Životní a existenční minimum

Od: Datum: 31.07.12 12:00 odpovědí: 2 změna: 31.07.12 20:49

Zdravím,

tento rok jsem dokončil studium, bohužel zjišťuji, že v oboru, kterému se nechci nadéle věnovat a vždy mě to táhlo jiným směrem. Ohledně přístupu k práci nemám problém, pouze v zaměstnání, které jsem si i mimo studium vybral mě čeká při nástupu analíza a přípravná práce, která může časově zabrat i půl roku bez smlouvy.

Jelikož jsem čerstvě po škole (nemám odpracovaný půl rok na smlouvě v uplynulých 2 letech pro nárok na podporu v nezaměstnanosti) a bydlím a nějaký ten měsíc ještě bydlet budu u movitých rodičů, kde jeden z rodičů je názoru, že peníze nejsou důležité a není s nimi problém a sám přes 20 let nepracuje a druhý je tzv. workoholik a úspěšný podnikatel, který neměl lehký život a proto mám v domácnosti klasické podmínky: žádná finanční podpora, hradit nájem, v plné míře si financovat jídlo a všechny ostatní životní náklady.

Mám nějakou možnost pro získání životního nebo existenčního minima či podpory na bydlení?
Nehodlám "sedět na zadku", ale zda je možnost jakékoliv finanční podpory do začátku..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.12 12:11

Do jakýchkoli příspěvků od státu se započítává celkový příjem domácnosti - všech členů, kteří v ní žijí - takže abyste mohl mít nárok na nějaké příspěvky hmotná nouze, příspěvek na bydlení, musel byste žít sám (znám případy, kdy to opravdu jde když člověk žije sám a nepracuje)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.12 20:49
avatar

Co míníte analýzou při nástupu a přípravnou prací i půl roku bez smlouvy?

Pokud by šlo o soustavnou přípravu na budoucí povolání, měli by k Vám vyživovací povinnost rodiče.

Pokud by mělo jít o "zapracování bez smlouvy", tak na to doporučuji si dát velký pozor. Protože by šlo o práci na černo, hrozil by Vašemu zaměstnavateli i Vám citelný finanční postih.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.