Toaletní papír - který vyjde levněji?

Od: Datum: 31.07.12 07:57 odpovědí: 28 změna: 05.09.12 12:25

Taky se Vám stalo, že chcete ušetřit a koupit levný toaletní papír? ale kdo se má v nich vyznat? Schválně každý je jinak dlouhý, jinak vrstvený, jiná cena, jiná velikost, jiná kvalita. Máte typ, který vyjde dobře? máme hodně dětí a ti nehledí na šetření... a my jen kupujeme...nebo ty veliké toaleťáky, co bývají i ve WC třeba v restauracích ...vyjdou levněji? poraďte ... děkuji


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 31.07.12 08:16
 

Dobrý den.

Mám vyzkoušené, že ten nejlevnější se trhá, je tenký. Spotřebujete ho tedy velké množství, takže stejně nic neušetříte. Nejlepší se mi zdá toaletní papír Economy 2 vrstvý (velká role za cca 14-16 Kč). Běžně v supermarketech.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.07.12 08:30
 
avatar

Ten toaletní papír, pokud myslíte to velké kolo, které mívají v restauracích, bych si do běžné domácnosti nepořizovala. Špatně se splachuje, musíte splachovat vícekrát a spotřebujete tudíž více vody, takže neušetříte. Jen můj názor a zkušenost.

 
Od: nollka
Datum: 31.07.12 10:34
 

Nebrala bych ty nejlevnější, jednovrstvé, jak už někdo psal, jednak jsou dost hrubé a hlavně hodně tenké, spotřeba je podle mého ve výsledku daleko větší. Kupuji v Lidlu,když natrefímana XXL balení 16 rolí snad za 64,- což podle mého jde... Jinak si dávám pozor na délku v metrech. Naučila jsem se to hlídat, stejně jako cenu na kg u potravin. Nedávno jsem chtěla koupit klasickou Májku - v ragálu snad v 7 baleních a malinká v krabičce ledvinového tvaru vyšla na 240,-/kg a klasická v plechovce na 110,-/kg! Chápu, že menší balení je dražší, ale téměř 2,5x?

 
Datum: 31.07.12 10:48
 
avatar

To víš, že to máme vyzkoušené. Mně nejlíp vychází TP z Lídlu, minimálně dvouvrstvý, cena v akci cca 4,- - 5,- Kč za ruličku, značku neřeším. Když si zmáčkneš papír navinutý na ruličce, tak víš hned, na čem jsi. Co si budeme povídat, ty "levné" se rozhodně nevyplatí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bambula*
Datum: 31.07.12 10:50
 

Já mám oblíbený papír z Tesca, je to jejich balení po osmi kusech asi za 18 Kč!

 
Datum: 31.07.12 21:04
 
avatar

Kupuji v Albertu panapr z Polska, v balení 8 rolí, cena kolem 20 Kč.

Vyzkoušela jsem i dražší i dvouvrstvé, ale všechny vyšly dráž.

A ten tenký používám i na leštění skla, čištění trouby, místo kapesníčků, ...

 
Datum: 31.07.12 12:27
 
avatar

Akrass, věřím, že stejný problém má mnoho rodičů. Vysvětlete dětem, že si ruku při utírání nemusejí omotávat až po loket, a uvidíte, jak spotřeba půjde rychle dolů

My kupujeme TP v akcích, 8 rolí kolem 40 Kč, protože jsme zvyklí na "lepší" papír. Šmirglpapír používáme na jiné věci. Babička chodila pro TP do jejich vesnického obchodu, rolička hnusného Harmasanu za 6 Kč - to už ten kvalitnější vyjde lépe...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: polednice
Datum: 01.08.12 06:04
 
Na záchodě nejsi nikdy sám,je tam s tebou Harmassan:D
 
Od: krkovicka*
Datum: 31.07.12 13:45
 
Kupují Tento,Zeva.Drahý je,ale beru jen v akci.Když můžu ,vemu i v práci:-D tam mají velké role.
 
Od: miljan*
Datum: 31.07.12 22:30
 

Běžně by měly stačit tři útržky. První nahrubo, druhý načisto a třetí kontrolní. *ua*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 31.07.12 22:44
 

Nejlevnější a nejlepší toaletní papír je sprcha. Spotřeba je denně 1 čtvereček.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.08.12 05:45
 
avatar
Já si živě pamatuji, jak jsem po válce jako velmi malý kluk pomáhal tátovi řezat noviny na přiměřené kousky. Dokonce jsem se pokoušel kousky přehýbat a skládat podle vzoru originálního skládaného, který se dal občas sehnat. Nepamatuji už ovšem název novin, které byly nejlepší. S některými se to dalo udělat s potěšením, byť byly tvrdší. A když je před tím použitím nas...štvaný čtenář vzteky pokrčil, nemuseli jsme udělat my!
Později a dlouho potom byl běžně k sehnání skládáný po 60 haléřů, ovšem to pamatují také jen pamětníci.
Mohu opětovné používání novin připomenout, jsou laciné, a jejich obsah je na toto použití přímo doporučuje, a neobsahují již tiskárenské olovo, neškodí zdraví! Dokonce masírují svěrač a ten v dnešní době potřebujeme kvalitní a funkční téměř všichni!
Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss®
Datum: 01.08.12 09:13
 

Na dědině Lidová demokracie..., zcela běžný postup, zvl. na suchých hajzlících. A bylo dobré to promnout, aby to změklo. Malé děcka pod vodu.

 
Od: des*
Datum: 01.08.12 09:40
 

Nevím,Hejkale,nevím,v novinách je ho...o a utírat si tím to svoje,by asi dobře nedopadlo.

 
Od: mil®
Datum: 01.08.12 09:13
 
avatar

My kupujeme velké role. V Lídlu bílé a v Penny žluté. Vždy jen v akci. Je nás v baráku dost.

 
Datum: 02.08.12 18:48
 
avatar

naucit decka si neomotavat ruku pulkou hajzlaku aby si utrely ho*, nedejboze u holek chca*.. to jste mela udelat hned jak byly male a postrasit, ze to budou utirat smackanyma novinama, kdyz to neprestanou delat :) jinak nejlevnejsi je samozrejme skaredy sedy recyklovany a ani neni hruby...

 
Datum: 02.08.12 19:03
 
avatar

Kupuji Economy za 8.90 Kč v Penny.Cesmina

 
Od: zabu
Datum: 30.08.12 20:47
 

Taky jsme ho kupovali. Teď už ho dlouho nemají, tak jsme přešli na LIDL - dvouvrstvý ECO MAXI 68m za 8.90/ks.

 
Od: peepa*
Datum: 30.08.12 12:07
 

ten nejdražší, pokud není moc předražený. já kupuju zewa deluxe, za 80 za 8+2 ruliček u vietnamce, lepší jsem ještě neměl, ale když není nic, stačí i harmasán:)

 
Od: bambula*
Datum: 30.08.12 13:10
 

Na to mé zcela stačí z Tesca balík osmi ruliček za 18Kč. V čem je to vaše oné deluxe?!

 
Od: buss®
Datum: 30.08.12 20:52
 

? My co umíme počítat, to z nabídky zjistíme, jednovrstvý - délka a cena, metr pak stojí..v Kč a utíráte se prstem, dvouvrstvý délka, cena, metr pak stojí n Kč.. A já nevím kde nakupujete... Taky se dají nastříhat noviny, třeba děda používal Lidovou demokracii... a ješětě se ty kousky daly číst. Takže si kupte jednou ten, jednou ten a uvidíte.

 
Datum: 30.08.12 21:32
 
avatar

My kupujeme papír z Globusu Korrekt. Snažíme se ho brát pouze v akcu. Bohužel ale dnes jsem musel koupit mimořádně bez akce jedno balení po 30 rolích, protože již nebyl dlouho ve slevě a co jsme se předzásobili, tak již došel. Cena dnes 2,90 za roli. V akci kolem 1,90.

 
Datum: 30.08.12 21:40
 

nekupuju , sprchuju

 
Od: itan71*
Datum: 30.08.12 21:52
 

Nelevnější toal.papír je ten použitý ten nikdo nechce*haha*Když nebudete jíst nepotřebujete ho*haha*Jinak nejčistější a nejvíc higyenický je sprcha.V práci nebo ve škole je to horší.Ještě lepší bude když děti si ho budou půjčovat ve škole.

doplněno 30.08.12 21:59:

Za starého režimu v 80letech byl jeden čas problém sehnat hajzlák a když byl tak se stály fronty.To byl dobrý i bývalý prezident Husák v novinách.

 

 

Od: lujs®
Datum: 30.08.12 22:27
 
avatar

Nevím jestli je nejlepší kupovat ,,nejlevnější" ale mám zkušenost že sem se utřel i 4x*ee* a pořád bylo co utírat.*zed*

 
Od: jedentom*
Datum: 05.09.12 10:50
 

Asi jsem moc rozmazlený, ale doma používáme jedině 3vrstvý toaletní papír Linteo. Jelikož máte hodně dětí tak bych doporučil dvouvrstvý od stejné značky, je to opravdu kvalitka a dá se koupit v každém supermarketu v balení po nějakých 8 - 10 kusech

 
Datum: 05.09.12 11:04
 
avatar

Já kupuji v Kaufu velké balení několikavrstvého, takového, kdy rolka výjde na na 4 maximálně 4,50 kč. ;)Ale! Naučila jsem se používat dětské vlhčené ubrousky. Stojí nějakých +- 30kč, je jich tam 72 a např.Wickies obsahují pantenol, alantoin, nejsou parfumované a když, tak jen malinko. Každá značka to má jinak. Jsou dobře balené a uzavíratelné, dá se celý balíček vložit do krabičky. Vlhčený toaleťák není fajn. *jasne*

 
Datum: 05.09.12 12:25
 
avatar

Víte, že se denně v Evropě porazí kvůli vysoké spotřebě toaletního papíru cca. 270 tisíc stromů?
Představte si 25 metrů vysoký buk s korunou o průměru 14 metrů
Každý takový (ne)obyčejný strom produkuje za hodinu až 1,7kg kyslíku, což je množství, které potřebuje k životu na dobu 10 dní i Vy.
Tohle mi dnes přišlo od jedné ekologické organizace...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.