Vyúčtování plynu

Od: Datum: 28.07.12 13:09 odpovědí: 14 změna: 02.10.12 18:43

Zdravím a zajímá mě vyúčtování plynu od RWE, Severní Morava. Kdo už ho dostal a jak moc se lišilo oproti loňskému roku? Byla jsem totiž zvyklá si na stránkách RWE v jejich kalkulačce spočítat, jakou spotřebu asi budu mít a jestli budu doplácet nebo ne. Kalkulačku ale zrušili a když jsem volala na zákaznickou linku, tak mi slečna sdělila, že si to mám vypočítat tak a tak a budu vědět. Tak jsem to spočítala a vyšlo mi, že budu doplácet cca 6 - 7 tisíc, což se mi zdá šíleně moc, když mám o malinko větší spotřebu než v předchozím roce a doplácela jsem jen pár stovek. Že by bylo zdražení plynu tak markantí? Máte prosím letos už někdo nějaké zkušenosti s vyúčtováním?

Díky, Barbora.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.12 15:29
avatar

Nevím, jak na severní Moravě, ale v Praze RWE zdražila plyn už od prosince o 20%.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.07.12 15:57

Mě vychází roční perioda na duben. Spotřeba mi klesla cca o 10% a pochopitelně jsem ještě asi 2 tisíce doplácel (odpovídá to přibližně 10% fakturované částky).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.07.12 16:23
avatar

Barbucho, my na severu Čech jsme letos DOPLÁCELI 10tis. Kč.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: smiler
Datum: 28.07.12 17:03

Je to jednoduche. RWE zdražilo proti lonsku v průměru o 3 kč za kubik.(to se netýkalo fixních zákazníků)Takže 3 korunky se zdají jako nic.Ale když se to pak nasčítá jsou ty rozdíly a "rány" co se doplácí znatelné a takové jaké tu uvádíte.Při stejné spotřebě jako vloni např.3000m3 se platí letos navíc o 9000,-kč..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.12 19:19

Tak to jste mě teda moc nepotěšili :( Děkuji všem za reakce!

Od: vlazy*
Datum: 28.07.12 22:27

Jsem ze Severní Moravy a vyúčtování od RWE ještě nemám. Čekám ho až někdy v srpnu a jsem na něho velmi zvědavý. Podle toho jak zde čtu kolik jste kdo doplácel tak to vypadá, že to doplácení mne asi taky nemine. Myslím, že je čas vážně popřemýšlet o některém levnějším dodavateli plynu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.12 08:53

Taky právě čekám na srpen. Doufala jsem, že jsem se třeba přepočítala a nakonec to vyjde lépe, ale po tom, co tu bylo napsáno, to moc růžově nevidím :( Jsem teda zvědavá, jak dopadneme...

Datum: 29.07.12 09:48
avatar

Barbucho, mě to teda taky dost překvapilo. Naštěstí s tím raději počítáme a necháváme si na to nějaké peníze stranou. Po tomhle vyúčtování už ale budeme muset dělat nějaká opatření - vyměníme zatím postupně alespoň vchodové dveře za lépe těsnící. Na zálohách na další rok budeme už platit 5.000 Kč :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.12 10:30

Cocinko, tak to je síla! Kolik jste protopili kubíků?

My jsme v nájemní bytě a majitelka to odmítá řešit, takže se pomalu poohlížím po jiném bydlení :(

Od: vlazy*
Datum: 06.08.12 14:51

Tak dnes mi pošta doručila od RWE vyúčtování plynu a byl jsem tím téměř šokovaný. Chtějí po mne doplatit až 9254 Kč. Očekával jsem, že budu doplácet ale, že až tolik to opravdu ne. Navíc mi zvedli měsíční zálohu o 1110 Kč. Tak to je myslím dostatečný důvod ke změně dodavatele plynu za nějakého levnějšího. O té změně přemýšlím už déle, ale nyní mám k tomu vážný důvod. Nebudu přece jen tak sponzorovat RWE. Přemýšlím o přechodu k Europe Easy Energy a.s. nebo E.ON Energie, a.s.. Europe Easy Energy a.s. mi vychází být nejlevnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 15:53

Zdravím, tak koho jste nakonec zvolil? Já vyúčtování stále očekávám, mělo by být každým dnem...

Od: vlazy*
Datum: 15.08.12 20:27

barbucha: Tak nakonec jsem zvolil Europe Easy Energy a.s.. Tato firma mi pro dodávku plynu vyšla podle různých internetových srovnávačů a kalkulaček jako nejlevnější ze všech. Při mojí roční spotřebě plynu +/- 29 MWh mi to vypočítalo úsporu oproti RWE něco málo přes 13000 Kč za rok a to už pro mne nezanedbatelné není a má význam i když tu výši úspory beru s velkou rozvahou. I kdybych u nich z toho ušetřil za rok třeba pouze polovinu tak to pro mne význam má.

Než jsem se u nich zaregistroval tak jsem s ními trochu komunikoval prostřednictvím e-mailu. Paní ze zákaznického centra se mnou jednala docela dobře a na e-maily (bylo jich několik) odepisovala docela rychle a dokonce mi i 2x telefonovala. Po registraci a přidání odběrného místa pro plyn mi zaslali poštou smlouvu kterou jsem podepsal a zaslal zpět. Nyní by měl začít proces změny dodavatele plynu a pokud vše dobře dopadne tak bych od nich měl plyn odebírat od 1.12.2012. Snad vše bude v pořádku a nenastanou žádné problémy a hlavně snad ten plyn budu mít levnější než nyní u RWE.

Oproti jiným firmám se mi u Europe Easy Energy a.s. líbí např. to, že smlouva je na dobu neurčitou a pokud by s ními byly nějaké problémy nebo nebyli až tak levní jak to vypadá nyní tak mohu od nich bez nějakých sankci nebo pokut kdykoliv odejit jinam. Z toho co jsem si o této firmě různě v internetu přečetl tak většinou o nich lidí píšou dobře a neztěžuji si a tak snad s ními budu spokojený.

Trochu se mi nelíbí, že stránky jejích zákaznického portálu jsou zobrazované nezabezpečeně tj. bez https v adrese na začátku což je asi dost závažný nedostatek. Pracuje se tam z osobními a pro mnohé lidí asi citlivými údaji. Navíc po odhlášení se tam dá vrátil kliknutím na zpět v prohlížeči a to bez toho aniž by to požadovalo znova zadat přihlašovací údaje. Paní ze zákaznického centra mi ale sdělila, že se pracuje na nových stránkách kde by tento nedostatek snad měl být vyřešený.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.12 16:22

Opět zdravím, tak už je to tady. Nedoplatek 5146 Kč. Ale... dost jsem se vytočila. Odečet plynu proběhl 14.8. a v ten stejný den, jen trošinku později, byla připsána na jejich účet moje záloha na měsíc srpen. Proto, že to bylo opravdu o něco později než odečet nebyla tato záloha započtena do vyúčtování. To je bordel, že? Přitom všude je psáno, že zálohy mají být připsány na účet rwe NEJPOZDĚJI do 15. dne v měsíci. Navíc faktura byla vystavena až 16.8. Nechápu tu logiku, v dnešním moderním světě počítačů přece nemůže být problém spárovat platbu s majitelem. Nedoplatek by byl jinak 2706 Kč. Takhle mi tam holt bude do dalšího vyúčtování ležet jen tak 2440 kč. Jsem fakt naštvaná, je to hnus a fialové tečky!

Jinak roční spotřeba 20789 kWh, 34256 Kč.

Od: lulina*
Datum: 02.10.12 18:43

Dobrý den, také jsme u RWE, loni nám 1400 vraceli a letos 9500 doplácíme. Volali jsme na jejich linku, kde nám řekli a kolik se zdražilo, ale ani tak nám ten nedoplatek nevychází. Reklamovali jsme to a uvidíme co nám odepíšou. Máme také jen o trochu vetší spotřebu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.