Provětrávaná podlaha

Od: Datum: 01.08.12 11:38 odpovědí: 4 změna: 03.08.12 08:46

Dobrý den, chtěl bych v kamenném provést provetrávanou podlahu. Mám vykopané dvě místnosti na hloubku cca 60 cm. Zvažuji provést prov. podlahu z finančních důvodů z plastových palet s nosností 300 Kg na jednu paletu o rozměrech 80x 60 cm. Chtěl jsem se zeptat na složení podlahy od spodu, kde je nyní břidlice, a jak přivést vzduch do této mezery, zda jen ve stejném místě přivést pouze trubku na začátek, nebo dál od sebe... Zda plnou trubkou ( nař. KG) nebo perforovanou, jeden konec níž, druhý na půdu. Zároveň mi není jasné, jak vyrovnat povrch pro palety, zda slabou vrstvou štěrku, nebo silnější vrstvu. Předpokladám že na tyto palety, přijde spodní beton, modifikovaný asfaltový pás, podlahový polystyren, systémová deska s podlahovým topením a na závěr vrchní beton? Pro pana Cukráře: vím že by bylo nejlepší podřezat, ale když už to mám takto otevřené, hledám to nejmenší zlo... děkuji za odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.12 11:58

Vcelku to máš vymyšleno dobře,jen ty palety by se měly položit do štěrku,dát do váhy a na ně připevnít desky cetris.Tím získéš snadno rovinu pro položení hydroizolační folie.Na ni pak aspoň 15 cm polystyrenu a systémovku pro uchycení trubek.Nahoru můžeš vše zalít anhydritem,ale spolehlivější by byla dvojdeska Rigidur.Tak se podlaha udělá za sucha a nenusíš čekat,až vyschne.

JABRAKA

Od: jibru*
Datum: 01.08.12 13:19

děkuji za odpověď... takže můžu klidně dát 25 cm štěrku, na to ty palety? odvětrá se pak i stěnový úsek -? jak udělat odvětrání? jaké trubky a jak je umístit (nádech, výdech)? zda ve stejném místě nebo co nejdále od sebe? děkuji

Od: 1974mr
Datum: 01.08.12 13:18

S tím betonem opatrně, s ohledem na nosnost palet. Origoš systémy (IGLU, atd.) vytvoří mj. při betonáži sestavu sloupků, které zatížení podlahy přenášejí do zhutněného štěrku pod nimi.

Od: hp®
Datum: 03.08.12 08:46

HP. Stručně jak jsem to dělal na radu odborníků já tzv.suchou cestou - levné,jednoduché a bez betonování.

vybrat hlínu do hloubky cca 20cm pod úroveň budoucí podlahy

podél obvodových zdí vykopat žlábek, uložit do něj meliorační PVC trubku(perforovanou) o průměru asi 10-15cm,jeden konec trubky vyvést přes zeď ven (přes zeď použít trubku neperforovanou např.Kopoflex) ,obejít podél stěn a druhý konec vyvést např.do nepoužívaného komína nebo na půdu - musí se vytvořit přirozený tah pro odvětrávání trubky

trubku obsypat jemnějším štěrkem aby se otvory v trubce neucpaly hlínou

položit hydroizolaci např.Ipu

nasypat vrstvu Keramzitu (Liapor) 1-4mm průměr, srovnat pomocí latí do roviny

na Keramzit položit dvě vrstvy OSB desek 2x18mm P/D tak aby se překládaly spoje, obě vrsvty OSB prošroubovat vruty

a máte podlahu na kterou můžete klást mimo dlažby vše

jinak existují podrobné návody na instalaci podlah touto metodou

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.