Skladba podlahy v domě starém 80 let

Od: Datum: 30.07.12 15:02 odpovědí: 1 změna: 30.07.12 16:05

Dobrý den,

koupili jsme starý domek, kde původně byly dřevěné podlahy. Prkna i trámy byly shnilé tak jsme je vyhodili a hlínu jsme vybrali 35 cm pod úroveň budoucí podlahy. Jeden pokoj je zcela suchý a druhy je z části vlhký - jedná se o venkovní roh. Stěny jsou neodborně podřezané lepenkou. My podřezávat nebudeme, protože na to nemáme finance a potřebujeme bydlet. V nejbližší době chceme dům odkopat a dát nopovou folii. Jelikož máme strach z vlhkosti tak podlahu chceme dělat následovně: dáme 10 cm drceného kamene - frakce 4-7 cm, do tohoto kamene dáme okolo zdí drenážní trubici, která bude nasávat vzduch z chodby a vývod bude mít do starého komíny - doufáme, že toto bude odvádět případnou vlhkost, která se bude tvořit pod betonem pryč a ne do zdí, dále dáme 5 cm betonu- ted váháme zda dát kary sít nebo ne, na tento beton dáme ipu a 10 cm polystyrenu a nakonec by jsme dali 5 cm abyhdritu. Je to tak dobře? Nebo by jste to řešili jinak? děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.12 16:05
avatar

Je vidět,žes nad tím hodně přemýšlel.Až zabetonuješ rovinku na štěrku(ten by měl být zhutnělý.),síť netřeba.Pak polož Ipu,nebo folii a na to polystyren.Na polystyren anhydrit už není dobrý nápad.Praskal by.Nejrozumnější je nášlapná deska z Rigiduru,sádrovláknité dvoudesky.Mezera okolo stěn se zastříkne montážní pěnou.Na Rigidur lze bez problémů položit cokoliv,od dlažby až po lino.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.