Holubí hnízdo na balkoně - jak je vyhnat?

Od: Datum: 02.08.12 14:03 odpovědí: 12 změna: 13.06.16 16:25
Zdravím, po měsíci jsem se vrátila z dovolené a nestačím se divit. Na balkóně se mi uhnízdili holubi. Stará celý den sedí a smutně na mě kouká. Já je tu ale nechci a proto se ptám, je nějaká šance dostat je pryč? Nechci jim ale ublížit, vyhazovat hnízdo. Spíš mě zajímá, jestli, když je budu chodit často strašit nebo kdovíco, jestli se zbalí a odstěhují se. Asi ne, co Má někdo nějakou zkušenost?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.12 14:09

Osobně bych počkal až vysedí mladé a ty vyletí a pak jim to zlikvidoval! ono ta asi nebude trvat moc dlouho! Navíc máte vynikající možnost sledovat jak to u holubů chodí!Co by za toto dala spousta ornitologů tahkle z tepla domova je sledovat!

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 02.08.12 14:42

Už tu byli holubi nedávno. Dokonce jim snad majitelka bytu hnízdo zničila, tak holubice snesla vejce jen na beton.

Jako člověka, co nerad ničí přírodu, mě těší, že jim nechcete ublížit. Nejlépe asi, jak psal přede mnou, je nechte tentokrát vyvést mladé. Ale připravte se na to, že bude třeba trochu nepořádek. A příště buďte nekompromisní pokud možno hned na začátku, aby nezačali stavět hnízdo.

Datum: 02.08.12 14:44

Bydlím v panelovém domě a máme tu velké množství divokých holubů. Na balkon u bytu nemají odvahu přiletět, ale přespávají na společných balkónech mezi patry. Nedovedete si představit, jak holubi dokáží znečistit balkóny. Není úplně jednoduché ty ,,holubince,, z betonové podlahy odstranit. Nájemníci jsou z toho úplně nešťastní. Pokud necháte holuba vejce vysedět, tak se vám tam bude vracet nejen matka, ale i mláďata. Myslím si, že pokud nebudete holuby vyhánět, tak vás nájemníci časem nepochválí. Já bych holuba vyháněla, určitě bych ho nenechala vysedět mladé. Ochránci zvířat nebudou asi se mnou souhlasit. Je tady ale velký rozdíl hnízdění holubů na balkóně v panelovém domě a na venkově někde u rodinného domku.

Od: hop®
Datum: 02.08.12 15:01

Holubi, to je hnus. Stačí měsíc neobývat byt a je vymalováno, v tomto případě bych byl velmi sobecký a o balkón bych se nedělil. S holuby je totiž těžké spolužití. Možná bych nechal mladé vyletět, ale pak bych zvolil naprosto nekompromisní postup a doufal, že si holubi na nové hnízdiště nestihli zvyknout. A jak už bylo psáno, ani sousedé z holubů nebývají nadšeni...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.01.15 10:34

Tak mám lepší obrázek. Takhle to vypadá na balkóně jedné asijské večerky po 5 letech nebránění vstupu holubům.

Od: nojo
Datum: 02.08.12 15:58

Zdravim,

tak jako co se týče vymření holubů, to asi nehrozí. Kdyby tam byl nějakej dravec, tak neřeknu. Navíc pak budou pěkně řvář o jídlo. Možná je dát nějakýmu chovateli holubů. Viděl sem chovatele, co má poštovní holuby. Já bych byl nekompromisní. Navíc si můžou sousedi stěžovat i kůli těm zvukům.

Datum: 02.08.12 19:48

Já bych je nelítostně vyhodila, dokud nezničí, všechno, k čemu se dostanou - okna (rámy), omítka, podlaha, ...

Od: olinlitomericko
Datum: 02.08.12 21:11

...souhlas s vracením se holubů ( všeobecně ptactva) na rodiště. Tak trochu to sem nepatří: Známému sedali kosáci na plot a samozřejmě i něco přidali na plot navíc. Nad plot natáhl vlasec a má klid...Vám by spíš pomohla balkonová lodžie...

Od: tom4®
Datum: 13.08.12 13:56

I když umí nadělat šílenej nepořádek a zdraví bezpečný to taky není, nechal bych je vyvést mladý. Potom nekompromisně vyhnat a zabezpečit nějakou sítí třeba http://eshop.adera.cz/produkt…ti-holubum/site-proti-ptakum/. Před naším bytem měli holubi hnízdo na stromě a po vyvedení mladých se už nikdy nevrátili takže je klid.

Od: des*
Datum: 13.08.12 14:38

Nechte je vysedět mladé,jak se vykrmí,tak jim zakruťte krkem.Takové přírodní holoubátko-mňam.Staré potom vypakujte.

Datum: 04.01.15 10:51

Na mladé bych nečekal,pokud mají jen vajíčka,tak pryč s hnízdem.

JB

Od: abcx
Datum: 13.06.16 16:25

My sme tiez niekolko rokov bojovali s holubami. Nase skusenosti - ked su uz holuby zahniezdene, pomoze uz len vyhodenie hniezda alebo otrava - na toto sme vsak nemali zaludok. Vsetky ostatne rady, ktore sme skusali nepomohli. Jedine, co sme neskusali bol domaci mazlicek - psik alebo macka, ktore by ich snad mohli odplasit. Posledna moznost je, jedno leto pretrpiet a nechat holuby dochovat mlade. A niekolkokrat denne umyvat a dezinfikovat balkon...S holubami treba zacat bojovat uz pred tym, ako sa zacnu zahniezdovat. Po niekolkych rokoch a vyskusani roznych rad sa nam osvedcili tieto veci:

1. Aromaticke rastliny - najviac sa nam osvedcili aksamitniky, muskaty, rajciny, rozne bylinky - napr. mata, bazalka, salvej, tymian, rozmarin atd.

2. Repelenty proti holubum - pouzivame na jar, kym sa nam balkon "zazelena"

3. "Bodaky" alebo "jezkovia" - v hobby-marketoch sa daju kupit uz hotove, my sme si ich podla rady na jednom fore vyrobili sami z hrubych kartonov, do ktorych sme napichali klince. Dali sme ich na miesta, kde si sadali - na veternych miestach ich prilepili obojstrannou paskou. Tiez pouzivame len na jar, kym sa balkon "zazelena"

Rady, ktore sme neskusali a zdaju sa nam byt ucinne: siet proti vtakom, zasklenie balkona, realisticka maketa draveho vtaka v zivotnej velkosti (idealne je, ak sa aj obcas pohne), domace zvieratko - psik, macicka, ktori holubov odplasia

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.