Nosnost I profilu

Od: Datum: 05.08.12 21:21 odpovědí: 6 změna: 06.08.12 17:16

Dobrý den, mám takový problém. Stavím dílnu, a na strop budu dávat 18cm traverzu pro zvedák. Bude dlouhá 5metrů a na obou koncích bude položena na zdi. Prosím poraďte mi jakou hnotnost bude traverza schopna unést. Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.12 21:31

Zvedák bude jezdit po Ičku nebo bude napevno připevněn? Taky záleží jaké zdivo máte pod Ičkem, aby se vám tlakem nevydrolilo.

Od: josef123
Datum: 05.08.12 21:35

Zvedák bude po I profilu jezdit. Zdivo je z plných cihel, takže si myslím, že se drolit nebude.

Od: brunclik*
Datum: 05.08.12 21:54

Nějaké tabulky jsou zde, ale přímo 180 tam není. Doufám že to někdo ještě potvrdí, jestli je to opravdu tak.

http://mve.energetika.cz/uzit…abulky/bremeno-na-nosniku.htm

Datum: 05.08.12 22:32

Nemám teď po ruce tabulky, ale po mnohaleté praxi mohu říci, jednu tunu unese určitě.U tohoto nosníku nás nemusí zajímat průhyb nosníku, oproti nosníkům ve stropě. Ty se mohou zatížit jen do určitého, předem daného maximálního průhybu, tedy podstatně méně. Pozor, musí se jednat o normální nosník, tloušťka stojiny 7 mm. Existují také nosníky ekonomické, zeslabené, s těmi jsem nepracoval, muselo by se to spočítat.

Od: josef123
Datum: 06.08.12 07:37

Díky, já mám normální (zátěžový) nosník.

Od: rv
Datum: 06.08.12 17:16

namáhání v ohybu se počítá vztahem

SIGMA_O = Mo / Wo

kde SIGMA_O je napětí v ohybu a musí být bezpečně nižší než dovolené napětí v tahu pro daný materiál - najít na internetu, Mo je ohybový moment - nutno spočítat pro břemeno uprostřed a Wo je modul průřezu v ohybu - pro daný I profil nalézt na internetu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.