Řezani kachliček flexou

Od: Datum: 31.07.12 20:10 odpovědí: 9 změna: 01.08.12 12:15

Ahoj

zkoušel někdo řezat kachličky (klasicke, tenke) flexou?

pokud ano jaký je nejlepší kotouč?

díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.12 20:17

Asi nejlepší bude diamanák

http://www.piloun.cz/diadex/index.php

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 31.07.12 20:18

Kdysi - nouzově, rovným ocelovým kotoučem s bortem... Řezaní produkuje nepříjemný hluk a prach a nevíc vlivem přehřátí praská glazura.

Použití klasické řezačky je jednak snazší (pro řezání flexou musíš dlaždici nějak upnout), jednak pohodlnější...

doplněno 31.07.12 20:20:

Kouknul jsem na Minstrelův odkaz - měl jsem něco jako RDT Supreme...

;)

Ohodnoceno: 2x

Od: dcmen
Datum: 31.07.12 20:20

jde mi pouze o dořezaní pár kousku

odešla mi řezačka a kvůli kousku se mi kupovat nechce

Datum: 31.07.12 20:23

tak jako nouzově bude řezat i kotouč na železo - čím tenčí, tím lepší, ale osobně bych u toho být nechtěl.

Datum: 31.07.12 20:25

tak to jsme dva, u toho bych se spiše bál, že se to bude víc hřát jak řezat

Datum: 31.07.12 20:22

z té nabídky to je asi nejvhodnější

děkují za odpověď

Datum: 31.07.12 23:02

Jestli jde jen o pár obkládaček, tak si kupte tenký kotouček na keramiku(nebo kámen). Na obkládačku si uděláte čáru lihovkou, na prkno přibijete příčně laku, a k ní obkládačku levou rukou přitlačíte. V pravé ruce držíte malou flexu opatrně to volně z ruky odříznete, chce to ovšem cvik. U flexi v prachu odejdou ložiska, takže větrací otvory zalepte, těch pár řezů zvládne i bez chlazení.

Od: ladaadal*
Datum: 01.08.12 11:43

Jen doplním kjaníka při použití kotouče na kámen (asi nejlevnější metoda): občas to lupne dřív, než se dořízne celá tlouška. Jak je načatá glazura, praská jako když to dělᚠřezačkou, Pak stačí ten přečnívající spodek dobrousit tím samým kotoučem. Já ani nepoužíval prkýnko (hrana šla stejně pod rohovou lištu).

Datum: 01.08.12 12:15

Rovné řezy je jednodušší řezat řezačkou.Pokud je nutné vyřezat složitější tvar,tak flexu máčet vodou.

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.