Pro kutily - co proti odírání zdi židlemi?

Od: Datum: 31.07.12 13:44 odpovědí: 6 změna: 31.07.12 19:42

Dobrý den, obracím se na místní rádce - kutily či odborníky...V zaměstnání máme chodbu, kde máme poměrně velké množství židlí, kde se přes den vystřídá docela dost lidí. Židle jsou plastové a opěrátko není rovné, ale nahoře hranou přečuhuje. Jakmile si na židli někdo sedne a trochu se pošoupne, hrana židle narazí do zdi a odírá omítku. Potřebujeme vymyslet něco, jak tomu zabránit, protože to vypadá hrozně - všude po celé chodbě je na stejné úrovni odřená zeď. Napadla nás nějaká lišta, která by se tam na místa oděru všude přibila nebo přivrtala, takže by se zeď neodírala. Nevíme ale, jaký materiál použít - plast, dřevo...Nemáte někdo tip? Také aby to nějak služně vypadalo...Případně vymyslet něco jiného, než lištu...Třeba i na ty židle, ale spíše na tu zeď...

Děkuji za každý návrh...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.12 13:48
avatar

Okrasné madlo z tvrdého dřeba,dub,jasan,stačí síla cca1,5-2 cm šířka cca 10 cm a hrany zapustit kulatinkou,udělá Vám to každý slušný stolař nebo stolárna. P.U. lak silnovrstvý a přišroubovat,vruty schovat pod čepičku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aj
Datum: 31.07.12 13:52

Dobrý den, děkuji za odpověď, ale to už by se nám spíše vyplatilo koupit nové židle Jsme státní podnik a vše je z rozpočtů, hledáme nějakou levnou variantu. Navíc židle jsou poměrně dost nové, takže i když by se to možná vyplatilo, nové koupit nemůžeme. A toto by bylo myslím hodně složité. Každopádně ale děkuji.

Od: mowla*
Datum: 31.07.12 14:06

Levná, přitom trvanlivá varianta je lišta z lamina (LTD), ohraněná ABS. Pokud zvolíte vhodnou barvu, může se stát i ´designovým´ doplňkem.

doplněno 31.07.12 14:40:

"Do toho" se vrtá jako do dřeva, na zeď lze lištu (desku) připevnit jako klasické prkno - navrtat díry, do zdi hmoždinky a vruty se zápustnou hlavou (hlavičky schovat krytkou).

V Bauhausu (a podobných super-hyper) mají lamina běžně a i jsou schopni je nařezat, ale nejsem si jist tím ohraněním (ABS je mnohem trvanlivější, než běžná - papírová, hrana). Spíše bych oslovil nějaké truhláře v okolí a nechal si udělat cenovou nabídku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: aj
Datum: 31.07.12 14:18

Aha, děkuji, chystám se dnes do bauhausu, tak se na to zeptám. A do toho se může vrtat nebo jak je to s upevněním?

Datum: 31.07.12 14:28
avatar
Řešil jsem kdysi něco podobného. Ovšem moje stolička měla přesah opěradla ve svislé rovině pouze asi 3 cm proti nohám, takže stačilo namontovat na podlahu těsně podél stěny hranolek asi 35x35 mm. Nepustil nohy, teda i celou stoličku ke stěně, a pokud se postavily zadní nohy na hranolek, sklon stoličky oddálil opěradlo od stěny.
Ovšem na dlouhé chodbě to nebylo, na soukromé jsme si dávali pozor...
Stoličky se ke stěně vešly jen tři.
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 31.07.12 19:42

Židle bych natočil bokem ke stěně, že to bude vypadat jak v autobuse nebo v tramvaji. Investice 0,-Kč. Akorát to nebude moc dobře vypadat.

Taky by to šlo střídat, že by pokaždé dva lidé seděli k sobě čelem a mezi nimi třeba stolek nebo kvítko *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.