Zdroj vody - řeka nebo studánka?

Od: Datum: 02.08.12 23:06 odpovědí: 6 změna: 04.08.12 22:21

Při dnešních cenách vody uvažuji o vybudování zdroje užitkové vody na chalupě, který by sloužil pro koupelnu a WC a to jen přes léto. Mám dvě možnosti. Hranici pozemku mi tvoří malá říčka, takže bych mohl koupit velkou plastovou nádrž a do ní čerpat vodu z říčky přes pískovou filtraci. Z nádrže by pak sál vodu malý darling s tlakovou nádobou.

Druhá možnost je vykopat studánku v místě, kde je velmi nízká hladina spodní vody. Soused má cca 5 m od toho místa vodoměrnou šachtu a tu má stále plnou křišťálově čisté vody. Z této studánky by opět sál darling umístěný venku u zdi koupelny a WC. Tady však nevím, jakým způsobem studánku vytvořit. Bylo by to ale bez té filtrace, takže levnější provoz.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.12 01:08

Takové hospodaření s vodou ale neunikne pozornosti správce povodí.I vybudování studny podléhá stavebnímu řízení.

JABRAKA

Od: celp®
Datum: 03.08.12 05:59

Dobrý den.Možnost B je ta správná.Jen to nenazývejte studánkou,ale třeba sklípkem.

Pro jabraka.Na našem pozemku vyvěrá pramen a nemáme se správcem povodí ani se správou CHKO žádné potíže.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.08.12 17:54

Takže vykopat čtvercovou díru a stěny zašalovat a vybetonovat obdobně, jak se dělá vodoměrná šachta, jen dno bude propustné. Dát na to stříšku a říkat tomu bohužel zatopený sklípek, který se neustále snažíme odčerpat :))

Datum: 04.08.12 11:00

dovolte mi, důležité také je, aby se čerpalo tzv. přiměřeně (čož se hůře specifikuje), ale jde o to,aby se moc nesnižovala hladina spodní vody. To stavbám v nejbližším okolí nedělá dobře. Pokud píšete o WC a pod., tak je obava nejspíš zbytečná.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.08.12 15:23

Přesně tak, taková vodní jáma není nezávislý objekt a má vliv na hydrologii svého okolí.

doplněno 04.08.12 16:22:

Mimochodem výpočet vlivu takové odčerpávané jámy vede v matematice na kvazivariační nerovnosti (jde v podstatě o úlohu s neznámou hranicí, jejíž nalezení je součástí probléu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.08.12 22:21

Domníval jsem se, že když soused má ve zděném neizolovaném domku poměrně vlhko, tak bych mu odčerpáváním vody mohl jedině pomoci. Možná se mýlím :))

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.