Bankovní a nebankovní hypotéka

Od: Datum: 29.07.12 09:08 odpovědí: 7 změna: 01.08.12 14:56

Dobrý den, prosím o informaci,jaké je riziko nebankovní hypotéky. Příjem nám stačí,ale máme záznam v registru a zvažujeme tuto možnost.Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.12 09:19

Tzv.nebankovní sektor představuje značné riziko a je jen na Vás,zda ho podstoupíte.

Důležité je přečíst si text,který bývá napsán na samém konci smlouvy miniaturním písmem.Ten Vás totiž později potopí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.07.12 14:36
avatar

Kromě vyšších úroků je vyšší i riziko ztráty zastavené nemovitosti. U nebankovních společností bývají nastaveny vyšší "smluvní pokuty" a další nevýhodné podmínky (míněno oproti bankám). Rychlejší bývá postih (i exekuce) v případě, že se dlužník dostane do problémů se splácením.

Před podpisem slouvy s nebankovní společností bych vedle důkladného prověření dotyčné společnosti doporučila se podrobně seznámit nejenom se zněním smlouvy (pozor např. na rozhodčí doložku), ale s veškerými dokumenty, jimiž se smlouva řídí (minimálně se všeobecnými obchodními podmínkami dané společnosti). Ideální by bylo nechat si vytisknout veškeré podklady vytisknout a po jejich prostudování v klidu je ještě zkonzultovat s právníkem. Toho si vyberte sám, rozhodně nespoléhejte na právníka, kterého by Vám doporučila nebankovní společnost, od níž byste chtěl hypotéku získat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.07.12 14:52

Nebankovní je sebevražda zaplatíte mnoho na víc a zapomenete zaplatit nebo zrovna nebudete mít a jste pod mostem

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sajka
Datum: 30.07.12 12:06

Dobrý den, jsem hypoteční poradce, dovolte mi tedy představit Vám svůj názor. Nebankovní hypotéka je pro většinu lidí až druhou možností, právě pro případ, kdy bankovní instituty hypotéku neposkytnou. Nebankovní instituce jsou si toho vedomy a využívají toho. Většinou se jedná o lichváře a jím příbuzné poskytovatele úvěru. Jak již bylo zmíněno vyšší úroky, větší riziko je normální. I přes záznam v registru bych zkusila hypotéku od skutečné banky. Záleží jaký záznam to je, ale např. i na výši hypotéky. V případě, že požadujete hypotéku na 50%, je reálná šance hypotéku získat. Samozřejmostí je mít dostatečný příjem. Jak řikám, vše se řeší individuálním způsobem. Nicméně určitě bych nejprve zkusila tzv. bankovní způsob. V případě, že budete mít dotaz, či budete potřebovat pomoc, kontaktujte mě. S pozdravem Sára

Ohodnoceno: 0x
 
Od: solasido*
Datum: 01.08.12 14:10

Děkuji za odpověď

Od: sajka
Datum: 01.08.12 14:56

Nemáte zač, jsem ráda, že jsem Vám byla nápomocna, pro případ nouze nebo dotazu, zde je můj e-mail: aless.mar@aol.com

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 30.07.12 16:33
avatar

Nebankovky by som sa velkym oblukom vyhol.Nesledujete telku? Kolko ludi doplatilo na tie pismenka čo sa nedaju prečitať ani lupou.Treba si to velmi dobre zvažiť.Veľa krat stači jedno zavahanie a ste v prd...Z bankou sa da dohodnuť ked niečo zaškripe.Skuste najskôr banku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.