Elektrokotel spotřeba

Od: Datum: 05.08.12 08:59 odpovědí: 4 změna: 14.08.12 08:46

Dobrý,den!Prosím nevíte kolik by byla přibližná spotřeba příslušného elektrokotle pro objekt ,který je zateplen s novými okny a je momentálně vytápěn 16 kw kotlem na tuhá paliva ,který dům bez problémů vytopí.Hoří ovšem max. 5 hodin což je málo.Elektrický kotel by topil pouze pár hodin přes den aby "zavlažil objekt než se vrátíme z práce a potom k ránu když vyhasne kotel.Tzn kotel vyhasne v jednu v noci do třech hodin"vydrží " teplo a v 5 hodin chci mít teplo .Odpoledne zase zavlažení než se v 16 hodin vrátíme z práce.Nevím tedy jak silný musí být přívod ,ale v domě je motorový proud .(hoblovka atd).Vím,že spotřeba závisí na více faktorech např výběr kotle ,ale jde mi o přibližné informace děkuji MNOHOKRÁT!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 05.08.12 09:57

Nechci vás zrazovat, ale má odpověď tak vyzní. Všichni utíkají od elektrokotle a vy o něm začínáte uvažovat. Má to jedinnou výhodu - pohodlí. Spotřebu vám zde asi nikdo neodhadne, není dost informací. Ale než začnete více pátrat o spotřebě, nejprve zajděte za dodavatelem elektřiny, zda vám el. kotel povolí, zda má rezervovaný příkon.

Jen nechápu jak vám může kotel v jednu v noci vyhasnout, o půlnoci než jdu spát bych přiložila, do tří vyhasne a do pěti udrží teplo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkja*
Datum: 14.08.12 07:25

Dobrý den!Děkuji za "radu" ale právě o to pohodlí jde.To proč kotel vyhasne v jednu hodinu je prosté.Jdu spát ve 22 hodin .Nechci vstávat jako robot každou noc jít o patro níže obejít barák otevřít dveře do sklepa projít celý sklep a přiložit.Nechci být otrok svého kotle.O elektřině uvažuli navíc proto ,že v místě mého bydliště není jiná možnost vytápění ovšem kromě tepelného čerpadla na které nemám nebo plyn v zásobníku o tom ale také zatím nemám moc informací.A i kdybych v noci přiložil neřeší mi to časový úsek od pěti hodin do odpoledne .

Datum: 14.08.12 08:46
avatar

Nechcete být otrok svého kotle (pomiňme že se vyrábí i automatické typy kotlů na tuhá paliva), ale budete otrokem elektrokotle na jehož provozu musíte někde "vzít" peníze..

15kW elektrokotel puštěný na plný výkon Vás provozně bude stát cca 35Kč/h...Spočítejte si jakou dobu za den půjde...a kolik dnů v roce..

V případě nezaizolovaného rodinného domu běžné velikosti ze 60tých let není problém protopit v případě elektrokotle 50tis Kč/rok...pak je návratnost investice do TČ poměrně rozumná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.12 18:12
avatar
Az nam prozradite jaka je tepelna ztrata Vaseho domu po zatepleni, pak Vam pomerne presne rekneme, kolik Vas to za rok bude stat.
Jinak to proste nelze z Vasich udaju odhadnout.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.