Jak se dělá podlahové topení?

Od: Datum: 04.08.12 20:46 odpovědí: 5 změna: 05.08.12 22:23

Dobrý den,

v chatě - rekreačním objektu jsem vyboural podlahu a uvažuji o instalaci podlahového topení (napojení na kachlová kamna s teplovodním výměníkem). Vzhledem ke světlé výšce místnosti si nemohu podlahu dovolit moc tlustou. Místnost je podsklepena. Výšku podlahy potřebuji maximálně 9 až 10 cm včetně tepelné izolace. Zajímalo by mne co se pokládá pod hadice (resp. jaké je složení podlahy s teplovodním topením) a jestli je reálné tuto výšku dosáhnout.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.12 21:28

Udělat by to šlo ale jste v p...i s izolací vejde jse vám tam jen systémová deska a to je dost málo na dnešní poměry,složení bude systémovka s hadicí a beton .Systémovka výška 4 cm a 6 betonu nebo 3 anhydritu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 04.08.12 22:04

Místnost je podsklepena - takže předpokládám, že vůči podlaze je tam dobrý podkladní beton - ano?

Je možné přímo na tento beton položit tepelnou izolaci - polystyren (případně s hydroizolační folií), na polystyren odrazivou a hydroizolační folii (proti zatečení anhydridu), systémovou desku je možné vynechat (trubky topení se kotví přímo do izolace), pak anhydridovou stěrku (řez - http://podlahovetopeni-teplov…files/images/rez-podlahou.jpg ).

Když budu počítat tloušťky vrstev - cca 15 mm dlažba, cca 50 mm anhydrid - na tepelnou izolaci tak zbývá cca 30 mm - nic moc...

A je tu ještě jeden problém - podpodlažní topení by mělo mít teplotu media tak do 30°C - je možné ten vyměník takto uregulovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mik*
Datum: 05.08.12 09:43

A co takhle suchy system? Treba nemecky Jupiter.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.12 11:06
avatar

Odkaz nejde.Složení podlahy by bylo asi takové,že tepelná izolace by byla zespodu na stropě sklepa,nahoře pak systémová deska a trubky a nášlapná deska ze sádrovláknitých desek.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.