Jak opravit starou podlahu?

Od: Datum: 29.07.12 19:19 odpovědí: 4 změna: 10.08.12 21:05

Ahojte,možná to bude znít směšně,ale chci se zeptat,co jsou to ty polštáře?

A ještě se chci zeptat:když pod tou škvárou je už jen hlína,musí se betonovat?

Dík moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 29.07.12 21:23

Polštáře jsou ty příčné trámy, na kterých jsou přibité desky podlahy. Pokud je vše dosud suché a nemáte-li peněz nazbyt, ještě to nějaký čas vydrží i na škváře. Jinak se už samozřejmě betonuje: Podkladní beton, izolační lepenka další beton, podlaha. Dražší provedení je dát na podkladní beton ještě vrstvu tepelné izolace. Více najdetev archivu této poradny.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.07.12 10:15
avatar

Polštáře je nutno použít jako nosič podlahy.Předtím je nutno zkontrolovat,zda se na nich nevyskytují vlivy vlhkosti,plísní,nebo dokonce dřevokazných hub.Proti těmto účinkům je NUTNO tyto trámy naimpregnovat patřičným přípravkem.Odstraňovat škváru nutné není,tvoří tepelnou izolaci.Pokud je suchá,tak bych na ni položil,pokud je místo,do roviny s polštáři polystyren EPS.Na podlaze byly nějaké fošny,ty se po impregnaci spodní strany vrátí zpět.-Pokud se rozhodneš pro nášlapnou vrstvu z jiného materiálu,je ideální podlaha z dvojdesky Rigidur.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.07.12 10:45
avatar

No já nevím.Osobně kdybych opravoval podlahu,vybral bych škváru po hlínu,udělal třeba z té samé škvárobeton,na něj ipu,a pak potěr.záleží na výšce podlahy a kdyby to šlo dal bych polystyren nebo do betonu ekostyren.Dále bych už při tom pouvažoval jakou finální podlahu chci?Jestli plovoucí sebo selskou nebo nakonec koberec? Kdybych chtěl selskou,zabetonoval bych si do betonu už rošt a stáhl beton do toho roštu a pak bych to po vyzrání betonu napenetroval jestě jednou jen pro jistotu a pak kladl prkna a přibíjel nebo vrutoval do drážky aby nebyly vidět vruty x popř.hřebíky. Pokud ybch ještě nevěděl jakou,jen bych udělal betonovou deku a co nejvíce rovně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janecek1706*
Datum: 10.08.12 21:05

Moc děkuji všem za příspěvky.Chci ještě dodat,že finální povrch podlahy bude korek.

Dám samozřejmě potom vědět,jak vše (i díky vašim příspěvkům) dopadlo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.