Vyduté lino v kuchyni

Od: Datum: 31.07.12 20:49 odpovědí: 6 změna: 06.08.12 16:27

Dobrý den,moc bych vás poprosil o radu: Předělávali jsme kuchyň a položili jsme nové lino na staré lino kvůli rozpočtu a asi po týdnu se nám lino začalo na spoustě místech vydouvat.Někdy se nám stává,že se nám vydouvá i koberec v obýváku a pak zase klesne,ale v kuchyni to neklesá.Nevím,zdali to nemá nějaký vliv na to,že pod námi sousedi předělávají byt už asi půl roku a pořád větrají,v létě i v zimě.Bydlíme ve zděné bytovce ve čtvrtém patře pod střechou.Děkuji za odpovědiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 31.07.12 21:32

zřejmě jste ho brzo olištovali - a nenechali "vyšlápnout " pokud ho nemáte přilepené

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 31.07.12 21:46
avatar

Nesvádějte to na sousedy! ;)

Lino i koberec musí být chvíli naležato, rozvinuté z role, aby si to "lehlo", tím ležením se zvětší plocha lina či koberce. Pokud jste zařízli lino i koberec přesně ke stěnám, nemá kam se roztáhnout a dělá boule uprostřed...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 01.08.12 11:38

Vše již bylo řečeno. Sousedi na to opravdu nemůžou mít vliv. Jde o důsledek rozpočtového šetření. Když to neumím, tak se zeptám, nebo to zadám odborníkům. Teď už nezbývá než jak říkají moraváci - sednout ke stolu a nalévat si odpovědi, dokud nezapomenu na otázky*smich*.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.08.12 12:11
avatar

Lino je měkčené PVC.Obsahuje značné procento změkčovadel,která po letech vyprchají(Ftaláty).Tím se trochu smrští.Toto zná každý majitel bytu se starým linem.Pokud se na staré lino položí lino nové,může se stát,že se změkčovadla difundují do starého lina a to se opět snaží nabýt původní objem.A je tu příčina deformace.Pokud jste ješt k tomu použili lepidlo,celý proces je ještě intenzivnější.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kuliny*
Datum: 06.08.12 16:05

Děkuji za skvělé odpovědi,ale začal se nám vydouvat koberec v obýváku a v děcáku a ty leží na holých panelech,takže to bude určitě nejaká jiná závada?

Datum: 06.08.12 16:27
avatar

Pokud dělá boule koberec,stačí se poohlídnout kolem stěn,zda se někde neopírá.Nemáš náhodou udělány sokly z ohnutého koberce?Často to v domácnostech vidím.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.