Hasící přístoj pro kolaudaci RD

Od: Datum: 01.08.12 13:52 odpovědí: 8 změna: 22.08.15 15:49
avatar

Dočetl jsem se, že pro kolaudaci novostavby je nutne mít hasící přístroj min 32A nebo ekvivalent ve více přístojích. Mohl by mi nekdo poradit nejaký vhodný? Na internetu jsem našel pouze práškové modely, ty uhasí, ale předpokládám i zalepí spotřebiče a domácnost tak, že ji jen tak nevyčistíme. Nevíte prosím o nejaké lepší variantě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 01.08.12 22:10

O lepší variantě nevím a nemohu si ani vybírat. Kolauduji za 14 dní a musím mít hasící přístroj co je napsaný v Požárně bezpečnostní řešení stavby to je

hasící přístroj práškový PS6-F o hmotnosti náplně 6 kg ISOCOMP ABC 40 a o hasící schopnosti 34A, 183 B,C

doplněno 01.08.12 22:46:

dovolím si přidat otázku - do jaké výšky se má hasičák umístit? Prý je na to nějaká norma, ale Google mlčí a mlčí a nebo jsem nešika ve vyhledávání.

doplněno 02.08.12 13:51:

Díky všem za odpovědi, ráno jsme koupila hasičák a už visí - hurá!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 02.08.12 03:46
avatar

Umístění hasicího přístroje - dostupně a na viditelné místo
Hasicí přístroj musí být na takovém místě, aby byl viditelný, snadno dostupný a rychle použitelný. Nejvhodnější je umístit ho na místech (nebo v jejich blízkosti), kde je nejvyšší pravděpodobnost vzniku požáru (v kuchyni, dílně, garáži apod.). Přístroj někde zapadlý v komoře budeme v případě požáru těžko hledat.
■ Přenosné hasicí přístroje se umísťují na svislé stavební konstrukci a v případě, že jsou k tomu konstrukčně přizpůsobeny, na vodorovné stavební konstrukci.
■ Rukojeť hasicího přístroje umístěného na svislé stavební konstrukci musí být nejvýše 1,5 m nad podlahou.
■ Hasicí přístroje můžete umístit i na podlahu nebo jinou vodorovnou stavební konstrukci, ale zároveň je musíte vhodným způsobem zajistit proti pádu (např. řetízkem nebo podstavcem).
Podmínky umístění hasicích přístrojů v objektu stanoví §3 vyhlášky č. 246/2001 Sb., o požární prevenci.

Vyhláška zde http://www.tzb-info.cz/pravni…u-vyhlaska-o-pozarni-prevenci §3 snadno k nalezení. Ale je tam v podstatě totéž co zde ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.08.12 10:08

Výška by měla být 1,5 m, ale měl jsem teď kolaudaci a při vyšším umístění jsem s tím problém neměl..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.08.12 08:37
avatar

Planuji koupit nejspis pristroj s vetsi kapacitou v ikea, je tam za slusnou cenu :)

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/70148055/

Parametry ma lepsi, nez pozadovane, jen nevim, jestli ma drzak a jestli v tom neni hacek jeste nekde jinde.

Od: pepr®
Datum: 02.08.12 13:34
avatar

Řekl bych, že háček bude v tom, že tento hasičák nemá revizní kontrolu, na obrázku není pojistný kolík s plombou.

Ani v popisu nic o kontrole není.

doplněno 02.08.12 13:35:

Ale co se týče držáku ten nutný není. Hasičák může stát i na zemi.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.08.12 17:08
avatar

Dobry typ, to musim overit!

Od: asok12
Datum: 05.08.12 09:35

Také předpokládám že revize není. A hlavně je otázkou kdo Vám tu revizi může udělat. K revizy je potřeba mít materiály od výrobce a já neznám jediného revizáka který by měl materiály od tohoto výrobce. A propo pokud je položený na zemi tak musí být zabráněno proti možnému převržení. A může být i ve skříni ale musí být volně dostupný a musí být označená.

Martin www.poabozp.eu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radis
Datum: 22.08.15 15:49

Ke kolaudaci rodinného domu je zapotřebí hasicí přístroj s min. hasební schopností 34A. Pokud budete kolaudovat garáž k tomu, je tam zapotřebí hasicí přístroj s min. hasební schopností 183B. Dá se sehnat jeden typ hasicího přístroje, který má schopnost jak 34A tak 183B. Do rodinného domu se dává i autonomní detektor a hlásič kouře. Důležité je, aby k hasicímu přístroji byla platná revizní zpráva pro správné zkolaudování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.