... ;)

 
Datum: 06.08.12 21:12
 

Většinou po domluvě se zedníkem nechávám na volno. On je usadí přesně z dlažbou. Výšku +- ví a v případě potřeby s ní malinko pohne, aby mu nevyšla třeba do 2 kachlí.

 
Datum: 06.08.12 22:02
 

Dva milimetry není problém a při troše šikovnosti to jde flexou dobře, několikrát jsem to dělal. Dírky na šroubky pro uchyvení přístrojů jsou většinou hluboké dostatečně.

S obkladem je lepší dávat krabice přibližně zároveň. Pokud víte určitě, že na hrubé ten obklad bude, nechte krabice centimetr koukat a bude to akorát.

 
Datum: 06.08.12 23:20
 

Existují také přístroje, které mají drápky. Pak na šroubcích nezáleží..

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.