Jak udělat podlahu - zpevnit strop MIAKO?

Od: Datum: 02.08.12 19:31 odpovědí: 2 změna: 03.08.12 11:42

Dobrý den,

rekonstruuji chatu - rekreační objekt. Nyní řeším podlahu. Nejprve však popis současného stavu.

Jedná se o obytnou místnost nad garáží. Stáří stropu je cca 30 let, stejně jako celé stavby. Je tvořen systémem miako kdy do plných nosníků byly zasazeny cihly. Pojmem "plné" nosníky myslím, že již byly vyplněny betonem tedy nikoli duté určené k zalití.

A teď pár technických údajů. Nosníků je celkem 12 v délce 6 metrů. Tloušťka celého stropu (tedy cihel i nosníků) je 15 cm. Šířka nosníků je 15 cm (rozteč středů nosníků 45 cm mezi je 30 cm cihla). Jak byla podlaha doposud provedena je zdokumentováno na foto (vata obalená černou folií a na tom vrstva betonu mezi latěmi určených pro dřevěnou podlahu). Nyní jsme tuto podlahu vyboural Nyní je výška místnosti od podlahy ke stropu 241 cm (nicméně v místnosti jsou ještě trámy - strop podkroví).

Teď přichází na řadu otázka, jak podlahu nejlépe provést. Vycházím z toho, že chci nějakou tepelnou izolaci, neboť prostor garáže je neobydlen (nevím jak je třeba silnou a z jakého materiálu ovšem je třeba brát do úvahy výšku místnosti). Dále chci do podlahy instalovat elektrické topení. Za třetí by mne zajímalo jestli dávat kari síť a kam tj. jestli je třeba tento strop nějak zpevňovat. Dále by mne zajímalo jakou má takový strop nosnost.

Další věcí je, že v uvedené místnosti chci stavět kachlová kamna. Pod půdorysem kamen by chtělo zřejmě udělat nějakou nosnou desku.

Prosím navrhněte mi jaké vrstvy podlahy a v jakých tloušťkách mám udělat pod kamny a ve zbývajícím prostoru. Kamnář mi říkal, že pod kamny nemá být tepelná izolace.

Předem děkuji za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.12 22:53

Nějak mícháte dohromady podlahu a strop - je obojí stejné konstrukce (MIAKO)?

Od: arkjnu
Datum: 03.08.12 11:42

Dobrý den,

stropem rozumím to co tam nyní je - viz. foto a podlahou to co budu dělat na něj.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.