sousedi a jejich teror

Od: Datum: 01.08.12 06:30 odpovědí: 10 změna: 31.08.12 08:36

Dobry den,

po nejake dobe jsem se prece jen odhodlala zeptat se,zda by nebyl nekdo,kdo by nam poradil,event. i pomohl.

Mame chalupu,kde bychom chteli ,pokud budeme zdravi, v duchodu dozit.Ma to ale stale vice problemu. A to jsou

nevztahy v teto mini vesnicce,pomluvy,naschvaly,zlo a sousedi! Z jedne strany je soused,ktery jiz pres 14 let "sbira"-dovazi odjidun veci na vyhazovani,z kontejneru, z bazaru-co neprodaji, od soukromniku,atd. skratka VSE potrebuje,vse se mu hodi,

v baraku nema jiz k hnut,na dvore, v byvalych kolnach,stajich,i na zahrade, na pudach...vsude,kam se kouknete jsou stare veci,mezi tim zvirata, jejich krmeni,stare jidlo od jinych lidi,od sebe, sacky,kyble, stare znicene obleceni,byvale el. veci, rozbite

veci vseho druhu..cele roky do toho venku prsi,snezi ,pak slunce..,krysy,..uvnitr to neni o nic lepsi,zapach,ze se neda u nas sedet v zahrade pri jidle,grilovani..Ma jeste pres silnici velkou zahradu,nyni jiz to musi davat i tam,jelikoz jinde misto neni..Sliby,ze uz bude uklizet,vyhazovat...a prestane..NIC. Stale. Bylo mu jiz sice 70 ,ale vitalni je , mobilni take,jelikoz stale jezdi autem,ktere je

po strechu plne...No, to co jeste mame s timto sousedem,je ,ze nam tam chodi nahy,i kdyz prijede navsteva/ty uz k nam nechodi,jen obcas na chvilku/,nebo nahlas ma takove poznamky,ze si lidi musi myslet to nejhorsi.Ale tak mluvi,lze , vymysli si a i kdyz uz mu nic nevykladame, dal o nas hrozne mluvi, a prijde domu a zase pomlouva a vymysli si o druhych..Nebo mi trvi,ze mu ukradli slepice,a kdyz jsou tam,rekne,ze nikdy nic takoveho nerekl...No, ja uz jsem polozvok,kdyz jsme tam nekdy par dnu ...A z druhe strany? Sousedi,kteri prisli k temer zrenovovane chalupe ani nevi jak. Penez nadbytek a my jsme pro vsechny,vcetne techto, jen chudi a blbci na ktere si kazdy jen vyskakuje...Tak napr. tento soused na me sproste kricel,co jsme si to dovolili odbourat kus NASI zdi!Delali jsme to z obav,protoze je naklonena,aby prave nepadla k nim, a nebyl problem se sousedy! Nemohu ani opakovat,co na me kricel..Mam strach. A kdyz delali oni strechu,litalo vsechno mozne, vcetne lahvi od pracovniku a zbytky od materialu a jidla k nam,ani slovo predem,ani slovo omluvy ..nic. V tichosti jsem to poklidila. Mezi nasimi chalupami je cca 60cm, tu si privlastnil.Tvrdi,ze tento kousek je jeho.Jiz s jeho otcem,pred roky,nez zemrel, jsem se nepohodla,protoze prave on beze slova,bez zeptani se..vybudoval branku a pevne ji umistil mezi domky tak,ze je pevne uchycena v nasi zdi domku.Kdyz jsem to chtela dat pryc, tak na me byl sprosty,stejne tak jako jeho syn,ktery tam nyni zije...Kdyz bychom potrebovali k nasi chalupe zezadu,nemuzeme,strechu udelat,mam hrozny strach...Tehdy s tou zdi,na me rval,ze jsem mu to nerekla predem, a..jeste vice neskutecnych blbosti.Byla jsem u pravnika,ale neporadil.Jen vzal penize. A resit vse touto cestou,tak tam nebudeme jiz vubec moci prebyvat.Jiz ted to je horor,.

Dva psy otravili,ale nedokazu nic. Pred branku kazdou chvili male lidsky kal,a ne malo...a nebo vzadu mame obcas i jine ,,,jako

posledne celou lopatu od kuraku nedopalku.My nekourime,ale vetsina zdejsich ano,piji..a maji radost z naseho zoufalstvi a nemoznosti cokoli proti podniknout. A tak se ptam,mate snad nekdo podobne "sousedy"?Nebo to je opravdu neco,co se hned tak nevidi,neslysi...?A hlavne,co mame delat? Mame nejakou sanci? Jen nam nepiste jako radu-odstehovat se a tedy prodat!

Na to cekaji.To se mi uz doneslo.

A jeste malou perlicku. Jedna "dama" odsud me tak sproste pomlouvala primo pod nasimi okny,ze jsem kurva...ze jsem na ni zavolala policii.Nemela jsem to asi delat,ze? Mozna i to prispelo k dalsim naschvalum a nevim proc a jak to vse nazvat

Tedy,pokud by se naslo reseni,budu velice vdecna

Zdravi

K.K:


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.12 08:49

Názor, že lidé těží s vaší nemožnosti věci měnit, a další které uvádíte, jsou čistými spekulacemi. Pomluvy by mě nechávali chladnými. Fakt, že lidé mají potřebu o vás mluvit, zaobírat se vašimi záležitostmi, vypovídá jen o tom, že máte před ostatními navrch.

V podobných situacích bohužel dialog nepomáhá, je potřeba použít ostré lokty. Pokud bouráte vlastní zeď na vlastním pozemku, a nevstupujete na pozemek souseda, ani mu nečiníte žádná příkoří ( např. poletující prach, dopadající suť na jeho pozemek), pak jeho reakce - sprosté nadávání není na místě. Potřebná je okamžitá obrana z vaší strany. Pozdější řešení není vhodné.

Pokud váš soused skladuje nebezpečný materiál (ledničky, mražáky, barvy, chemický materiál) stačí zavolat inspekci. U takových materiálu je předepsaný způsob skladování, pokud jej nedodržuje, už je to problém. Pokud skládka způsobuje obtíže, která jsou doložitelná, postačí právní cesta. Nejlepší je fotodokumentace. Pro vás by bylo vhodné využítí pořadů komerčních médii. Aby se zabránilo pozdějším konfrontacím ( vzhledem k vaší neoblibě v obci, což je více než možné), řešení právě skýtá dokumentace.

Pokud soused si přivlastnil váš pozemek, jedná protiprávně. Na katastru nemovitostí lze podobné informace dohledat. Postačí mu jej předložit, pokud by měl námitky, znovu využití právní cesty.

Škoda, že nemáte žádného potomka, který by vaši situaci vyřešil.

Lidé vás budou "tyranizovat" tak dlouho, dokud se jim nepostavíte.

Pokud máte dostatek financí, nějaké předpoklady pro východu, oplocený pozemek a ještě elán jej udržet na vodíku, pořiďte si psa. Žádného ořecha nebo jezevčíka, ale pořádného rafana. Namátkou např. slovenský čuvač.

Věřte, že jakéhokoli člověka, procházejícího kolem plotu, skákající 1,5m stvoření nenechá klidným. Případný střet s takovým psem už málokdo vyhledává. Stařým lidem bezbrannost většinou dokonale nahradí právě zmíněný pes. Při pohledu na staršího člověka, kterého žene pořádné zvíře, většina lidí zachová pud sebezáchovy a vyhnout se mu.

Pokud má váš soused na zahradě cokoli prodejného, postačí kontakt na "romské" podnikatele. Během pár hodin po skládce nebude ani stopy. Přijede pár aut s desítky pracanty, a než se soused naděje.. a pokud by se mu to nelíbilo, tak i chalupu rádi rozeberou..

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.08.12 09:15

Souhlasím s reptym,ale na druhou stranu chápu,že jste normální lidi a nemáte na takový boj náladu a povahu, bydlíte prostě vedle pitomců,soused je asi úplný primitiv a magor a druhá strana nejspíš jen zbohatlíci,ale úroveň žádná,většinou je to závist a komplexy,vy jste normální inteligentní slušný lidi a to těm druhým buranům prostě leží v žaludku...tady opravdu nějaká domluva nepomůže,sousedi to budou brát jen jako další vaší slabost (viz reptyho silně napsaná věta),takže buď bojujte-jednejte podle toho co napsal repty..a policii kidně volejte když vám někdo nadává nebo rovnou napište na městský úřad stížnost...druhá možnost je odstěhovat se,sami píšete,že máte strach, bojíte se sousedy kamkoliv udat aby to vztahy ještě nezhoršilo (chápu to),sám se trochu divím,že potom co tu píšete už nějaký čas nehledáte nové bydlení,já osobně bych to nevydržel a vadilo by mi takové lidi po těch zkušenostech už jen potkávat

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.08.12 10:20

pardon přehlédl jsem konec článku,nechcete se stěhovat..musíte se tedy bránit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.12 10:25
avatar

Už nevím na kterém televizním kanále jsou i dokumentární filmy, které se zaobírají duševní poruchou pod názvem "Sběrači" Nejsou to sběratelé, jsou to sběrači. Je průšvih i v tom, že takoví lidé sbírají i spousty zvířat, která tam živoří ve strašlivých pomínkách, odkázaná na nálady majitele, sběrače. Teprve teď si psychiatři začínají uvědomovat, že je to stejný průšvih jako gamblerství a já nevím co všechno ještě. *plac*Jenže vy musíte žít vedle duševně nemocného člověka a nikdo není schopen vám pomoci, protože on je svéprávný a svéprávnosti ho může zbavit jenom příbuzný. Cítím s vámi, musí to být peklo, ale pomoci by vám mohla jen snad psychiatrická léčebna. Co kdybyste našla cestu, jak je přivolat, v takových vypjatých chvílích. Snad přes policii? Vím, že ze sousedního baráku takhle odvezli paní, protože je zmatená, dezorientovaná a nebezpečná sobě i druhým. Sice volali sousedé, ale pak to řešila rodina. Možná, že by to za pokus stálo. Po dobrém jste nic nedokázali, ani nezískali. Že?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 11.08.12 12:46
avatar

Mám chalupu na vsi a naštěsti máme výborné sousedy. Což je pro naší spokojenost jeden z naprosto zásadních předpokladů.

Pokud by to tak nebylo a měl sousedy jaké popisujete, raději barák prodám a odstěhuji se. Byla by sice i jiná možnost, pustit se se sousedy do boje. Příkladů znám i spousty, málokterý skončí vítězstvím, většinou bývají dva poražení a vítězové jsou kasírující právnici obou stran. Existují i radikální řešení, bývají ovšem za hranici zákona, někdy ale jediné možné. Ovšem s rizikem nedozírných následků a ostatně i odvet.

Čekat pomoc od úřadu a státu je dle mého skromného pohledu naivita a marná naděje. Stát zde není pro nás, ale sám pro sebe.

Abych to řekl stručně, buď se odstěhujte nebo sousedy zapalte :D

Ohodnoceno: 1x
 
Od: peepa*
Datum: 28.08.12 16:18
Udělejte co dělá on, udělejte mu ze života peklo, nevím jak, neznám toho pána, ale každému se dá legálně velmi znepříjemnit život
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.12 21:34

Vůbec netuším co Vás tam tak drží,že se i přez strach a nadávky nechcete odstěhovat.Zřejmě máte velmi rádi svůj domeček,ale zdraví je přednější.Psychicky na tom budete jen hůř a hůř.Bojím se ,že ve Vašem případě,žádná pomoc není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: piteos
Datum: 29.08.12 09:41

Je otázka, proč vás chtějí vyštípat z vesnice. Podle popisu to chce více lidí, což mi přijde divné, jaký k tomu mají důvod?

Co se sporů týče - pokud vám něco navrtali do domu (úchyt branky) okamžitě to řešte, třeba i přes policii jako poškozování cizí věci, tohle prostě nemůžete nikomu dovolit. Že vám něco z jejich stavby padalo na zahradu? To jste měla naházet k nim, ne uklízet.

Že na váš řval kvůli zdi? Prostě na něj zařvěte také, že jestli se mu to nelíbí, ať si zaplatí posudek, čí ta zeď byla a zda je jeho právo porušeno. Jakmile budete ustupovat a nebránit se, agrese se bude stupňovat.

Jednoduchá kamera s nočním viděním se dá pořídit za hubičku, pak stačí záznam onoho člověka nechávajícího věci před vašimi vraty ukázat jemu s tím, že to budete řešit. Byť by šlo zřejmě jen o přestupek proti občanskému soužití, málokdo se chce dostat do zbytečných sporů.

Bohužel si však myslím, že i kdyby vše přestalo, místní vám nikdy život zde neusnadní..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gustav*
Datum: 30.08.12 21:43

VETEŠNÍK, tady pomůže jen ASANACE a vystěhovat :) okolní pořádek vs. vetešnictví může zjednat změnu třeba starosta dědiny *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.12 08:36
avatar

Dobrý den,jak už bylo napsáno,pokud slušnost neplatí,tak tvrdě do nich.Chápu že si nechcete dělat nepřátele a pokud to není nějak iniciováno z Vaší strany a Vy jste ta"bitá",tak co řešíte? Sporný pozemek nechte vyměřit geodetem a uvidíte. Pokud je pravda na Vaši straně,ukažte mu ten papír s razítkem a chtějte po něm aby to dal do původního stavu. Pokud Vás pošle víte kam,zajděte na stavební úřad a podejte stížnost. Přijede komise a Vy všichni se na tom místě sejdete a provrde se šetření.Pokud si někdo k mému domu na mém pozemku postaví bez mého svolení branku,tak pryč s ní.Kde to proboha bydlíte?A co se sousedem co je sběrač? Hygienu,sociálku,ochránce zvířat,policii,starostu obce,braňte se.

Osobně bych si nechal pojistit chalupu a ne na malou částku,protože pokud začnete bojovat a dle toho co píšete jací jsou tam lidé a proto,že tam nebydlíte stále,budete mít rozbitá okna,a pomalovanou fasádu atd atd.

Ale i přesto,bych bojoval.Svou zed na svém pozemku si můžu bourat jak já chci a mohl by mi někdo něco říct. Ze slušnosti bch to jen oznámil že se bude prášit a tím to pro mě hasne.jakmile smečka vycítí že jste slabý kus,půjde po Vás.

Já když jsem koupil dům,tak jsem měl spor také se sousedkou a jejím druhem,pořád jsem se omlouval že to dám dopořádku,že jakmile nákladní auta přestanou vozit materiál a sut,že to uklidím a dám do původního stavu a že ji prosím abych mohl na tom pozemku ,o kterém ona tvrdila že ji patří,mohl parkovat že to zatím nemám kam dát. A to bylo křiku a nadávání do zlodějů a byl jsem z toho v prdeli,že mám takové sousedy a že tam budu x let bydlet než umřou a můj strejda když jsme se o tom bavili mě seřval co se nebráním,a že si nechám srát na hlavu.Zašel jsem na katastr,nechal vyjet mapy,objedal geodeta,vyměřil,dostal to písemně s razítkem,zaparkoval jsem tam své,firemní a kámošovo auto,sousedé přijeli,on vylezl začal mi nadávat,já jsem mu řekl s lopatou v ruce at se ztratí nebo se ku..a stane neštěstí,vylezla i ona,vrazil jsem ji kopii geo a katastr,zprávy a že dokud nepřinese ona oražený papír že to patří jí,že tam budu parkovat jak se mi zlíbí a že je to tímto pro mě uzavřená věc.pak byla hádka ohledně plotu,zboural jsem ho a postavil nový.Ale to jsem už šel tvrdě na ně a byl pokoj.

Pokud chcete bojovat,bojujte,pokud ne,stáhněte ocas mezi půlky a chalupu prodejte. Nic mezi není.Já bych do toho šel.

Hodně štěstí a pevné nervy.

doplněno 31.08.12 08:38:

zapomněl jsem dodat že ten sporný kus pozemku patřil k tomu domu co jsem koupil.To jsem ale nevěděl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.