Co za nevýhody má byt, který není zapsaný

Od: Datum: 04.08.12 13:55 odpovědí: 7 změna: 04.08.12 19:43

Přemýšlíme o koupi bytu, který je v polosuterénu domu (ale má tam malé okýnko) a je tudíž levnější. Je zkolaudován na bytový prostor, ale není zapsaný v katastru nemovitostí. Jaké nevýhody, omezení z toho plynou, víte někdo? Moc děkuji za radu! :)

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.12 14:06
avatar

Byt, který není zapsaný v katastru nemovitostí, podle mne právně neexistuje. Bude v tom nějaká finta, někdo ji tu jistě rozšifruje. Já osobně si myslím, že první krok po té kolaudaci, dříve než se podnikne cokoli dalšího, musí být vložení do katastru. Vžtyť takhle ani nevíte, jestli ten prodávající je jeho vlastníkem.

Ale jak říkám, jen můj názor.

doplněno 04.08.12 15:21:

Jediná potenciální "výhoda", která mne napadá, by mohlo být neplacení daně. Ale to by se mohlo velmi rychle změnit v nevýhodu, až by to finančáci vymákli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.12 14:07
avatar

nevýhodou se mi jeví právě ta zatím neudaná právní forma bytu. Co to tedy je? družstevní byt? nebo suterén? Má to nějakou nájemní smlouvu? Je plocha bytu nějak přesně vymezena?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cepagis*
Datum: 04.08.12 14:17

Nechápu, když je byt údajně zkolaudován, proč není vložen do KN. Těch pár korun za vklad se mnohonásobně vrátí ve větší hodnotě nemovitosti. A to si snad prodávající uvědomuje. Když to tak vezmu, býval to třeba sklep, kolárna, sklad - prodávající vloží nemalé finanční prostředky a energii do přetvoření v obytné místnosti, dokonce proběhne kolaudace a to nejmenší, tedy zápis do KN už neudělá? Mně se to zdá celé podezřelé...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.08.12 16:47
avatar

Jediné vysvětlení,které mě napadá,je to,že dům není vlastníků,ale družstevní.Druřstvo tedy byt nezapisuje logicky do KN.Pak ta koupě je ještě více riziková.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.12 17:22

Jednu zásadní - když není v katastru, tak později ani Vy jako nový majitel nebudete v katastru veden, takže v podstatě může někdo přijít a tvrdit, že jste si ho vlastně nekoupili, protože prakticky neexistuje.

To vypadá na nějakou levotu... jakoby někdo udělal byt z bývalé kolárny a snažil se na tom trhnout peníze.

Já bych do toho nešel.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.08.12 19:25
avatar

pokud neexistuje smlouva např.mezi družstvem a kýmkoli o užívání bytu, resp. suterénního prostoru k bydlení, podle mě nelze hovořit o bytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polednice
Datum: 04.08.12 19:43
Není v OV?Není zapsán jako tzv.komora k bytu?Pak je samostatně neprodejný.Znám případ a určitě není jediný kdy vlastník měl v domě byt,papírově takto ošetřen i rozlohou s tím,že má v suterénu kancelář.Nejsou to dvě bytový jednotky, ale jako jeden celek.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.