Štěkání psa na zahradě v rodiném domě

Od: Datum: 01.08.12 11:35 odpovědí: 23 změna: 11.11.14 22:24

Chtěla bych se zeptat,bydlíme v řadovém rodiném domě a máme malého psa PK je to takový hlídač že když vedle sousedi třeba projdou nebo křičí tak zaštěká.Štěká opravdu jen když se něco děje je to třeba za celý den 10x a to že jen štěkne a přstane a nebo ji okřiknu,ale sousedi vedle nás to nesnášej a ještě provokujou že na ní dělak: kšš nebo haf haf když štěká.Myslíte si že kdyby si stěžovali př: polici na úřadě...že by s tím něco zmohli?Díky Alena

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 01.08.12 11:40

Pravděpodobně by "něco zmohli" - ale i kdyby ne - vás baví svým nevychovaným psem rozčilovat sousedy? A co až se oni rozhodnou, že toho otravování už mají plné zuby a začali vám oplácet podobnou mincí? - třeba nahlas puštěné rádio s vaší ´oblíbenou´ muzikou? (velmi vhodný je metal či dechovka)...

Je zvláštní, že se ptáte na možnost postihu vašeho rušivého elementu a ne na možnost křiklouna vychovat...

:-P

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.08.12 11:46

Velmi rozumný názor. Nachť se pani zamyslí jak by reagovala kdyby jí sousedi rušili třeba hudbou,hlavně v noci.

Ohodnoceno: 0x

Od: alymm
Datum: 01.08.12 12:51

Pes štěká to je nrmální a vychovat ho nelze už to má v sobě a sousedi maj taky psa který štěká sice mín',ale štěká a nám to nevadí je to pes a psi štěkaj jak jsem psala neštěká pořád!.Máme psa který hlídá okolo co se děje a jsme na svém pozemku kde si můžem dělat "co chcem" do 10 večerní hodiny.A sousedi právě taky ruší po 10 hodině věčně řvou smějí se...a grilují nám do oken...!

Datum: 01.08.12 14:12

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Od: alymmm
Datum: 01.08.12 14:28

tak asi nejste normální a nemáte rád zvířata!

Datum: 01.08.12 17:31

Jsem normální a dokonce vlastním psa. Sen tam štěkne přes den ale ,v noci je doma.Když třeba po noční se nebudu moci vyspat pro ustavičné štěkání nebo pes bude štěkat stále a pro každou blbost a s majitelem nebude řeč a bude mít takový názor jako Vy ,,Do deseti hodin můžu dělat co chci"Jak jste napsala neni jiného řešeni.

Ohodnoceno: 2x

Od: vinnboh
Datum: 11.11.14 19:00

A divíte se! Já ne. Ano, každý si může na svém pozemku dělat co chce, ale i toto má svá pravidla.

Nesmíte u toho neustále rušit sousedy.Stěkot psů otravuje nejen v noci, ale i ve dne.

Pes za to nemůže, ale jeho majitel ano.Když někdo projde kolem nebo psa něco vyruší, je od toho, aby

štěkáním dal najevo, že se něco v blízkosti vašeho domova děje, zkrátka hlídá.Je to od něj přirozené.

Není už ale normální,když pes štěká hodiny bez důvodu. V tom je chyba majitele.

Takoví lidé by neměli psa vůbec vlastnit, je to jako se zbraní, když někdo vlastní střelnou zbraň, také se musí podle toho

umět chovat a ne střílet hlava nehlava, bez důvodně.

Takoví majitelé rozmazlených pejsků by se měli nad sebou zamyslet a něco s tím udělat!

Datum: 02.08.12 09:28

Když budete psa dráždit, tak na vás bude štěkat i ten nejvychovanější pes. Může se vám povést i to, že si vás pes definitivně zařadí do kategorie "lotr - určeno k pronásledování" a pak si teprve užijete. Trouba, co na cizího psa schválně dělá kšš a haf haf má slušně našlápnuto k pokousání, kdyby se psovi někdy naskytla příležitost. A pak bude dotyčný trouba pochopitelně hlasitě vykřikovat, že on nic nedělal a pes ho naprosto bezdůvodně napadl.

A pro karla21:
Jste si zajisté vědom, že doporučujete spáchání trestného činu.

Datum: 01.08.12 13:01

Já bych projevil dobrou vůli a když by pes na sousedy štěkal, tak bych ho okřikl. Dál bych se s tím nezabýval.

Datum: 01.08.12 13:53

Souhlasím psa okřiknu samozdřejmě když štěká a tím taky končím.Sousedi taky nebrali ohledy když jsme měli malého syna v kočárku a jejich děti řvali v bazéně když malej spal...Tím neřikám že psa nechám štěkat,ale je to s nima složité sami nic neřeknou že jim to vadí a ještě naváděj svoje návštěvy a když náš pes zaštěká tak schválně dělaj bud' sticha...kdyby jí to vadilo má nám to říct.

Od: ron*
Datum: 01.08.12 13:05

Dobrý den.

Myslím, že je to jen o sousedských vztazích a toleranci. Pes prostě štěká, málokdy se dá štěkání odnaučit. Na druhé straně chápu, že to sousedům může vadit. Promluvte si s nimi, řekněte jim, že o problému víte a že se snažíte psa usměrňovat. Současně je upozorněte, aby ho nedráždili tím "kšš" . Pes si takové projevy pamatuje a může pak na ně štěkat o to víc.

Důležité je, aby neštěkal v noci. Je dobré pro takové účely mít třeba kotec. Pes nepobíhá kolem plotu, neštěká nebo alespoň štěká méně.

Datum: 01.08.12 14:00

No ze sousedama je to těžký hlavně se sousedkou,sama nic neřekne že ji něco vadí ale když pes vyběhne z bytu na zahradu a zaštěká tak právě řiká bud' sticha...Pražský krysaříci jsou uštěkaný a jsou takový hlídači když se něco děje tak prostě zaštěká a hned přestane.Jinak venku není celý den je tam jen někdy nebo je v bytě a nebo jsme pryč.A v noci vůbec neštěká.A kotec na tak malého psa který je na nás fixovaný a je to takový postelový pes je myslím zbytečné.Podle mě má sousedka nějaký komplex.Sama když odjede tak jim pes(jezevčík) štěká,ale to ona neví...Já jsem jen chtěla vědět jak to funguje podle zákona ty sousedské vztahy když třeba ten pes štěká...jestli se na to dá vůbec stěžovat když je pes na našem pozemku,platíme si za něj...a jak říkám štěká jen někdy,ale některým lidem vadí i to.

Od: skorpin*
Datum: 01.08.12 16:05

My máte BK a taky štěká, to je prostě blbost odnaučovat psa štěkat ve dne... je to u nich přirozené, to je jak kdyby jste chtěla odnaučit člověka aby mluvil...

Stížnost podat můžou po 10 hodině večer, ale když říkáte že Vás pes štěkne a je pak ticho tak to neřešte... to ani policie nebude řešit takovou banalitu, horší to mají ti, když všichni spí a nějakej pes furt štěká, třeba několik hodin, těm pak akorát policie dá pokutu za rušení nočního klidu a tím to hasne...

Hodně štěstí se čtyřnohým miláčkem :)

Od: alymmmm
Datum: 01.08.12 20:58

Konečně jedna kloudná odpověd' :) děkuji a souhlasím s vámi,je to pro psi přirozené a opravdu náš pes štěká jen někdy a hlavně jen na něco.A v noci,večer je s námi doma a vůbec neštěká.Dneska třeba zaštěkala venku když jsme byli na zahradě v bazénu asi 5x a to je vše a za celý den nic...a stejně si sousedi rejpnou...prostě tohle nechápu jak jim to může vadit.Neřikam kdyby štěkala celý den v kuse a ještě večer...ale takhle? :( je to malý bytový postelový pes a na zahradě není ani pořád je tam třeba 4x za týden...Díky za odpověd' :)

Od: repe
Datum: 01.08.12 16:15

Pokutu by jste dostali jen v případě, že by se prokázalo že pes štěká nepřiměřeně moc, ale ani tak to není moc pravděpodobné.

Datum: 02.08.12 09:49

No já nevím, ale psi, co žijí okolo nás, tak taky štěkají, a že by mi to vadilo... Na to ten pes v domku je, aby štěkal a hlídal, ne? Je to proti přirozenosti psa, aby neštěkal. Pokud si budou sousedi stěžovat, braňte se tím, že sousedi vašeho psa schválně provokují... Až váš hafan zase zaštěká a sousedi budou venku, řekněte "Ticho, Azore". Tím dáte najevo, že jste psa okřikli a umravnili.

Od: alym
Datum: 02.08.12 09:52

Souhlasím,díky :)

Od: peepa*
Datum: 28.08.12 00:07

no já nevim, mám našeho psa rád, ale jako to štěkání mě fakt sere. jenže on za to nemůže, je tady prostě plno psů, kteří si hlídají teritorium a jemu to prostě nedá. nejvíc by pomohlo, kdyby majitelé zakázali pejskům značkovat, oni to nemusi dělat

Od: vlazy*
Datum: 02.08.12 11:53

Mám doma podobný případ se svým psem který si občas zaštěká i trochu více. Když se můj pes rozštěká tak to sousedovi dost hodně vadí. Mne ještě nikdy nic ohledně toho neřekl, ale někdy slyším jak na něho kříčí nebo i sprostě nadává. Když toho štěkání je trochu více tak psa okřiknu, ale ne vždy to pomáhá. Když je rozštěkaný tak štěká klidně dál třeba i hodinu v kuse a někdy i z mého pohledu bezdůvodně. Tak už to ale u psů bývá a těžko se s tím dá něco dělat. Já se snažím na ty sousedovy výkřiky a nadávky vůči mému psovi nereagovat i když je mi to často dost nepříjemne poslouchat. Nechci se kvůli tomu se sousedem hádat, protože mám s ním docela dobré vztahy a nerad bych si je pokazil. Sousedovi vadí štěkání mého psa, ale občas mu přinese i nějaké kosti. Je to trochu divný člověk vůči zvířatům. Někdy sprostě nadává i vlastním slepicím když mu začnou trochu hrabat v trávě nebo se nechovají tak jak by chtěl.

Toho stěžování bych se příliš neobával. Nevím jaké zákony by se na to mohly použít, ale myslím si, že policie nebo na úřadech by se tím asi příliš nezabývali a skončilo by to asi pouze nějakým napomenutím.

Od: peepa*
Datum: 28.08.12 00:04

na to existuje takový náhubek, se kterým nemůže otevřít pusu, jen dýchat nosem a pít, zaručeně neštěkne:) hlavně žádná operace nebo tak

Datum: 11.11.14 19:57

Soused je možná na nervy, můj příbuzný má vedle domku továrnu 10 metrů od obýváku 3 metry od zahrady a ta rachotí 24 hodin denně, 40-60-dB, navyšováno provozem motorových vozidel, kamionů, příchodem a odchodem 150 zaměstnanců a nesvedl vůbec nic, šlechta u korýtek rozhodla, - nelze bránit v podnikání a nelze upřednostnit soukromé bydlení. Občas se zastaví a sousedův ovčák 1-2 minuty řádí, a příbuzný praví to je pohoda proti nepředstavitelnému a nepřetržitému rachotu při budování kapitalismu raději bych ovčáka poslouchal každých 10 minut, poněvadž si v pauze tělo oddychne než nepřetržitý rachot.

Od: stir
Datum: 11.11.14 22:24

Dobrý večer. Pes štěká, lidi mají mluvit.

Někomu nemusí být milé, aby sousedův pes bonzoval.

Třeba při návratu z večírku, s příležitostnou známostí, a dalším, co by bylo dobré utajit.

To mě prásknul i vlastní pes. Z radosti.

doplněno 12.11.14 09:29:

Za sebe radím urychleně postavit, nebo vysadit, další neprůhledný plot. Pokud živý, tak to musí být plný i v zimě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.