Prohloubeni studny-skladane skruze

Od: Datum: 01.08.12 22:34 odpovědí: 6 změna: 02.08.12 20:58
Dobry vecer. Zajimalo by mne, jestli je vubec technicky proveditelne prohloubeni studny, ktera ma jeste skladane skruze(3dily)
Mame sice mestskou vodu, ale minimalne na zalevani pozemku mi prijde jako lepsi reseni zaplatit prohloubeni stare studny. Studna je dluboka cca 4,5m, ale vcetne trubky o prumeru cca 70cm, ktera je umistena na dne a hloubka v ni je tak 1,2m. Voda dosahuje tak 30cm prave nad okraj te slabsi trubky a pokud vice zalevam, jsem kazdou chvilku bez vody.
Pokud by to slo, kolik by to tak priblizne mohlo stat za metr prohloubeni?
Diky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cepagis*
Datum: 01.08.12 22:37

Vrtat nechcete? Pakliže je studna tak mělká (4,5m), stačil by vrt v řádu několika málo metrů. Tam pak vložit čerpadlo...

Datum: 02.08.12 00:52

Poravde, vrtat se mi moc nechce. Hledam spis nejekonomictejsi reseni pro mou penezenku a to vrtani nejspis nebude... Hlavne jsem asi taky trochu zastance spis kopane studny, do ktere se muze clovek kdykoli podivat a "vidi" jak na tom je.
Kdyby bylo nejhure, mam jeste v zaloze (podle bratra-vyborneho a otestovaneho proutkare)jeden o dost silnejsi pramen nez je u studny ve trech metrech, ale kopat novou studnu a s tim prekopat pul dvora kuli sani to uz by zrovna moc ekonomicke nebylo.)
Datum: 02.08.12 09:19

No podle toho,co uvádíš,byla studna prohloubena v minulosti vrtem.Kopání studny v dosavadním průměru také závisí na skladbě hornin.Pokud je na dně skála,nebylo by to nikterak levné.Vrt o průměru 25 cm stojí přibližně 1500 / m hloubky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.08.12 12:56

losob, opravdu máte průměr studny 70cm?

tak si zkuste do takové trubky vlézt a v ní kopat...(nebo na zahradě vlezte do sudu a tam to zkoušejte..).

osobně jsem podkopával skruže (ale to byly 100cm) až do hloubky 6 metrů a ještě 2 metry pod trubku. I tak jsem nadával jak je málo místa.

Datum: 02.08.12 20:46

Pane Cukrari, asi jste si moji puvodni otazku neprecetl dobre, nebo jsem ji nenapsal dobre, to uz je jedno. Studna je samozrejme siroka 100cm, jak se ro driv delavalo a jednotlive skruze jsou spojene ze tri segmentu. Tech 70cm je jen poslednich cca 120 cm. Pokud by to nejak slo, nejradeji bych prave tech poslednich 120cm zeslabene trubky nejak vydoloval a studnu udelal na prumer 100 celou a tak o metr ji jeste prohloubil. Urcite se ale bojim toho, ze se skruze nejak utrhnou a muze me to zavalit, proto bych to radeji zadal firme, ktera s tim ma zkusenosti. Otazkou ale je, jestli se takzo udelana studna da vubec prohloubit, nebo by bylo lepsi ji zasypat a vykopat jinde novou...
Datum: 02.08.12 20:58

lososi, nepochopil jsem asi váš dotaz správně, páč jediný rozměr je 70 cm, Pokud se bojíte (je to chlapské přiznat), pozvěte si firmu na nazávaznou prohlídku a radu.

Osobně při práci na studně je jeden dole, dva ho jistí, a třetí nahoře jen čeká, kdyby Ti dva potřebovali cizí pomoc...(taky se bojím, ale dříve jsem lezl do studně bez žebříků, jen po stěnách skruží...)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.