Skladba suché podlahy

Od: Datum: 04.08.12 14:32 odpovědí: 7 změna: 04.08.12 19:05

chtěl bych se zeptat zda skladba podlahy kterou jsem si vymyslel je spávná.Jedná se o podlahu v patře, tak je pro mě nejdůležitější zvuková izolace. Strop mezi patry je klasický betonový. Podlaha je křivá, tak mám představu o vyrovnání roštem z latí (mezi latě vložím izolační vatu), na ně přišroubovad překlžižkové desky 20mm (mám je za velmi výhodnou cenu, proto nedávám OSB), dále izolaci Steico http://www.floorwood.cz/hobra…vovlaknita-deska-steico-8-mm/ a jako poslední vrstva plovoucí podlaha http://www.fatra.cz/cz/fatra/…dlahova-krytina-z-fatry.html. K dispozici mám jen nějakých 8cm, tak doufám o co nejlepší zvukovou izolaci, jak sem psal na začátku.

Děkuji za názory

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 04.08.12 14:50

pokud není strop limitován vahou, tak bych šel raději do srovnání potěrem, nebo anhydrit. podlahu. pak nějakou kročej. izolaci a finální krytinu

Od: jeffx
Datum: 04.08.12 14:55

no dal bych právě přednost suché podlaze. Pro mě jednodušší, udělam si to sám, i kvůli zatíženi, ale hlavně se mi nechce tahat beton do patra...

Datum: 04.08.12 14:56

a zeptal bych se, v čem by byla vaše varianta lepší?

Datum: 04.08.12 15:22

osobně jsem dělal suchou podlahu takto.

místo betonu jsem měl prkna. na ně vyrovnávací podsyp Liapor, kročejová izolace Rockwoll steprock 2.5cm. dvě vrstvy OSB desek, Mirelon, plovoučka. dělal jsem, takto celé 100m. podkroví a slušná makačka i když ten podsyp váží cca. čtvrtinu co beton.

je tu o těch suchých podlahách moře rad.

Ta Vaše varianta je samozřejmě možná. jak upevníte rošt? z hlediska hluk.izolace mě to docela zajímá.

Datum: 04.08.12 15:29

no r bych položil do lepidla a přišruboval přes hmožniky do betonu. A kročejovou izolaci by snad měli zajistit desky seico.

Datum: 04.08.12 19:05

za mě je s tím roštem velké sra...

hluk se přenáší konstrukcí. já bych to vyrovnal sypkým Liaporem, sádrovláknité desky, tu Tvou kročejovku a podlahu

Datum: 04.08.12 16:38

Pokud chceš snížit průzvučnost podlahy,musíš mít co největší hmotnost.Suchá podlaha se bude skládat z nosné vrstvy,tou je ten beton.Na něj přijde vrstva m,inerální vlny,vol tuhé polštáře,ne roli.Aby sis ušetřil práci,stálo by za to,ty překližky přišroubovat na hmoždinky,ta vata ty desky udrží,Pog lino Fatra ale ta podlaha musí být dokonale rovná,proto bych na překližku nalepil sádrovláknité desky,ty mají také velice dobrý útlum.

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.